Útěk ze světa

Útěk ze světa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466551/bmid_utek-ze-sveta-PYc-466551.jpg 4 275 93

Z parkoviště před supermarketem beze stopy zmizí mladá žena a zanechá po sobě manžela a malou dcerku. Všichni ji neúnavně hledají, ale marně. Až po dlouhých jedenácti letech se stane zázrak. Na benzinové stanici v daleké Montaně se objeví vyděšená žena s kojencem v náruči a křičí o pomoc. Ukáže se, že je to roky pohřešovaná Kate. Katein návrat obrátí život její bývalé rodiny vzhůru nohama. Manžel se znovu oženil a dcera si na ni stěží pamatuje. Kate navíc vypadá úplně jinak než kdysi. A jinak se i chová. Její blízcí se ji s pomocí odborníků snaží opět navrátit do normálního života. Avšak na povrch postupně vyplouvá nepříjemná pravda: Katein návrat má zřejmě mnohem temnější pozadí, než si kdo dokázal představit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

When She Returned , 2019

Zdenas5
24.10.2021 4 z 5

Andílek se mi líbil více, ale i tato kniha byla zajímavá a napínavá. Na vyprávění z pohledu tří zúčastněných žen se krásně vysvětlilo, proč Kate zmizela a co celých Jedenáct let prožívala , a ukázalo se, jak rozdílně vnímají danou skutečnost druhé dvě, což je pochopitelné vzhledem k jejich věku a vztahu ke Kate. Nepochopitelné však je, jak se člověk může nechat tak zmanipulovat a co všechno je schopen ve své zaslepenosti udělat. Doporučuji.

Ivanka83
21.10.2021 4 z 5

Tak to bylo něco...
Četlo se to samo. Byla jsem napnutá jak kšandy, jak toto dopadne. A nestačila jsem se divit.
Doporučuji

Maud164
20.10.2021 3 z 5

Důležité téma, ale nějak se mi to nečetlo dobře. Částečně za to může prostě "temnost" tématu, ale částečně i zpracování, částečně dialogy, kterým se mi špatně věřilo. Jsem ale ráda, že jsem ji přečetla.

SilvieSisinka
16.10.2021 4 z 5

Znovuobjevení ženy po 11letech odhalí temná tajemství.Na povrch se dostane dlouho skrytá zničující pravda.
Hluboké, temné, nebezpečně návykové čtení.A ten konec!!!!

Višnička
10.10.2021 5 z 5

Tak to byla jízda...přečteno na dva zátahy, už dlouho mě žádná kniha takhle nepohltila...a ten závěr? Wau..doporučuji, čte se fakt dobře, jen to téma teda není nic příjemného.

HanaZa
06.10.2021 5 z 5

Noooo,to tedy bylo napětí a síla příběhu.Precteno na 2xnemohla jsem se odtrhnout,ale takový konec,tohle???

Šánka
30.09.2021 5 z 5

Andílek této autorky bylo dokonalé, strhující psycho s originálním námětem a já se velmi těšila na její novou knihu.
Na začtení mi stačilo pár stránek, na dočtení 2. hodina noční :-). A byť to téma je stokrát ohrané a zpracované v mnoha knihách, toto temné rodinné drama je skutečně výborně a svižně napsané. A není to dáno jen střídáním vypravěčů, krátkými kapitolami, ne, Lucinda Berry, jako bývalá klinická psycholožka, ví o čem píše. A píše jí to hodně dobře!

Magdyla.8
25.09.2021 5 z 5

Páni spisovatelka píše velmi čtivě a svižně. Ještě jsem nikdy nečetla o sektě a pocity lidí, které tady v knize vystihla byli velmi realistické. Malinký SPOILER co mi docela později na knize vadilo bylo, že ženu po 11letech v sektě nějaká banda "odborníků" ihned po měsíci nechali bydlet samotnou ikdyž sami zdůraznili, že potrvá aspoň dva roky než se z toho dostane. Popřípadě se lidi z těch sekt nemusí dostat nikdy a nebudou v psychicky pohodě. Role vůdce Raye měla vše co takový manipulátor má mít.
Čtení bylo vážně rychle svižné a autorka mě velmi zaujala, určitě si přečtu další díla.

pch1976
24.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Zajímavé téma z prostředí sekty. Již od začátku se dá tušit, jak kniha skončí. Za přečtení stojí. Dobře napsaná. Po druhé bych číst nemusela. Ale knih, co bych vzala dvakrát do ruky je naprosté minimum....

ArwenAragorn
12.09.2021 2 z 5

(SPOILER) 30%

Je mi líto, ale tato knížka pro mě byla omylem. Nemám ráda knížky o sektách a tady mi to vadilo obzvlášť. Kdybych věděla, o co tady půjde, nepůjčila bych si ji.

jeny-v
08.09.2021 5 z 5

Přečteno se smíšenými pocity: na jedné straně spisovatelčina velmi zdařile sepsaná kniha, pro kterou musela nasbírat hodně materiálu a informací o komunitách a posttraumatických poruchách. Na straně druhé psycho-téma, jež normálně uvažující člověk nechápe. Po dodatečném přečtení komentářů bych asi ani já do této knihy nešla, přesto dávám plný počet. Abbi Bennetové bylo pět let, když se její matka ztratila. Po jedenácti letech se Kate objevila u benzínové pumpy, kdesi v severní Montaně s dítětem v náručí. Meredith se seznámila se Scottem na podpůrné skupině pro pozůstalé a vdala se za něho. Tyto tři ženy vypráví každá svůj příběh v období tehdy a nyní. Vše odstartoval článek do novin o skupině Láska bez hranic a interview s Rayem Fisherem, který se neliší od mnoha jiných samozvaných vůdců, kteří pobíhají po celém světě.

musivila
07.09.2021 4 z 5

Když jsem po prvních kapitolách zjistila, o co v příběhu půjde, myslela jsem si, že mě to nebude bavit. Ale kniha je psána docela poutavě, hlavně díky vyprávění z pohledu 3 žen a to: Kate, která před 11lety záhadně zmizela, její dcery Abbi a současné manželky Katina muže Scotta Merieth. Prolínající dvě časové období: tehdy a současnost, postupně odkrývají děj a nutí vás číst dál, snažíte se vžít do postav a pochopit nepochopitelné…..a i když jsem možná trochu takový konec čekala, stejně mě dostal....
Pozn.: Po přečtení mi nebylo zrovna dobře na duši. Abbi mi bylo moc líto :(

IreneP
03.09.2021 4 z 5

Konec mě napadl, ale ono o to vůbec nejde. Nejvíc mě zajímal ten vývoj. Jak se rodina vyrovná s tím, že máma zmizela, že se po 11 letech objevila a pak s celou pravdou o zmizení. Spíš psychologický román. Velká spokojenost!

Ajuszka
02.09.2021 5 z 5

Tohle byla silná kniha. Věřím, že bohužel opravdu existují sekty, které dokáží takto vymýt mozek člověka. Ovšem celkové rozuzlení a konec jsem nečekala. Rozhodně doporučuji k přečtení.

boeink
02.09.2021 4 z 5

Po Andílkovi jsem byla moc zvědavá na druhou knihu Lucindy Berry. Téma sekt mi moc sympatické není, komu normálnímu by taky bylo, že? Kniha má krátké kapitoly, ve kterých se střídají pohledy všech zúčastněných, díky čemuž se dobře čte. Je síla, jak se dá inteligentní, zdravý člověk zmanipulovat. Pro mě nepochopitelné. Do Andílka této knize přece jen fousek chybí.

Jana65
01.09.2021 5 z 5

Tak tato kniha mě naprosto dostala. Kdyby to šlo, tak dám klidně i 10 hvězdiček. Lucinda Berry ví, jak napsat dobrou knihu. Hned se pustím do čtení další její knihy. podle anotace slibuje taky skvělý čtenářský zážitek.

Luccinda
28.08.2021 5 z 5

Lucinda Berry mě naprosto okouzlila už svou předchozí knihou Andílek, kterého stále považuji za nejlepší psychothriller, jaký jsem kdy přečetla. Avšak zatímco v Andílkovi šlo primárně o hluboký vhled do psychiky hlavní hrdinky a i samotné čtení bylo psychicky velmi náročné, Útěk ze světa se zabývá především rodinnými vztahy a řeší záhadu zmizení mladé maminky. Na první pohled může Útěk ze světa působit poněkud všedním dojmem, nicméně jakmile je odhaleno hlavní téma knihy, tak také zjistíte, jak originální thriller to ve skutečnosti je.

Autorka mě i napodruhé dokázala překvapit svým talentem napsat knihu, která se mi dostane pod kůži a přemýšlím o ní ještě dlouho po dočtení, přestože thriller není zrovna žánr, který by sliboval zrovna nezapomenutelné čtení. Lucinda Berry je v tomto jedinečná a mě jen mrzí, že se jí nedostává takové pozornosti jako třeba Shari Lapeně nebo B. A. Paris, které Lucindě nesahají ani po kotníky.

Kantynka
27.08.2021 3 z 5

tak tahle knížka za mě velký NE! námět byl zajímavý, ale mně příběh vůbec nesedl. kniha se četla rychle, ale to bylo tak všechno. postavy až asi na dvě mi nesedly vůbec a většinou jsem byla spíše otrávená z jejich chování a reakce. příběh byl od druhé poloviny knihy dost předvídatelný a je škoda, že to nebylo více propracované. snad první kniha Andílek bude od autorky lepší.

Lucc93
25.08.2021 5 z 5

Velmi neobvyklé téma spojeno se sektou, pro mě hodně zajímavé. Hodně se mi to líbilo. Dějová linka v přítomnosti a minulosti, četlo se to moc pěkně. Za mě plný počet hvězd.

Lenka0007
22.08.2021 4 z 5

Téma neotřelé, podobná nevyhledávám, ale když už jsem se začetla a zjistila, o co jde, dojela jsem do konce. Čtivé to bylo, ale pro mě jako pragmatika nepochopitelné, závěr ponurý.

sekty náboženský fanatismus fanatismus komunita thrillery pro ženy

Lucinda Berry
americká