V Krvavém pásu

V Krvavém pásu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483518/bmid_v-krvavem-pasu-xhX-483518.jpg 4 187 47

UTSS Salamis série

V KRVAVÉM PÁSU MUSÍ LIDSTVO VYBOJOVAT DALŠÍ KLÍČOVOU BITVU S KORZÁRY. Válka s Korzáry nekončí ani ve chvíli, kdy se v lidmi kolonizované části vesmíru objeví potenciální mocný spojenec – mimozemská rasa, která má s tajemnými agresory vlastní drsné zkušenosti. Za místo první diplomatické schůzky zástupců obou civilizací je zvolen Krvavý pás – shluk asteroidů s bohatou zásobou transolaritu, kde se nachází stanice s nejsilnějším ochranným štítem, jaký kdy lidstvo vytvořilo. Obranou Cinturón de Sangre je spolu s vlajkovou lodí jihoamerické flotily navíc pověřena i UTSS Salamis, jejíž přítomnost si cizinci výslovně vyžádali. Mohou však lidé cizincům věřit, když první mimozemský kontakt skončil nevyhlášenou válkou? A kolik důvěry jsou potenciální spojenci ochotní vložit v lidstvo, když je poslední roky napadají pozemské lodě a implantáty ovládaní lidští mariňáci? A pak jsou tu samozřejmě i Korzáři, jimž se vidina takového spojenectví ani v nejmenším nezamlouvá a kteří nemíní zůstat stranou. O dalším směřování války s Korzáry se rozhodne v Krvavém pásu. _________________ „Skvělé nápady, sympatické postavy a strhující akce. Jakub Mařík musel být v minulém životě minimálně generálem.“ – PEVNOST... celý text

biki
28.03.2022 4 z 5

I když se na scénu dostavili představitelé mimozemské civilizace, přesto se mi tento díl jeví o trošku slabší. Bojové akce jsou stále na velmi vysoké úrovni, líbí se mi i to, že se odehrávají v různých prostředích. Je ale fakt, že je jich možná až příliš mnoho, takže mi do značné míry splývají. Co je ale třeba ocenit, že postupy Korzárů a jejich akce se také vyvíjejí, takže našinci občas mají potíže s nimi držet krok a že se to bohužel neobejde bez velkých ztrát. Stále však hodnotím jako velmi kvalitní military.

Gurus
22.03.2022 4 z 5

po přečtení V ledovém sevření, jsem se na tenhle díl opravdu těšil a byl jsem rád, že mě nezklamal. Každopádně jako hlavní vítku mám, že tam bylo moc dějových linek. Pokud by jich bylo o dvě mín tak pak bych dal 5/5.

Planin
20.03.2022 4 z 5

Zda se mi, ze trochu mene vseho by bylo lepsi :-):-):-)

jiri5027
20.03.2022 4 z 5

Super práce, přečteno asi za pět dní. Je to stále poutavé a nový prvek Sepiani, zatím téměř nevyužitý. Jsem zvědav, co bude dál

nero 13
19.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Zatím ze tří dílů této série se mi nejvíc líbil díl druhý, asi proto že se děj většinou odehrával na cizí planetě plné nepřátelských tvorů, ve třetím díle se přesuneme zpátky do vesmíru a zúčastníme se s posádkou UTSS Salamis kosmické bitvy s Korzáry.
Nedávno jsem četl Jana Kotouče, a na rozdíl od jeho epických kosmických bitev kterých se účastní stovky vesmírných bitevníků, byla vesmírná bitva Jakuba Maříka mnohem komornější, ale to neznamená že by její popis byl špatný, zase se může podrobněji věnovat jednotlivým postavám.
Asi nejlepší pasáže ze třetího dílu byly ty, kde se vyskytovali mimozemští Sápiané, moc rád si představuji jak by mimozemšťané asi mohly vypadat a vizuální představa Sápianů byla rozhodně zajímavá.

kokrokr
08.03.2022 3 z 5

Akční military sci-fi nevybočující z průměru. Část posádek válečných lodí je opět nakažena nanity. Děj je v podstatě souhrn jednotlivých akcí z probíhajících bojů. První díl mě příjemně překvapil, druhý slušně pobavil a tento třetí trochu nudil.

trudoš
07.03.2022 4 z 5

Jakub Mařík už potřetí vyhrocuje konflikt mezi lidmi a tajemnými Korzáry, přičemž tentokrát do toho významně zasáhnou i hráči třetí strany. Obsahově se přitom vracíme k válečnému loďstvu; hlavní slovo tedy mají střety vesmírných křižníků a stíhaček. Tohle autorovi jde perfektně a tak jedinou stinnou stránkou zůstává skutečnost, že děj tentokrát ničím zásadním nepřekvapí. Bitva se sice vede urputně, ale co zpočátku vypadá jako beznadějný boj, to se pomalu obrací proti nepříteli, přičemž o závěru už si čtenář nebude dělat žádné iluze jakmile se dostane přes stranu dvě stě. Nijak to však neubírá na atraktivitě skvěle rozehrané military space opery, kde je občas těžké rozlišit přítele od nepřítele. Ústřední postavy se navíc o trochu více poodhalí, stejně jako zákulisí útoků ze strany Korzárů, přičemž souvislosti konečně začnou nabývat na smyslu. To celé pak rámcuje vojenský humor plný srdnatého holedbání a neméně srdnatého cynismu – ostatně žertovat o zabíjení se dá jen do určité míry.