Zkouška

Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363771/mid_zkouska-lER-363771.jpg 4 791 180

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků! Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Testing , 2013

mrwendor
13.06.2018 4 z 5

Hunger games v jiném podání. Dost otevřených otázek a to je také důvod, proč se těším na pokračování.

Chytuš
04.06.2018 3 z 5

Hunger games jsem nečetla, jen viděla filmovou sérii, která se mi (obzvláště pak první díl) líbila. Takže nevím, nakolik literárně, ale příběhem jsou si obě série zatím dost podobné. Nicméně tahle knížka je primárně určená pro dospívající slečny a jako taková je velmi dobrá. Autorka až na vyjímky nesklouzává k žádnému patosu a příběh vede poměrně uvěřitelně a čtivě vpřed. Cia je sice místy chytřejší než inspektor Colombo, soucitnější než Gándhí a manuálně zručnější než leckterý mechanik, ale budiž. Tak má přece budoucí světový vládce vypadat :-)

Plážovýbarman
24.05.2018 5 z 5

Pečteno za jeden den. Krásná, napínavá a strhující knížka před statnicemi ideální :D...

Svatojánek
15.05.2018 4 z 5

Ano... připomíná to Hunger games ale co už... ale doufám že se tahle kniha udrží na stejné úrovni kvality a ne jako HG které mi ke konci začalo připadat moc uspěchané a skoro až nudné :)

Myška789
15.04.2018 5 z 5

Tato kniha mě vážně dostala. Když jsem to dočetla, neměla jsem slov a ten konec, jak to autorka ukončila, prostě to nutí hned začít číst další díl. Doporučuji přečíst, stojí to za to.

vysokaa
14.04.2018 5 z 5

Nemám co dodat

teri1003
06.04.2018 5 z 5

Co jsem slyšela názory ostatních, tak hodně příběh srovnávali s knížkami Hunger games... Já jsem bohužel nikdy HG nečetla ani neviděla, takže nemůžu posoudit, ale za mě je celá tahle kniha povedená. Bavila mě, byla čtivá a nemám co vytknout. Příběh mě na první pohled zaujal nejen svou anotací ale i obálkou, nevěděla jsem, co přesně od knihy můžu očekávat, tudíž jsem si nedávala vysoké nároky na knihu, a díky tomu mě kniha tolik překvapila. Jednoho dne si plánuji přečíst i HG, tak potom budu moct porovnat knihy i já. Těším se na zbývající díly, a doufám, že mě nezklamou. Určitě knihu doporučuji.

KláraErlondová
26.03.2018 4 z 5

Děj byl nejdříve hrozně zdlouhavý. Někdy jsem měla nutkání knihu odložit a už se k ní nevrátit. Ale po prvních padesáti stranách se to zlepšilo, docela mě zarazila (i potěšila) drsnost Testování a celková nelidskost lidí, co v programu pracovali. Ten začátek mi to sice trochu pokazil, ale už se rozhlížím po druhém dílu.

LUKYfeatBOUŠKA
25.03.2018 3 z 5

Nemůžu si pomoc...prostě nové vydání hunger games, co si budem povídat.

Mamosvain
15.03.2018 4 z 5

Až na čtvrtou část Testování, která až nechutně připomíná Hunger Games, je celá kniha napínavá, a vzhledem k častým zvratům a smrtím, člověk nikdy neví, co se stane dál nebo kdo zemře. Napětí prostupuje knihou velice dobře, ale autorka není zrovna nejlepší v budování romantické atmosféry. Ovšem chápu, že pro nějaké třináctileté dívky je taková část knihy důležitá - a právě proto, že tahle kniha je cílená na takovouhle skupinu, nepřidávám to k mínusům. Avšak podobnost s Hunger Games mě donutila strhnout tu jednu hvězdičku. Každopádně tuto knížku všem doporučuji a jsem velice zvědavý, jak se děj bude vyvíjet v dalších dílech!

Aelka
12.02.2018

Dobrá knížka, i když podobnost s jinými je dost výrazná. Celkově hodnotím kladně, děj je poutavý, čtivý a fanoušky Hunger games a pod. určitě zaujme.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Post apo běžně nečtu, i když ty zásadní v tomto žánru mám za sebou (Hunger Games, Pátá vlna). K této knížce jsem se dostala čistě náhodou a přečetla ji za dva dny. Neotřelé pojetí - nápad s kolem se mi moc líbil. Dávám plný počet hvězd.

Horselen
22.01.2018 5 z 5

Pokud jste četli Hunger games a Divergenci, z knihy tak nadšení nebudete. Nicméně celou ji prostupovalo napětí, z některých scén se mi dokonce dělalo špatně, jak jsem je prožívala. Trochu mi vadila láska mezi hlavními hrdiny, nedokázala jsem se s nimi ztotožnit.
Za mě možná ne úplně originální YA kniha, ale rozhodně čtivá a pěkně zpracovaná.

knihomolkasro
12.01.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si půjčila od kamarádky na táboře jako ,,poslední možnost,, a nelituji! Za začátku jsem se musela nutit, jelikož bylo popisováno především okolí. Kolem stránky 40 se příběh rozběhl. Byl předvídatelný, ale i přes to napínavý. Postavy byly dobře popsané a uvažovali jako každý člověk v podobné situaci. Jako milovníka sci-fi mne to velmi potěšilo, až na jednu maličkost. Všude bylo Tomas sem a Tomas tam. Za mne ale *****

milan1534
01.01.2018 4 z 5

Předvídatelné putování. Mělké charaktery, místo zápletky jednoduchá linie příběhu. Ale čtivé...

bv100
26.12.2017

Naprosto úžasné. Moc se mi to líbilo. Před touto knihou jsem nikdy nečetla Hunger games nebo Labyrint. Takže jsem možná měla výhodu, že jsem nemusela srovnávat. Absolutně mě to učarovalo. Hlavní hrdinka Cia je odvážná, moc chytrá a dumyslná, hned jsem si ji oblíbila a vžila se do ní. Místy to bylo na mě bylo moc tvrdé, ale to právě asi proto že jsem tento žánr neznala.

DanielŠ.
23.12.2017 4 z 5

Univerzita výjimečných mě velice potěšila a její čtení jsem si moc užil. Sice je zde docela velká podobnost s Hunger games, Divergencí a dalšími podobnými sériemi, ale mně to vůbec nevadilo. Těším se na další díly.

dancadragneel
19.12.2017 3 z 5

Poslední dobou jsem přečetla mnoho zajímavých knih a možná proto pro mě tato kniha byla takové deja vu.... Přišlo mi všechno předvídatelné, některé věci jsem věděla dopředu a čtení mi šlo pomalu... nutila jsme se k němu... Kniha a její téma mi přijde ohrané přece jenom existuje spoustu podobných jako Hunger games nebo Divergence... Hlavní hrdinka vším prolézala nějak snadno, nemyslíte? Kdybych porovnávala s Tris hrdinkou divergence tak ta se opravdu snažila najít řešení a nic jí nešlo rychle... Naproti tomu tady na všechno hlavní hrdinka Cia přišla nějak rychle... No bylo to zklamání, ale i přesto měla kniha své klady...

miika_xoxo
09.12.2017 5 z 5

Kdokoliv kdo má rád knihy typu Hunger Games, Divergence, Labyrint... si může tuhle sérii oblíbit. Děj zajímavý, trochu předvídatelný. Po dočtení jsem běžela do knihkupectví pro další díl :)

Michaela214
18.11.2017 4 z 5