Křižovatky

Křižovatky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513941/bmid_krizovatky-Nj2-513941.jpg 4 15 2

Usagi Yojimbo série

< 37. díl

Králičí ronin Miyamoto Usagi a jeho nový společník Yukichi vyrážejí společně na cesty a pevně doufají, že všechny trable už mají za sebou. Osud jim však klade do cesty stále nové a nové překážky! V příběhu „Výkupné“ se setkají s pouliční umělkyní Kitsune a její mladičkou chráněnkou Kiyoko. Když místnímu šéfovi gangsterů zmizí kniha s důležitými informacemi, Usagimu netrvá dlouho přijít na to, kdo by v tom asi tak mohl mít prsty. V příběhu „Křižovatky“ pak naši králičí samurajové narazí na skupinu poutníků, kteří se stali oběťmi přepadení. Usagi a Yukichi se na čas rozdělí, aby ztrestali zlo – narazí však na větší a podivnější komplikace, než čekali...... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Crossroads , 2022

Lusa
08.06.2023 5 z 5

Každého nového Usagiho je radost číst, mě jako vždy nezklamal, jsem ráda za novou postavu, ale ještě raději jsem, když se ty staré vracejí, jako teď. Takže vzhůru na čekání na další díl.

p3tris
31.05.2023 4 z 5

Znovu výtečný Usagi, tentokrát ale jen ve dvou příbězích. V tom prvním se svým novým společníkem Yamamato Yukichim setkají se zlodějkou Kitsune a malou Kiyoko, které se zapletou s místním gangem. A poznají, že i mezi zločinci může něco znamenat čest. V tom druhém se rozdělí při pronásledování pětice zabijáků, aby Yukichi sám narazil na jednu z nejnebezpečnějších postav celé franšízy, šílenou Keiko a jejího "strýčka" Jeie. Bohužel, tentokrát se nedočkáme obohacujících vysvětlivek k jednotlivým příběhům. Takže si musíme vystačit s tím, že se dozvíme, že profesionální eskortní jednotky se nazývaly Watari-kashi.

Japonsko samurajové japonská kultura róninové

Stan Sakai
americká, 1953