Útočiště

Útočiště https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444865/bmid_utociste-gNt-444865.jpg 4 476 195

Jediná možnost, jak přežít, je uniknout... Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Sandrine, která se před nedávnem přistěhovala do Normandie, dostává výzvu od notáře, aby si zajela převzít osobní věci z domu po své zemřelé babičce – svérázné ženě, jež žila osaměle na maličkém ostrově nedaleko pobřeží a odmítala se stýkat s dcerou i s vnučkou. Sandrine vystupuje z lodi na šedivém, chladném ostrově a setkává se s hrstkou obyvatel, starých lidí žijících v téměř naprostém odloučení od civilizace. Všichni jí popisují babičku jako milou a laskavou ženu, tedy obraz daleký tomu, co o ní Sandrine vyprávěla matka. Na ostrově vládne podivná atmosféra. Stačí pár hodin, aby si Sandrine uvědomila, že zdejší obyvatelé skrývají nějaké tajemství. Cosi, z čeho mají hrůzu. Proč tedy odtud nikdo z nich neodjede? Co se stalo s dětmi z prázdninového tábora, narychlo uzavřeného v roce 1949? Namísto odpovědí je mladá žena po několika dnech nalezena, jak bloudí po pláži na pevnině s oblečením zmáčeným krví, která není její… Román získal cenu za nejlepší francouzský román roku 2019, která se uděluje na každoročně konaném literárním festivalu detektivek v Cognacu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Les refuges , 2019

intelektuálka
03.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Vycházející hvězda francouzského thrilleru mne nezklamala ....

" Útočiště - paralelní paměť, která se zamění za skutečnost, aby oběť přestala trpět ..."

Takovým úskalím nás autor provede - až dojde tam, kde se oprostíme od toho negativního ....

U nás první vydaná kniha - a určitě budou následovat další....

bbara155
30.09.2020 5 z 5

Zajímavá knížka. Čekala jsem standardní psychothriller, ale tohle bylo víc psycho než thriller. Pěkné a trošku k zamyšlení.

alexis818
29.09.2020 5 z 5

No,tak to bylo hodně dobré.Psycho,které nemělo chybu.Od začátku do konce vás kniha nepustí a všechno,co si během čtení myslíte,že by to tak mohlo být,tak na konci zjistíte,že všechno úplně jinak skončí.Mohu s radostí doporučit.

ArwenAragorn
29.09.2020 5 z 5

"Mé dítě, což úzkostně se tak děsíš?"
Tatíčku, což krále duchů nevidíš?"
Johann Wolfgang Goethe

Geniální, dechberoucí, skvělé,originální! Temný mrazivý román s neopakovatelnou atmosférou, napínavý do poslední stránky. Nemohla jsem přestat číst a byla zoufalá, že už je konec.
Díky pane Loubry. A děkuji mým oblíbeným čtenářům na databázi, jejichž hodnocení mě přimělo knihu si přečíst. Patří k těm nejlepším v tomto roce.
DOPORUČUJI všema deseti!

Daysy

Naprosto geniální!

Izu
25.09.2020 5 z 5

Tohle bylo hodně dobré !

zuzana2599
23.09.2020 5 z 5

Milí přátelé ! Ještě jste nečetli Útočiště ? Vyplujte i vy na tajemný ostrov a odhalte tajemství lidské mysli. Tento psychologický thriller francouzského autora je výjimečným čtením !
Je to román, při jehož čtení vás bude mrazit v zádech, nebude chtít přestat číst. Mně se tato kniha četla skvěle, úplně mě pohltila. Sandrine přijíždí na malý ostrov převzít majetek po své babičce. Brzy zjistí, že na ostrově je temná a ponurá atmosféra, strach a temnota a ona se začíná bát. Pár zbylých obyvatel ostrova střeží totiž dávné tajemství...
Příběh je velmi spletitý, jeden zvrat v ději střídá druhý a čtenář si není ničím jistý.
No, je to PECKA ! Jedinečný čtenářský zážitek !!

Arsinoe_06
21.09.2020 2 z 5

Tak ja jdu asi opet proti proudu...porad ctu, ctu, cekam kdy se fakt zactu a najednou je konec...mozna jsem to jen poradne nepochopila, ale me to teda vazne neuchvatilo...zvlastne napsane, az moc slozity nekolika vrstevny pribeh, za me zadna zasadni kniha, znam plno lepsich thrilleru/detektivek...2.5*

anko57
21.09.2020 5 z 5

Co je pravda, výmysl, lež? Kdo se schovává, kdo hledá? Kde, čí a co je Útočiště? Takhle napsanou knihu jsem snad ještě nečetla a dlouho bude ve mě ještě doznívat. Určitě doporučuji přečíst.

nada3314
20.09.2020 5 z 5

Připojuji se k nadšeným komentářům i mě se kniha líbila moc! Autor píše velice čtivým stylem, díky kterému máte knihu přečtenou během pár dní a ten zážitek stojí za to!

Irsaf
19.09.2020 5 z 5

Moc dobře napsáno...
Autor si s člověkem pěkně pohrává...
Knihu mohu doporučit všem, kdo mají rádi knihy, kde nic není jak se na první pohled zdá...

Arsi
17.09.2020 5 z 5

Zvláštní kniha, zvláštní téma. Zajímavý psychothriller, který vás nechá až do konce tápat. Doporučuji knihu přečíst, stojí za to.

plamínek21
15.09.2020 5 z 5

Pozoruhodná kniha. Strašidelná, smutná, dojemná, rafinovaně překvapující až do poslední řádky. Pokud si chcete přečíst originální příběh, kdy si s vámi autor bude neustále pohrávat, tak si román nenechte ujít. Já byla nadšená !

rodak
31.08.2020 4 z 5

Velmi zvláštní kniha. Od začátku běží zajímavý příběh, čekám co se z toho vyvrbí. A ono je to úplně jinde.Útočiště-originální námět a myšlenka. A stejně by mě zajímalo více rozvést ten příběh z ostrova.

IVANA143
30.08.2020 5 z 5

Tak toto je hodne dobre prepracovaný príbeh. Aj keď mám jednu otázku, na ktorú mi kniha neodpovedá, ale kašlať na to, je to dobré.
A čím menej recenzií si človek na túto knihu pozrie a prečíta, tým bude mať z toho lepší zážitok, pretože ja som tak trošku vďaka recenziám odhalila koniec. Takže nech je toto posledný koment, ktorý prečítate a choďte radšej čítať túto knihu. :D

Prudence
27.08.2020 4 z 5

První polovinu knihy jsem nevěděla, co si mám o ní myslet. Těžko uvěřitelný příběh o táboře na ostrově ve mně chvílemi vyvolával nejistotu, zda knihu nemám odložit. Nepřestala jsem číst jen díky zvědavosti, co se z toho vyvine a udělala jsem dobře. Téma útočišť vytvořených psychikou jako obrana proti následkům prožitých traumat mě zaujala. Překvapivý konec odhalení skutečné oběti a jejích útočišť mě docela zasáhl a knihu jsem pak dočetla na jeden zátah.

a.k
25.08.2020 5 z 5

Sandrine odplouvá na tajemný ostrov, aby převzala osobní věci po zemřelé babičce. Ostrov byl po válce cílem mnoha dětí, které zde v prázdninovém táboře měly zapomenout na válečné hrůzy a konečně si užít své ukradené dětství.
Sandrine na ostrově naráží na zvláštní chování hrstky místních obyvatel a brzy nabyde podivného tušení o hrozbě, která se na ostrově ukrývá.
Tato kniha má neskutečný a absolutně neočekávaný potenciál. Nevzpomínám si, že by mě některá jiná kniha takhle dostala. Několikrát jsem se přistihla, jak pochybuji o tom, zda jsou šílené postavy, autor nebo jsem se zbláznila já.
Tohle je kniha, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít! Moc doporučuji!

Blaufik
21.08.2020 5 z 5

Pokud máte rádi psychologické thrillery a hledáte nějaký, při kterém neprokouknete celou zápletku ještě před půlkou, očekáváte nečekané zvraty a chcete, aby vás kniha opravdu pohltila, tak mrkněte na Útočiště. Myslím, že v tom případě by vám rozhodně nemělo uniknout.

stesti.s.knihou
18.08.2020 4 z 5

Hledáte zajímavý psychothriller, u kterého až do posledního momentu nebudete vědět, co se vlastně děje? Přesně tohle najdete v Útočišti. Autor si se čtenáři pěkně zahrává, když už si začínáte být jistí v kramflecích, přijde zlom, který vás donutí zase všechno přehodnotit.
V thrilleru sledujeme příběh mladé novinářky Sandrine, která se vydává na téměř opuštěný ostrov kvůli vyzvednutí pozůstalosti po zemřelé babičce. Ostrov slouží jako přírodní rezervace, kam se nesmí stěhovat žádní noví obyvatelé, pouze zde dožívají původní osadníci. Jelikož v minulosti fungoval jako nacistická centrála, je opředen nešťastnou historií. Sandrine se se svou babičkou nikdy nesetkala, při cestě na ostrov tedy netuší, co ji čeká. Poté, co se na ostrově začne seznamovat s hrstkou zbývajících obyvatel a proniká do jeho temné historie, zjišťuje, že se dostala na místo, ze kterého nepůjde jen tak snadno odejít. Den se se dnem sejde a Sandrine je nalezena celá zakrvácená na pláži blízké pevniny.
Tady svůj výklad utnu, jelikož už bych prozradila příliš (ostatně výše zmíněné se můžete dočíst i v anotaci knihy). Pro všechny, kdo mají rádi tajemnou atmosféru a nejistotu půdu pod nohama (v rámci knižních příběhů samozřejmě), bude tahle kniha to pravé. Já jsem si ji moc užila :)

sioux
18.08.2020 2 z 5

Divné, těžko uvěřitelné a od druhé půlky nudné psychologické žvásty. Osud hlavní hrdinky mi začal být čím dál více ukradený.