nehodnoceno
Úvody do Starého i Nového zákona s výberovou a tematicky zoradenou bibliografiou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286569/bmid_uvody-do-stareho-i-noveho-zakona-s--Bt3-286569.jpg 0 0 0

Predkladané Úvody do Starého i Nového zákona sú knižným vydaním úvodom k jednotlivým spisom jednozväzkového Svätého písma, ktoré publikoval Slovenský ústav svätého Cyrila a Metoda v Ríme v roku 1995 a Spolok svätého Vojtecha v Trnave roku 1996. Majú slúžiť ako učebná pomôcka pre študentov teológie, katechétov a iných, ktorí sa venujú biblickým štúdiám. Na ten cieľ som pripravil výberovú a tématicky zoradenú bibliografiu základných a novších vedeckých diel, monografických štúdií a článkov. Špecifická bibliografia sa uvádza po každom starozákonnom aj novozákonnom spise i po jednotlivých témach všeobeckého charakteru v tom istom poradí, ako sú uvedené v spomínanom jednozväzkovom vydaní Svätého písma v slovenčine. V dodatku sa podávajú bibliografické údaje diel z každého odboru biblických vied, ktoré informujú o základných dielach biblickovednej literatúry potrebných na seriózne štúdium a bádanie biblických spisov. (z predslovu autora)... celý text

Bible biblistika, výklad Bible studium Bible

Jozef Heriban
slovenská, 1925 - 2009
1992  100%Príručný lexikón biblických vied
1997  0%Úvody do Starého i Nového zákona s výberovou a tematicky zoradenou bibliografiou
1986  0%Bibliografická príručka pre štúdium Svätého písma
1995  80%Apoštol Pavol v službe Evanjelia
2008  0%Pastoračný testament apoštola Pavla

Kniha Úvody do Starého i Nového zákona s výberovou a tematicky zoradenou bibliografiou je v