Únikovka

Únikovka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491689/bmid_unikovka-XTy-491689.png 4 296 90

Sedm navzájem si neznámých lidí se nechává odvézt na neznámé místo, aby se zúčastnili psychologického experimentu známého univerzitního profesora Andrease Zargerta. Ve stejný okamžik, kdy se účastníci experimentu ocitnou v první únikové místnosti, zjišťuje policie spolu s profesorem, že tito lidé nedorazili na určené místo experimentu, ale místo toho zmizeli beze stopy. Spolu s nimi zmizela také studentka psychologie Hana Preussová. Ta se ocitá na neznámém místě se ztrátou paměti. Těchto osm lidí nakonec musí společně doslova bojovat o přežití cestou z jedné únikové místnosti do druhé, přičemž každá je nebezpečnější než ta předchozí. Místo experimentu se tito lidé stávají figurkami ve hře. Otázka však je, v čí hře? Kdo tady tahá za nitky? Jakou roli hraje profesor Zargert? A proč je tam jeho bývalá studentka Hana? Vzpomene si Hana včas, aby si zachránila život svůj a možná i někoho dalšího?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Raum der Angst , 2020

lubos0536
06.08.2022 5 z 5

Byl to mazec... nápad i námět dobrý, hezky napsáno. Nebudu spoilerovat, ale momenty překvapení též skvělé. Jen bych byl radši za přesnější popis unikovych místnosti, na můj vkus byly až moc jednoduché. Ale přečteno za 3 dny a to se mi nestává, obvykle se s knihou mažu nejméně 14 dní

JustWomen
06.08.2022 2 z 5

Slabé, neuvěřitelné, plytké, zklamání.

EvikU.
30.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila. Vtáhla do děje, držela v napětí, velmi promyšlený. Měla krátké kapitoly, díky nimž se to dobře četlo.

Super popsaný pocity zúčastněných. Psychologie postav, možná bych brala víc vyšetřování, ale i tak opravdu skvělá kniha. Na to, že je to autorova první, tleskám.

A taky mě dostal konec knihy. Jako super, ale trošku to má otevřený vrátka na druhý díl?

annettka1098
26.07.2022 4 z 5

Kniha se díky krátkým a napínavým kapitolám velmi dobře čte. Princip únikové hry je navíc bravurně popsán a měla jsem pocit, jako bych byla jedním z účastníků experimentu. Prostředí mi trochu připomínalo Pevnost Boyard, která se v 90.letech hodně vysílala v televizi. Přestože bych se tohoto experimetnu ani takové únikové hry, kdy nikdy nevíte kde na vás číhá smrt, účastnit nechtěla, čtení jsem si moc užila! Vzbudilo to ve mě dokonce chuť si zase někdy nějakou únikovou hru zahrát. Jen budu doufat, že všichni odejdeme živí.
Příběh bohužel nebyl úplně do posledního detailu vysvětlen a po dočtení zůstalo pár otázek. Nicméně se podle všeho jedná o serii. Tak uvidíme, co přinesou další díly. Rozhodně si je nenechám ujít!

HODNOCENÍ: 85 %

Katulinka69
26.07.2022 2 z 5

Raději bych viděla jako film,ale ani tak by mě nejspíš nenadchlo

-knihomolka-
17.07.2022 3 z 5

Téma únikovek je moje velice oblíbené, takže jsem si pro knížku hned běžela. Nejspíš jsem od toho očekávala něco trochu jiného, ale ve finále mi vadil jen ten dost překombinovaný konec, jinak to bylo fajn čtení a asi se k tomu ještě někdy vrátím.

SimonaP
16.07.2022 3 z 5

Od knížky jsem čekala víc, řešení nápaditých úkolů třeba. Ale tohle bylo takové divné. A ještě divnější byl motiv toho všeho. No, číst se to dalo, ale žádná pecka.

Leena
08.07.2022 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale zklamala mě.
Plytké, nedotažené, ta policejní vsuvka mne tam spíš rušila.
Kdyby autor více rozvinul hlavní postavy, bylo by to zajímavější.

Ronnie68
06.07.2022 5 z 5

Úžasná kniha ... Nadchla mě jak obálkou, tak i anotací.... A samotný děj mě upoutal už od začátku a nepustil do konce ...

Ejv
06.07.2022 4 z 5

Úplně první komentář píšu! :D :)
Měla jsem poukázku do knihkupectví od kamarádky. Konečně jsem ji využila a koupila si úplně nějakou novinku. :)
Okamžitě mě pohltila síla knihy a já jenom četla a četla.. Můžu jen doporučit dál, takový psychologický experiment mi nedal spát jen tak spát!! :)

boj o přežití thrillery napětí psychologické experimenty

Autorovy knížky

Marc Meller