Útěk ze světa

Útěk ze světa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466551/bmid_utek-ze-sveta-PYc-466551.jpg 4 275 93

Z parkoviště před supermarketem beze stopy zmizí mladá žena a zanechá po sobě manžela a malou dcerku. Všichni ji neúnavně hledají, ale marně. Až po dlouhých jedenácti letech se stane zázrak. Na benzinové stanici v daleké Montaně se objeví vyděšená žena s kojencem v náruči a křičí o pomoc. Ukáže se, že je to roky pohřešovaná Kate. Katein návrat obrátí život její bývalé rodiny vzhůru nohama. Manžel se znovu oženil a dcera si na ni stěží pamatuje. Kate navíc vypadá úplně jinak než kdysi. A jinak se i chová. Její blízcí se ji s pomocí odborníků snaží opět navrátit do normálního života. Avšak na povrch postupně vyplouvá nepříjemná pravda: Katein návrat má zřejmě mnohem temnější pozadí, než si kdo dokázal představit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

When She Returned , 2019

plamínek21
17.08.2021 5 z 5

Čtivé, zlověstné, velmi autenticky napsané dílo. Ufff, mráz mi běhal po zádech.

zuzana2599
13.08.2021 5 z 5

Lucinda Berry vybírá pro své knihy hodně zajímavá a originální témata. Vždyť už její Andílek se mi vryl do paměti jako nezapomenutelné čtení, při němž mi naskakovala husí kůže a nyní Útěk ze světa znovu zabodoval. Nemůžu prozradit, co se stalo s Kate, kam zmizela, já si ten moment poznání hýčkala a vychutnala. To přeji i ostatním čtenářům. Při čtení jsem si kladla spoustu otázek. Je to vůbec možné ? Může se toto stát s mámou a milující manželkou ? Ano může, po přečtení jsem pochopila a uvěřila... a znovu jsem i tento příběh četla jedním dechem. Toto rodinné drama je skvěle napsáno, každá kapitola má jiného vypravěče a sledujeme tedy děj vždy z jeho pohledu.
Lucindu Berry si uložím ve svém hledáčku. To jsem zvědavá s čím přijde příště. BRAVO !

VasnivaCtenarka
09.08.2021 4 z 5

Domnívám se, že Lucinda dokázala skloubit jak svůj spisovatelský talent, tak i své vzdělání klinického psychologa se zaměřením na truamata. Díky této kombinaci si můžete přečíst velmi uvěřitelný příběh, který vás chytne a nepustí.

Ano, rozhodně bych neřekla, že je Útěk ze světa typickým thrillerem. To ne – napětí nečekejte. Osobně bych ho překvalifikovala na psychothriller nebo na rodinné drama. Ale i tak jsem si čtení opravdu užila.

Každá kapitola je v knize vyprávěna z pohledu jiné hlavní postavy. Jedna dějová linka, která je vyprávěna z pohledu Kate, je z minulosti a odkrývá nám tak detaily jak toho, co se dělo v životě Kate těsně před zmizení, tak i to, co se dělo po dobu jejího zmizení.

Díky takto koncipovanému vyprávění můžeme dobře porozumět motivům všech postav a současně také můžeme vidět rozdílnosti ve vnímání vzniklých situací u všech zúčastněných.

Při čtení můžete pocítit, jak si Lucinda pohrála s promyšleností celého příběhu a dopadu na jednotlivé hrdiny. Je pravdou, že od samotného konce příběhu bych očekávala něco více akčního, ale i tak jsem měla z knihy jako z celku dobrý dojem. Přece jen mě osud Kate i její rodiny bavil a kolikrát jsem se sama sebe ptala, jak je možné, že se někdo nechá tak krásně systematicky (v tom je asi právě to nebezpečí) a polehoučku zmanipulovat do takové míry, že má zcela vymytý mozek. Tohle mne skutečně bavilo.

Díky talentu, kterým byla Lucinda obdařena, si vytvoříte vztah ke všem hrdinům a občas budete na ně i v duchu nadávat, protože nebudete schopni pochopit, jak někdo může být tak zaslepený – a to ať už se bavíme o Kate nebo o jejím bývalém manželovi, který se mezi dvěmi ženami “plácá” a sám si neumí s nově vzniklou situací poradit, což je celkem pochopitelné.

Knize jako takové snad kromě trošku uspěchanému a snad i jednoduchému závěru nemám absolutně co vytknout. Ba právě naopak, mne se tento příběh četl přímo báječně a já si to užila plnými doušky. Po dlouhé době to byla kniha, která mne opravdu vtáhla do svého děje.

Takže ano, knihu vám mohu doporučit. Je to taková jednohubka, která vám zpříjemní jeden či dva večery.

kofola33
08.08.2021 5 z 5

Tak to byl mazec. Jeden by neveril, jak se clovek muze nechat zmanipulovat a kam az to muze dojit. Rozhodne doporucuji!

Dela111
05.08.2021 5 z 5

Útěk ze světa není úplně klasický thriller, ale název má naprosto výstižný. Stejně jako v předchozí knize, i tady si autorka vybrala méně častý námět.
Příběh je psaný střídavě z pohledu téměř všech postav, má úžasný spád, děj je tak chytlavý, že nenechá čtenáře vydechnout a závěr je vynikající.

Ačkoliv námět není tak úplně můj šálek kávy a kdybych z anotace věděla o co půjde, knihu bych si nevybrala, uznávám výborné zpracování a dávám 5*. Knih na toto téma by mělo být víc (a spíš romány než thrillery), takže pokud je to napsané dobře, vysoké hodnocení si u mě zaslouží.

Knižní střípky
29.07.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla již její předchozí knihu ANDÍLEK. Ta se mi sice líbila o kousek více, ale i tato novinka byla skvělá. Vůbec jsem netušila, jaké téma se tady objeví a když mi to došlo, byla jsem nadšená, neboť je jedním z mých oblíbených. A ten konec! Tož to byl fakt masakr! Vůbec mě to nenapadlo, byla jsem vedle jak ta jedle.

Adri235
22.07.2021 5 z 5

Tady autorce velice tleskám za úžasnou knihu. Přečteno za den. Přiznávám se, že takhle mě dlouho kniha nenadchla. Autorka píše jednoduchým stylem, krásně se čte a není u čtení třeba přemýšlet. Tato kniha u mě vyhrává a bojím se teď číst jiné, jelikož tohle je prostě top strop!

martenkaaa
20.07.2021 5 z 5

Uf, tak toto byla síla. Jako matku mne příběh dost zasáhl. Jednalo se o pro mě dost neotřelý námět - podle anotace jsem čekala něco jiného. Jak je zmíněno už i níže, kdybych věděla o čem kniha bude, tak po ní nesáhnu - a možná právě proto jsem ji přečetla na jeden zátah. Už v knize Andílek uměla Lucinda Berry čtenáře vtáhnout do děje, ale toto pro mě bylo ještě o level výš.. Místy mi z toho všeho bylo až špatně.
Dnes se mi nebude vůbec dobře usínat.

Hvězdinka
17.07.2021 4 z 5

Přečteno za den, čtivé. Téma zajímavé, i když pro rozumně uvažujícího člověka nepochopitelné. Ale děje se to, bohužel. Konec ponurý.....

mysterygirl
13.07.2021 3 z 5

Tak me tato kniha vubec nebavila, musela jsem se do ni nutit a napeti tam nebylo téměř žádné

Misa.K1
13.07.2021 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, knížka byla napínavá, četla se dobře, ale kdybych předem věděla, o čem děj bude, tak bych si ji ke čtení nevybrala.

peitho.1
09.07.2021 4 z 5

Musím uznat, že to bylo vysoce napínavé a čtivé čtení, ale téma mi tak úplně nesedlo, popravdě kdybych věděla, okolo čeho se bude děj točit, tak se této knížce spíš vyhnu. Nedokázala jsem se do motivací a jednání některých postav moc vcítit nebo je alespoň pochopit, což mi čtení dost ztěžovalo, ale věřím, že si kniha své nadšené čtenáře určitě najde, zvlášť ty, které toto téma zajímá (záměrně nejsem úplně konkrétní, nechci spoilerovat).

jana3099
07.07.2021 4 z 5

Tak to byl teda zajímavý, až děsivý příběh a pro mě nepředstavitelný. Nepochopím, že se takhle dají zmanipulovat někteří lidé. No a ten konec ...... fakt síla.

sekty náboženský fanatismus fanatismus komunita thrillery pro ženy

Lucinda Berry
americká