nehodnoceno
Úvody do Starého i Nového zákona s výberovou a tematicky zoradenou bibliografiou obálka knihy

Predkladané Úvody do Starého i Nového zákona sú knižným vydaním úvodom k jednotlivým spisom jednozväzkového Svätého písma, ktoré publikoval Slovenský ústav svätého Cyrila a Metoda v Ríme v roku 1995 a Spolok svätého Vojtecha v Trnave roku 1996. Majú slúžiť ako učebná pomôcka pre študentov teológie, katechétov a iných, ktorí sa venujú biblickým štúdiám. Na ten cieľ som pripravil výberovú a tématicky zoradenú bibliografiu základných a novších vedeckých diel, monografických štúdií a článkov. Špecifická bibliografia sa uvádza po každom starozákonnom aj novozákonnom spise i po jednotlivých témach všeobeckého charakteru v tom istom poradí, ako sú uvedené v spomínanom jednozväzkovom vydaní Svätého písma v slovenčine. V dodatku sa podávajú bibliografické údaje diel z každého odboru biblických vied, ktoré informujú o základných dielach biblickovednej literatúry potrebných na seriózne štúdium a bádanie biblických spisov. (z predslovu autora)...celý text

Kniha Úvody do Starého i Nového zákona s výberovou a tematicky zoradenou bibliografiou

Biblí svatá
Biblí svatá