Útěk ze světa

Útěk ze světa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466551/bmid_utek-ze-sveta-PYc-466551.jpg 4 275 93

Z parkoviště před supermarketem beze stopy zmizí mladá žena a zanechá po sobě manžela a malou dcerku. Všichni ji neúnavně hledají, ale marně. Až po dlouhých jedenácti letech se stane zázrak. Na benzinové stanici v daleké Montaně se objeví vyděšená žena s kojencem v náruči a křičí o pomoc. Ukáže se, že je to roky pohřešovaná Kate. Katein návrat obrátí život její bývalé rodiny vzhůru nohama. Manžel se znovu oženil a dcera si na ni stěží pamatuje. Kate navíc vypadá úplně jinak než kdysi. A jinak se i chová. Její blízcí se ji s pomocí odborníků snaží opět navrátit do normálního života. Avšak na povrch postupně vyplouvá nepříjemná pravda: Katein návrat má zřejmě mnohem temnější pozadí, než si kdo dokázal představit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

When She Returned , 2019

Danago
21.02.2022 5 z 5

Tak to bylo naprosto perfektní čtení. Už první kniha autorky mě dostala a tato si drží laťku úplně stejně vysoko. Naprosto šokují , šílené a přesto věrohodně popsané. Strhující příběh. Doporučuji.

harena
13.02.2022 5 z 5

Strhující příběh, skvěle napsaný, plný zvratů a emocí, který jde těžko odložit. Je vidět, že Lucinda Berry je doktorka, klinická psycholožka, která rozmazává hranice mezi fikcí a literaturou faktu a bere nás na cestu temnými zákoutími lidské psychiky. A ten konec? Věřím, že by to tak mohlo dopadnout i ve skutečnosti. Dávám si autorku do oblíbených a snad brzy vyjdou u nás i její další knihy.
SPOILER: Téma sekt a jejich neuvěřitelná manipulace tu už bylo, ale tady to Lucinda napsala na výbornou.

novina
09.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Strhující příběh o oddanosti k vůdci sekty. Vážně je tohle schopná nějaká máma udělat?

L.Helena
04.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Komentář je plný spoilerů, nečtěte jej, kdo se na knihu teprve chystáte.
Knížka svou tematikou poměrně nevšední, vůbec jsem netipovala, jaké téma se z ní nakonec vyklube. Dost dlouho však trvalo, něž mě dějová linka "Tehdy" začala bavit, nebo spíš než mně přišla natolik zajímavá, že jsem se do ní dokázala pořádně začíst. Podle mě byla nedostatečně vysvětlena motivace Kate učinit před jedenácti lety ten radikální krok... To , že pak za tu dobu měla úplně vymytý mozek a chovala se tak, jak se chovala, bych ještě skousla, ale nikde jsem nenašla natolik silný rozhodující moment k tomu, aby matka opustila pětileté dítě.
V dějové lince "Současnost" jsem nacházela spoustu nelogičností, např. to, že Kate byla prohlášena za mrtvou, pak se vrátila a všichni úplně pominuli, že ze Scotta se v ten moment stal bigamista. Dále se vůbec neřešilo, kdo je otcem malé Shiloh, jestli po dítěti nepátrá a zda z jeho strany nehrozí nějaké nebezpečí.
Dějová linka ze současnosti se mi moc dobře četla hned od začátku, později i ta "Tehdy", ale stejně mě celou dobu při čtení napadala spousta otázek, na které jsem však většinou nedostávala odpovědi.

Pavlnka
02.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Velmi zajímavé, napínavé a čtivé. Doporučuji všem, kteří mají rádi napětí.

JajaPaja
30.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem za večer nešlo se odtrhnout skvělé

kneslova
02.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem tu knihu jedním tahem, psychologicky velmi zajímavá … i z téhle závislosti na “vůdci” je ohromné těžké se vymanit - to je známo i z reálného života , velmi smutné . Perfektně napsáno

Pája699
30.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Útěk ze světa je určitě zajímavý příběh, ale čtení není určeno pro každého. Já bohužel spadám do té skupiny, která nemá ráda sektu a takovéto „vymývání“ mozků a promluvy s bohem se mi čtou těžce a upřímně mě to nebaví. Nalijme si čistého vína, kniha je i předvídatelná, takže ani žádné waw efekty se nekonaly. Lucinda Berry ale umí peckově psát, tkž když to vezmu s nadsázkou, kdyby napsala sebe větší blbost, tak já to zhltnu jak malinu :-)

tereza8
29.12.2021 5 z 5

Zajímavý příběh i téma. Co vše může způsobit nezdravý fanatismus… za mě 5 hvězdiček.

alexis818
24.12.2021 5 z 5

Pěkně, napínavé a velmi emotivní. Takto obnazeny příběh s touto tématikou, nechci více prozrazovat, jsem ještě nečetla. Takže ano, líbilo.

Květ
22.12.2021 3 z 5

Když jsem zjistila, že autorka Andílka napsala další thriller, tak jsem jásala, ale moje očekávání se nenaplnilo. Knížka je úžasně čtivá, autorka umí pracovat se slovy, přelousknete ji klidně během dne. Bohužel příběh je na můj vkus nereálný, chování některých postav nepravděpodobné a konec je předvídatelný. Nenáročné čtení bez většího dosahu. (2,75*)

GYROTOURBILLON
20.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Ano, taky jsem nečekal knihu o sektě. Ovšem LB mně překvapila svoji první knihou Andílek , proto jsem tušil silný gradující spád i u této.
Určitě 5* , ale pozor, je to přeci jen ožehavé téma, ne vždy pro každého.
Já věřím představitelům sekt , že to fakt umí získat naprostou pozornost daného adepta. Nemusíte chodit zase až tak daleko, aby vám někdo vymyl mozek.

Januli
11.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla.velmi čtivá to ji nemůžu upřít, dva dny a nebylo co číst... chvílemi mi připadalo, že jsem již knihu četla, ale to je jen asi podobnost v knihách o sektě... o sektě, jsem vůbec nečekala, že to bude. Všechny postavy knihy podle mě jednali úplně nepochopitelně, tak ty z Lásky bez hranic jeste beru, protože jsou to vymazanci (omluvte můj slovník ), ale i ostatní postavy. Tak ženská byla 11 let kdoví kde , ještě dobrovolně, ale at si v noci volá nebo se klidně po měsíci nebo dvou odstěhuje i se svou dcerou. Ma druhé dítě, kdo je otec? Aha to neřešíme. A dalších plno nesrovnalostí... takže váhám 3-4.

Andrea7272
02.12.2021 5 z 5

Tedy to byla jízda :-) perfektně napsané, konec mě dostal - překvapivý !!!!! Jen nechápu, jak si někdo nechá takhle vymejt mozek !!!!!! Doporučuji .

LeSk
17.11.2021 2 z 5

Já nevím ... Nějak mi neustálé promluvy s Bohem vadily, nebyly mi příjemné. Některé pasáže jsou málo uvěřitelné, chybí detaily. Sekta a podobné věci jdou mimo mě. Kniha se mi celkově moc nezamlouvala. Nejsem věřící a tohle mě právě proto o to víc připadalo "přes čáru".

JustWomen
08.11.2021 5 z 5

Super čtení, téma sekty a jejich nepochopitelná manipulace už tady bylo vícekrát, ale toto byla jednička. Přečteno jedním dechem. A ten konec jsem nečekala, doporučuji!

ennlady
30.10.2021 5 z 5

No, tak tahle knížka mi bude asi dlouho ležet v hlavě. Bráním se uvěřit tomu, co všechno musela Kate zažít a opravdu mi to připadalo naprosto nemožné, ale pak jsem si vzpomněla na některé skutečné příběhy tohoto rázu. Tahleta tématika mě dost zajímá a několik podobných příběhů jsem přečetla, ale nikdy, nikdy mě to tak hrozně nevtáhlo. Zkrátka psychothriller jako hrom!!!

Lka
29.10.2021 5 z 5

Tak to bylo zase něco. Další skvělá kniha od autorky. Je pravda, že Andílek byl lepší.
Čtivé od začátku až do konce. Celou dobu jsem byla napnutá a hlavně jsem nechápala, jak se člověk může nechat, tak zmanipulovat. A ten závěr ...

Drahuš
25.10.2021 5 z 5

První kniha od autorky a určitě ne poslední. Skvěle se čte, žádné mrtvé kapitoly. A ten závěr...no teda!

xena2711
25.10.2021 5 z 5

Lucinda Berry je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Její Andílek byl naprosto fantastický. Útěk ze světa je lehce za ním, ale také parádní dílo. Autorčin styl psaní se mi moc líbí a skvěle se čte. Je strašně moc znát její psychologické vzdělání. Knížka se čte sama. Doporučuji.

sekty náboženský fanatismus fanatismus komunita thrillery pro ženy

Lucinda Berry
americká