V Krvavém pásu

V Krvavém pásu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483518/bmid_v-krvavem-pasu-xhX-483518.jpg 4 187 47

UTSS Salamis série

V KRVAVÉM PÁSU MUSÍ LIDSTVO VYBOJOVAT DALŠÍ KLÍČOVOU BITVU S KORZÁRY. Válka s Korzáry nekončí ani ve chvíli, kdy se v lidmi kolonizované části vesmíru objeví potenciální mocný spojenec – mimozemská rasa, která má s tajemnými agresory vlastní drsné zkušenosti. Za místo první diplomatické schůzky zástupců obou civilizací je zvolen Krvavý pás – shluk asteroidů s bohatou zásobou transolaritu, kde se nachází stanice s nejsilnějším ochranným štítem, jaký kdy lidstvo vytvořilo. Obranou Cinturón de Sangre je spolu s vlajkovou lodí jihoamerické flotily navíc pověřena i UTSS Salamis, jejíž přítomnost si cizinci výslovně vyžádali. Mohou však lidé cizincům věřit, když první mimozemský kontakt skončil nevyhlášenou válkou? A kolik důvěry jsou potenciální spojenci ochotní vložit v lidstvo, když je poslední roky napadají pozemské lodě a implantáty ovládaní lidští mariňáci? A pak jsou tu samozřejmě i Korzáři, jimž se vidina takového spojenectví ani v nejmenším nezamlouvá a kteří nemíní zůstat stranou. O dalším směřování války s Korzáry se rozhodne v Krvavém pásu. _________________ „Skvělé nápady, sympatické postavy a strhující akce. Jakub Mařík musel být v minulém životě minimálně generálem.“ – PEVNOST... celý text

b2z
27.10.2022 5 z 5

Pozor! Je to návykové!!! :-)

flare
09.10.2022 5 z 5

Svizne..svizneee..neda se zastavit ani zpomalit..:-)

rencovav
20.09.2022 5 z 5

Naprosto skvělé! Jestliže se mi první díl líbil a druhý mě moc bavil, ten třetí byl fakt jízda, pecka, you name it... ! Jednak už se konečně lépe vyznám v postavách, jednak mě strašně bavili sépiané, různé roviny, na nichž se příběh odehrával. To, jak je to celé týmová práce, jak autor nešetří na vybarvovaní charakterů postav, i když je pak pošle na smrt. Fakt se mi to líbilo a doufám, že se brzy můžu těšit na pokračování! :-)

Marketplace
16.09.2022 5 z 5

3. díl série nezklamal. Tentokrát jsme se podívali pod štít těžební stanice. Na několik vesmírných plavidel včetně Salamis a poodhalili se tajemní Korzáři. Pecka. Těším se na další díl a dávám si autora mezi oblíbené.

orson
11.09.2022 5 z 5

Paráda! Doufám, že autor co nejdříve vydá pokračování, než zapomenu o čem byly první tři díly!

PastorMal13
12.08.2022 5 z 5

Válka s Korzáry pokračuje. Lidstvo, jak se zdá, získalo nového a silného spojence, ale Korzáři jsou blíže, než se zdá.

Dragell
21.07.2022 4 z 5

Pokračování vesmírné série, kde se lidstvo setkává s Korzáry, mimozemskou civilizací, která to s nimi nemyslí zrovna dvakrát dobře. Tentokrát je čas hledat spojence proti těmto děsivým nepřátelům.

Jako vždy parádní počtení (vlastně poslech), nejprve pomalejší rozjezd, ale pak vás čeká jen akce na stanici či ve vesmíru. A hlavně to pátrání, kde se zase všechno pokazilo, kdo za to může a jak to vyřešit... tedy vlastně přežít.

Celkově prostředím zaujalo méně než třeba předchozí díl V ledovém sevření, ale stále je to perfektní příběh postupně rozšiřující naše povědomí o daném světě. Právě to je hlavním hnacím motorem této série a nikoliv zanedbatelné postavy, které ačkoliv rozbíhají své drobné příběhy, mnohé z nich jsou násilně utnuty. Vždyť poklidně by to v tomto akčním sci-fi ani nešlo. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Audioknižně se opět setkáte s Lubošem Ondráčkem, kterého mě u této série baví poslouchat a předčítání mu opravdu sedí.

Ookmalej
17.07.2022 4 z 5

Knížka splnila má očekávání. Dovolená je hned hezčí... Autor se vážně zlepšuje a upřímně, nemůžu se dočkat dalšího dílu. Akce jsou sice trochu předvídatelné, ale to vůbec nevadí, protože já jsem se při čtení parádně bavila. Znovu dodávám, že technik Jerzy Zaleski je borec, kterýho bych ráda pozvala na nejedno pivo v lodním baru. A jestli kdy autor Zaleskiho nechá umřít, tak se děsně naštvu!

Trosman
21.06.2022 5 z 5

Skvělá knížka, jen teda v těch jménech mám zmatek. Asi nejméně jsem se v tomto ohledu ztrácel u druhé knihy. Ale už se těším na další díl, kde už z ukázky můžu očekávat, že přijde hlavní zlom dějové linie.

tlllk
12.06.2022 4 z 5

v cellku som sa bavil, i keď miestami som sa strácal v tých menách a kto je už premenený a kto nie. Príbeh je dobre rozbehnutý a teším sa na pokračovanie.

jeromme
27.05.2022 5 z 5

Líbilo se mi.

MMM999
23.05.2022 5 z 5

To je proste fantazie! Marik je autor globalniho formatu, proste to nema chybu.

renefer
20.05.2022 4 z 5

Bylo to dobré, i když ne tak dobré jako předchozí dva díly... Trochu jsem v tom plavala, přece jen těch hlavních postav je tam už celkem dost. Dovoluji si autorovi připomenout, že poučka, že hlavní postavy nemají mít podobná jména, aby se nepletla, se týká i jmen vesmírných korábů - obzvlášť, když posloucháte jako audioknihu :)

Belanna
11.05.2022 5 z 5

Skvělé pokračování, Užila jsem si to.

Lostindream
28.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha doplňující slušně rozjetou sérii o vesmírné lodi UTSS Salamis. Tohle mě hodně baví, Jakube Maříku. Čte se to samo. Po trochu chladnějším druhém dílu se opět rozjíždí příběh na vlně prvního, kde se vracíme s dějem do vesmíru. Což neznamená, že byl druhý díl špatný, jen ta asmosféra byla oproti prvnímu trochu jiná.

Více rozjetých příběhových linek mi nevadilo. Ale je pravda, že začínání kapitol náhlým vtrhnutím do děje mi prvních pár odstavců dávalo vždy zabrat se v příběhu zorientovat. Se jmény mám problém doteď – od minulého dílu jsem je již kompletně zapomněl a některé vztahy mezi sebou jsem spíše odhadoval.

Osobně jsem trochu zklamaný ze Sépianů, u kterých jsem očekával o malinko více mysteriózna a tajemství, a zatím jsou vykresleni spíše jako lidé, jen s chapadly na bradě (pirátský Davy Jones ve vesmíru). Korzáry zas začínám více a více vnímat jako zombíky, do kterých můžete střílet jak chcete, ale dokud jim neuseknete hlavu…

Když to shrnu, další super díl, který jsem si užil, ale žádný šok, kdy by mi padala brada, se tu neodehrál. Už se těším na další. Jedná se o jednu z nejlepších sci-fi sérií, které jsem dosud četl.

Boby17
25.04.2022 5 z 5

Příběh byl opět napínavý a měl šťávu. Znovu jsem si čtení užíval, jen jeden nedostatek shledávám, a to, že mezi vydáním jednotlivých dílů jsou zhruba roční odstupy a spoustu osob a jejich vazeb jsem zatím zapomněl. Takhle jsem někdy trochu skleroticky v návaznostech tápal, ale pět hvězdiček dávám rád. Až bude celá série vydaná, tak si čtenáři určitě pošmáknou na jeden zátah.

Franc
15.04.2022 4 z 5

Já si četbu opět užil.

Osudy lodě Salamis se mi zavrtaly pod kůži stejně jako napadeným naniti do šedé kůry mozkové.

Tento díl nepřinesl žádný zásadní zvrat, ale je opět dalším dílkem celku, které se teprve složí.

Staří známí hrdinové bojují proti starým nepřátelům v jiném prostředí s novými spojenci po boku. Opět se Vám dostane slušné porce akce, kde se nešetří náboji, leteckými souboji, a výzvami: Ukaž hlavu, nebo ti jí ustřelím.

Zatím není skutečně skoro nic, co by bylo možno autorovi vytknout. Příběh má spád, hrdinové sympatičtí, autor se zbytečně nevrtá v jejich bolístkách, nepřítel vytrvalý, ale ne nesmrtelný.

Teď holt nezbývá než doufat, že čekání na další díl nebude dlouhé.

r0st4
02.04.2022 3 z 5

Co tak koukám, spousta lidí si stěžuje, že série o Salamis nemá žádné zajímavé charaktery, o které by se člověk zajímal a bál. Podle mě ale strašně záleží, jaký příběh chce autor vyprávět. Osobně mi totiž přijde, že hlavní hvězdou téhle řady nejsou ani tak protagonisté, nýbrž svět jako takový. A mě to baví :)

Rýpal by mohl namítnout, že každé další knížce zatím dávám vždy hvězdičku míň, ale to je spíš moje snaha o jakous takous objektivitu. Pravdou totiž je, že V Krvavém pásu se ze všech tří dosavadních dílů rozjíždí s přehledem nejpomaleji a nejtěžkopádněji. Po nějakých 80 stranách se ale vše roztáčí v divokém tempu, jak jsme zvyklí, a na konci jako vždy čeká cliffhanger, díky němuž bude čekání na pokračování opět protivné :)

jan7940
01.04.2022 5 z 5

Svižná a povedená kniha, opět posouvá dál vědomosti získané z universa autora. Čekání na další díl bude dlouhé a těžké.

Tazz1
30.03.2022 5 z 5

Opět velmi povedené. Začínám být hodně, ale opravdu hodně zvědavý, co se z těch Korzárů vyklube. Jen malá poznámka. Opravdu má mimozemská rasa tolik společného s lidmi? Myslím velitelská struktura, mají mariňáky, kapitán velí stejným způsobem skrze oslovení osazenstva můstku. Ale jako proč ne, jen to trochu bije do očí :-). Nicméně na další díl se už moc těším.