Útěk ze světa

Útěk ze světa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466551/bmid_utek-ze-sveta-PYc-466551.jpg 4 275 93

Z parkoviště před supermarketem beze stopy zmizí mladá žena a zanechá po sobě manžela a malou dcerku. Všichni ji neúnavně hledají, ale marně. Až po dlouhých jedenácti letech se stane zázrak. Na benzinové stanici v daleké Montaně se objeví vyděšená žena s kojencem v náruči a křičí o pomoc. Ukáže se, že je to roky pohřešovaná Kate. Katein návrat obrátí život její bývalé rodiny vzhůru nohama. Manžel se znovu oženil a dcera si na ni stěží pamatuje. Kate navíc vypadá úplně jinak než kdysi. A jinak se i chová. Její blízcí se ji s pomocí odborníků snaží opět navrátit do normálního života. Avšak na povrch postupně vyplouvá nepříjemná pravda: Katein návrat má zřejmě mnohem temnější pozadí, než si kdo dokázal představit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

When She Returned , 2019

Fleur213
13.09.2022 5 z 5

Wow! Tak tohle je jedna z nej knih, kterou jsem za poslední dobu četla a že jich přečtu za rok hodně. Vůbec jsem nečekala takový vývoj děje. Autorka šla až na dřeň, a já to jako čtenář vítám a zároveň mám oči na vrh hlavy a ptám se: Je tohle fakt možný? No, bohužel ano a autorka se toho zhostila velmi zdařile. Knížku jsem zhltla tahem za šest hodin, nemohla jsem ji odložit, jak mě zajímalo, jak to celé dopadne. Tady vlastně nebyl tak důležitý ten konec, ale ta cesta, to odkrývání. Žádná postava ani scéna nebyla zbytečná. Mezilidské vztahy a náhled do mysli manipulátorů byl brilantní. Tuhle autorku si ukládám do oblíbených a určitě sáhnu po další knížce, kterou napíše. Vřele doporučuju.

vlčice68
10.09.2022 5 z 5

Systematické, pomalé zmanipulování až do takové míry, kdy se hlavní hrdinka nachází v situaci, kdy již není schopna zdravého úsudku. Jak jednoduché a hlavně nebezpečné. Stačí schopný manipulátor a vhodná oběť. To je příběh Kate.

Emma27
20.08.2022 2 z 5

Celkem napínavá i předvidatelna kniha ke konci.Mě moc nezaujala.

HanaNov
15.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle je pro mě opravdu obrovské překvapení! Je to za delší dobu asi nejlepší kniha, jakou jsem měla v ruce, a od první strany jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Přitom jsem po ní sáhla spíš z nouze, nevěděla jsem, co mám čekat, autorku jsem neznala. A pak.... absolutní PARÁDA.....
Příběh je prostě skvělý - fascinující, otřesný, překvapivý, přitom tak uvěřitelný, pravdivý, skutečný. Protože toto se prostě děje, i když nad tím sebevíc přivíráme oči. A to je i důvod, proč čtenáře zasáhne na nejcitlivějších místech. Je vidět, že autorka se ve svém povolání s oběťmi (i vůdci) sekt setkala, protože to, jakým způsobem příběh podala, je naprosto geniální. Postavy jsou všechny naprosto živé, reálné, hmatatelné, až skoro vystupují ze stránek jako reálné bytosti.
Příběh je vyprávěn ze tří pohledů, přitom nejzajímavější je právě ten nejméně zúčastněný - Meredith - protože je nezaujatý a věcný. Vlastně u všech ostatních postav (Scott, Kate, Abbi) jsem se neustále pozastavovala nad jejich jednáním, protože reagují pouze citově, jediná Meredith pudové a často zkratkovité jednání vyvažovala svou racionalitou a odstupem. Postava Raye - to se nedá ani popsat, jak výstižně je vykreslená. A informace, které se čtenář dozví na posledních stranách, to je jako facka všemu (nejen pro Kate, které především patřila).

Pavlina50
12.08.2022 4 z 5

Je to kniha o pohřešované ženě, který ale není o jejím hledání, ale začíná právě až jejím návratem zpět k rodině.
Příběh je vyprávěný z ryze ženského pohledu – ze současnosti střídavě dcerou zmizelé ženy a vedle toho novou manželkou. A do jejich vyprávění je pravidelně vsouvána i retrospektiva vzpomínek samotné pohřešované ženy, která pomalu objasňuje, co se jí vlastně v minulosti stalo.
Je to docela dobře napsaná kniha se zajímavým dějem, docela věrohodným - k takovým razantním a fatálním změnám v myšlení spousty lidí (i když pro většinu z nás nepochopitelným) bohužel prostě dochází.
Velmi brzy je odtajněn důvod a způsob jejího zmizení, takže svým způsobem odpadá moment napětí, ale vlastně to vůbec nevadí, protože absence napětí je vyvážena takovým neustálým podvědomým pocitem, že stejně něco není v pořádku a že toto asi nemůže skončit dobře.
Kniha má svižné tempo, je psána čtivým stylem. Hvězdičku ubírám za některé pro mě málo uvěřitelné okolnosti – zejména to, jak se k té nestandardní situaci, kdy do běžně funkční rodiny vstoupí (a začne tam znovu žít) bývalá manželka, postavila ta současná. Pro mě byla až nereálně chápající (i když ke konci v ní naštěstí přece jenom začalo něco hlodat), přesto jsem nedokázala uvěřit, že by žena takto dokázala přijmout svoji „konkurentku“.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Výborný thriller

Petra00
25.07.2022 5 z 5

Moc fajn knížka, za mně asi dokonce lepší než Andílek. Chvílemi mi chybělo nějaké větší napětí. Konec byl ale super. Doporučuji.

mystery103
20.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Další autorčina úžasná kniha. Hlavní postavu vlastně nikdo nenutil přidat se k sektě, ale přesto to udělala. A teď budu přemýšlet nad tím, jestli by něco takového mohlo potkat i mě. Nedovedu si to představit.

Evule *
30.06.2022 4 z 5

Zajímavé a čtivé, pro mě tedy absolutně nepochopitelné. I když Andílek se mi líbil mnohem víc. Těším se na další příběh od této autorky.

gordon13
27.06.2022 4 z 5

Zajímavá kniha...a pro mě absolutně nepochopitelná. Opravdu je pro mne velká záhada jak inteligentní, soběstačná žena může učinit ve svém životě obrat 180 a již nikdy neprozřít....

Youn@n
21.06.2022 2 z 5

Nudila jsem se.. andílek od spisovatelky byla o mnoho lepší kniha.

dana8437
14.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Wau, nikdy by mě nenapadlo, že mě chytne knížka z prostředí sekty. Sice mi přišla místy “natahovaná”, ale i tak nebyl prostor na nudu.
Psaná z pohledu několika osob a prolínání minulosti se současností formou krátkých kapitol, tak nutila číst a číst, přečteno za část soboty a neděle, fakt super a konec za mě velmi nepředvídatelný! Fakt super, doporučuji!

MarieH
04.05.2022 5 z 5

Tak přečteno a moc se mi kniha líbila, doporučuji !!!!!!!!!!!!

janca1705
26.04.2022 5 z 5

Přečteno za jeden večer, takže doporučuji!

MichaelaS081
24.04.2022 5 z 5

Pěkná kniha, četla se skvěle. Takový konec jsem nečekala.

andrea0221
21.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Mě osobně se to četlo dobře, téma je zajímavé, trošku detektivní a zase potvrzující, že oddanost sektě a pravidelné vymývání mozku funguje.

Jamra
19.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Sektářské téma jsem nečekala, ale svižný sice očekávaný děj, ale velive dobré čtení.

clarkens
10.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Nějak jsem nečekala, že tématem budou sekty. Každopádně zajímavé čtení, i když nebyl příliš osvětlen důvod proč..

čef
06.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Jedna lepší kniha ze světa sektářského blbnutí. Četl jsem však již na toto téma mnohem lepší. Zde se autorka pro mne až příliš zabývá vztahy. Závěr se dal také očekávat, žádné překvapení se nekonalo. Nicméně je to pro mne nad běžným průměrem.

Ivana11
22.02.2022 5 z 5

Tak to bylo něco. Moje druhá kniha od autorky, jsem nadšená.

sekty náboženský fanatismus fanatismus komunita thrillery pro ženy

Lucinda Berry
americká