Rozsudek smrti

Rozsudek smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504165/bmid_rozsudek-smrti-4nt-504165.jpg 4 104 27

Útěk z Výhně série

Vítejte zpět ve Výhni, podzemní věznici pro mládež, kde zvrácený dozorce provádí na svých vězních příšerné experimenty. Alexův druhý pokus o útěk selhal. Tentokrát bude jeho trest mnohem horší než předtím. Protože jak dávno ví, v těch skrytých, krví potřísněných laboratořích pod vězením se z něj stane monstrum. Když mu správce pumpuje do žil něco zlého – zlověstně temný nektar – Alex se stává tím, čeho se nejvíc bojí Nadlidským přisluhovačem Výhně. Starý Alex je pryč. Ten nový je silnější než kdy předtím, ale co je vůbec zač? Jak teď může uniknout, když je v něm najednou všechna ta temnota? Jak může najít cestu ke svobodě, když je ztracen sám v sobě? A skutečně si Výheň právě vytvořila svého nejlepšího služebníka, nebo nejhoršího nepřítele? Pětidílná bestsellerová série Útěk z Výhně pokračuje v dalším, ještě temnějším díle.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Fobos

Death Sentence , 2011

vera4669
08.03.2023 4 z 5

Pokračování Alexe jsem si musela koupit už hlavně že zvědavosti... Knihy jsou psané mi oč čtivě a i když to není můj typický žánr, tak se ki série líbí.. Trošku psycho a celou dobu mu fandím a doufám, že tedy i zbývající díly u nás vyjdou :)

mareksevc
03.03.2023 4 z 5

výborný diel , kvalitatívne ako jednička , dufam že budu preložene aj dalšie 2 knihy ktoré vyšli - jedná sa o 5 dielnu seriu

Ronnie68
24.02.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala už od začátku a prakticky nepustila až do konce .... rozhodně skvělé a čtivé zakončení trilogie ...

petrulka
23.02.2023 4 z 5

Třetí díl je nepatrně slabší, než předchozí dva, ale stále je to napínavé a svižné čtení. Díky počtu stran a řádkování je možno celé přečíst za jeden den. Děj se dá vzhledem k nápovědám v předchozí knize celkem snadno odhadnout, na ta největší odhalení ovšem stále čekáme a čekáme, ale snad se opravdu dočkáme a série bude v češtině vydaná komplet. Největší "oblíbenci" sípáči. Ti jsou napsaní tak skvěle, se svými trhavými pohyby, chroptěním a špinavými jehlami a skalpely, že už jen díky nim se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

Laerry
22.02.2023 4 z 5

Adrenalinová četba pokračuje již třetím dílem, ve kterém má Alex tentokrát opravdu namále, když si projde drsnou přeměnou na vražedného a bezduchého poskoka ředitele věznice… ale to by pak příběh skončil, protože by nebylo cesty zpět, takže Alex přeci jen dokáže vzdorovat psychickému a fyzickému nátlaku, aby se vzdal své lidskosti a vzedme se k opětovnému pokusu o útěk z vězení, který už tentokrát musí vyjít, jinak by to pro něj opravdu byl už konec. P.S. - čteno v angličtině, protože jsem se už vzdala naděje, že vyjdou další díly... Tak snad budou tedy následovat i zbývající dva díly.

Martiiiik
17.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda :-) Po konci minulé knihy jsem si říkala, že je s Alexem amen a bude z něj jedna z hrozeb Výhně :-( na druhou stranu, ještě to není poslední díl :-) Bylo to velmi čtivé, zhltnuté za dva dny, stále se něco děje :-) Stále jste nuceni cítit emoce postav, jsou výborně vykreslené.. Konečně se dozvídáme něco dalšího o Výhni a jejích tajemstvích.. zrůdnostech.. nestvůrách, které dřív byly malými kluky.. kdo je Správce a odkud vše pochází.. přemůže láska a přátelství temnotu? To si přečtěte sami :-) A že to stojí za to :-)

TessieB
11.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem v angličtině a byla jsem nadšená. Třetí díl se dotahuje na kvalitu toho prvního. Od poloviny knihy bylo cítit zoufalství, ať už to bylo z Alexe nebo i ze samotného Správce, který na konci už sahal k hodně nouzovým řešením. Jsem ráda, že to Zee zvládnul, po smrti Donovana je to jedna z mých oblíbených postav. Není divu, že na něj nektar nefunguje :) těším se na další díly a jsem zvědavá, jak pobyt na svobodě bude dlouhý a co všechno si na Alexe a Simona vymyslí sám Alfred Furnace.

Alexander Gordon Smith
anglická, 1979