Únikovka

Únikovka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491689/bmid_unikovka-XTy-491689.png 4 296 90

Sedm navzájem si neznámých lidí se nechává odvézt na neznámé místo, aby se zúčastnili psychologického experimentu známého univerzitního profesora Andrease Zargerta. Ve stejný okamžik, kdy se účastníci experimentu ocitnou v první únikové místnosti, zjišťuje policie spolu s profesorem, že tito lidé nedorazili na určené místo experimentu, ale místo toho zmizeli beze stopy. Spolu s nimi zmizela také studentka psychologie Hana Preussová. Ta se ocitá na neznámém místě se ztrátou paměti. Těchto osm lidí nakonec musí společně doslova bojovat o přežití cestou z jedné únikové místnosti do druhé, přičemž každá je nebezpečnější než ta předchozí. Místo experimentu se tito lidé stávají figurkami ve hře. Otázka však je, v čí hře? Kdo tady tahá za nitky? Jakou roli hraje profesor Zargert? A proč je tam jeho bývalá studentka Hana? Vzpomene si Hana včas, aby si zachránila život svůj a možná i někoho dalšího?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Raum der Angst , 2020

KKK
17.06.2023 5 z 5

Supr, sice to neni zase tak velký drasťàk, ale napínavé ano.Doporučuji.

jana4084
07.06.2023 5 z 5

První únikovka v podobě knihy a musím říct, že mě bavila! Musela jsem pořád číst a číst, jak napínavé to bylo a abych zjistila, kdo je vrah, kdo to celé přichystal. Dobré téma a dobře promyšlené. Setkáváme se s psychologií vrahů. Toto mě bavilo!

maximus13
17.05.2023 1 z 5

Někdo psal, že krásně navazovalo vyprávění z pohledu vyšetřování detektivů a samotného děje v únikovce. S tím se nedá než nesouhlasit. Ale toto je vymyšlený příběh od kterého všichni čekáme hektolitry krve, střev a oddělených končetin. V této knížce těch pár mrtvolek zemřelo skoro tak nějak i romanticky a za ne příliš dramatických okolností. Za mě naprostá slabota.

Parwana
06.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla síla. Hodně dobrý thriller, který se četl skoro sám a jehož konec jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejších snech. Navíc má otevřený konec...

blebuska
19.04.2023 4 z 5

Začátek slabší, ale pak se to rozjelo... Líbilo se mi i střídání kapitol z pohledu postav a vyšetřování. Přečetla jsem rychle, otevřený konec mi nevadí... Určitě se dočkáme pokračování... Ale kdo byl sakra Phil? :(

izinkaVENDULKA
17.04.2023 5 z 5

Jedním slovem pecka. Tento styl knih miluji. Navic úniková hra mě dlouho láká. No i když ted teda nevím :D.Když už jsem si myslela že vím, tak přišlo něco úplně jiného. Čekala jsem, že přežije ještě někdo jiný. Skvělé napsaná kniha. Doufám, že od autora ještě nějakou uvidíme. :) Plný počet *

Monolit0713
12.04.2023 4 z 5

Dobrý thriller, téma se asi dalo využít i líp, ale četlo se to dobře, děj se nijak nezadrhával, líbilo se mi to.

marrie5227
10.04.2023 5 z 5

Když jsem narazila na knižní štafetu této knihy, přihlásila jsem se, aniž bych vůbec věděla, o jaký příběh jde. Zaujala mě slova na obálce - osm účastníků, sedm zamčených místností, jeden zabiják. Čekala jsem táhnoucí se zamotaný příběh snažící se plést doměnky čtenářů. Nakonec se z ní vyklubal kvalitní thriller ve stylu B.C. Schiller a Mlčící pacientky, který jsem zhlthla za víkend.

V knize se setkáváme se sedmi, navzájem se neznámými lidmi, kteří se nechávají odvézt na neznámé místo, aby se zúčastnili psychologického experimentu známého univerzitního profesora Andrease Zargerta.

Osm, naprosto rozdílných lidí musí společně doslova bojovat o přežití cestou z jedné únikové místnosti do druhé, přičemž každá je nebezpečnější než ta předchozí. Místo experimentu se tito lidé stávají figurkami ve zvrácené hře.

Otázkou nadále zůstává, kdo tuto hru nakonec vede? Kdo tahá za nitky? A jak je do všeho zapleten profesor Zargert? A proč je tam jeho bývalá studentka Hana? Vzpomene si Hana včas, aby si zachránila život svůj a možná i někoho dalšího?

Díky goodreads jsem se dozvěděla, že autor napsal další díl, kde se setkáváme s komisařem Kapplerem a já upřímně doufám, že se dočkáme dalšího českého překladu.

Jsem vděčná, že jsem se mohla zahájit tak příjemnou a záživnou štafetu, a objevit tak další skvělý a napínavý příběh.

Marekh
02.04.2023 4 z 5

8 účastníků, 7 zamčených místností, jeden zabiják. 7 lidí se přihlásilo k psychologickému experimentu profesora Zargerta, ale nakonec se ocitají v pasti jednoho zabijáka. Součástí této skupiny je také studentka psychologie HANA. Kniha má krátké a svižné kapitoly.

Po dlouhé době jsem se začetl do thrilleru vyvražďovaček, a musím říci, že se mi kniha četla celkově dobře. Střídají se části jednotlivých účastníků, kteří bojují o přežití s částmi detektivů (KAPPLER a DAHLHAUSOVÁ), kteří vyšetřují případ únosu účastníků tohoto experimentu.

Marc Meller je německý spisovatel a tato kniha patří k těm lepším knihám, které jsem četl z tohoto žánru. Ačkoliv jsem přemýšlel, kdo je pachatelem, tak jsem jej přesně nedokázal určit. Občas mi některé části připadaly nezáživné, ale rozhodně tato kniha nebyl přešlap vedle. Závěr byl hodně napínavý.

Mandlevest
27.03.2023 3 z 5

Thriller, u kterého si potvrdíte, že rovnice čím více mrtvol tím více napětí ne vždy platí. Jak jsem se dočetla i v jiných hodnoceních, nejsem sama kdo má pocit, že opravdu zajímavý nápad s prostředím únikové hry nedokázal autor využít tak, abych příběh prožívala spolu s hrdiny a strachovala se, kdo bude další na řadě. Chyběla mi tam alespoň minimální psychologie postav, a to jak u vyšetřujících policistů, tak u těch několika nešťastníků, kteří si Únikovku přijeli zahrát. Záměrně nepíšu počet, protože ne všichni byli tím kým byli a někteří tam ani nechtěli být a stejně si také zahráli :-). Jediným kladem pro mě bylo, že knížka se čte velmi lehce a přece jen ve vás vzbudí zájem, jak se autor popere se závěrem, který, kvůli dírám v logice a nevěrohodnosti zápletky, bude těžké vymyslet. No, nakonec to horko těžko vymyslel a navíc ho to asi bavilo, protože si nechal otevřená vrátka k dalšímu příběhu:-). Trochu se ale bojím, že o moc lepší už to nebude a tak si ho nechám ujít. Slabé tři * za čtivost a zajímavý nápad.

FireOfFilth
13.03.2023 5 z 5

Knihu jsem dostal k Vánocům. Všiml jsem si jí už dříve o koupi jsem však neuvažoval. Po přečtení musím však říct, že to byla neskutečně zábavná jízda.
Děj by se dal rozdělit do dvou linek, kde v první sledujeme účastníky a ve druhé policejní vyšetřování. Tyto dvě linky se střídají po kapitolách a prostě baví, nenašel jsem žádné hluché místo.
Jednotlivé "místnosti" jsou zajímavě navrženy a motivy hlavního pachatele čtenáře nechají přemýšlet.
Těším se na další díl. Hodnotím 90 %

Duchoslp
09.03.2023 3 z 5

Taková hodně čtivá knížka. Nečekejte žádné komplikované zápletky, ale děj má spád a prožíváte ho spolu s postavami. Myslím, že by z toho byl dobrý film

Dendulka118
09.03.2023 5 z 5

Musím říct, ze tato kniha pro me byla milým překvapením. Líbil se mi zajímavý příběh a dej. Něco takového jsem ještě nečetla. Kniha je velice hezky napsána. Jako vášnivý čtenář jsem se u čtení nenudila a hltala další a další stránku. Téma je rozhodne zajímavé pro ty co mají radi únikové hry. Ale ani milovníci thrilleru nebudou zklamani. Knihu velice doporučuji.

Maedros
05.03.2023 5 z 5

Komu se libili filmy jako Saw nebo Úniková hra bude jistě s tímto příběhem spokojen. Děj rychle ubíhá, kapitoly nejsou dlouhé a pořád se něco děje, takže knihu přečtěte ani nevíte jak.
Pevně doufám, že bude pokračování. :)

ElizPetrova
05.03.2023 3 z 5

Určitě zajímavý námět.. nevzpomínám si, že bych kdy četla knihu s touto tématikou.. kapitoly byly krátké, čtivé.. v podstatě se pořád něco dělo, takže bych neřekla, že bych se vyloženě nudila.. ale postrádala jsem trochu větší napětí a vadilo mi, že všechny postavy jsou v podstatě ploché.. spousta věcí se také nevysvětlila. Ale myslím si, že kniha stojí za přečtení už pro svůj námět, který je typický spíše pro filmové zpracování. Myslím si, že film založený na této knize by mě bavil více.

ctenar2846
24.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Dal jsem tři hvězdy, ale v rámci braku bych asi dal i čtyři. Nejedná se o knihu kde se seznámíte s hrdiny a jejich životními příběhy to vůbec ne! Prostě jste jen diváky hry o život.
Nakonec mě dost zarazilo (a rozezlilo), že jsem se nedověděl kdo přesně byl Phil a co svým konáním sledoval :(

Gabusza
16.02.2023 5 z 5

Zajímavý námět, který mě pohltil. Na únikovce jsem ještě nikdy nebyla, o to to bylo pro mě víc napínavé.

Osm lidí zapojených do psychologického projektu profesora univerzity, unesené studentky Hany, která má spojitost s případem vás vtáhne do hry a začíná boj o přežití…

Kniha je psychologicky skvělá, postavy ve hře mají svůj úděl, místnosti úniku bravurně vykreslené. Pointa příběhu začne do sebe zapadat jak skládačka a byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne, zda policisté, kteří měli případ na starost dokážou odhalit celou tu únikovou zápletku.

Jestli se Hana a její spoluhráči dostanou živí ven si přečtěte už sami, protože to stojí za to!

nela3812
23.01.2023 4 z 5

Jsem fanoušek filmů s tématikou únikových místností a tato kniha byla #musthave kousek do mé knihovny. Po přečtení recenzí jsem byla trochu skeptická, zda mi příběh může nabídnout to co chci, byla jsem však velmi mile překvapena.

Autor nás okamžitě vtáhne do děje a nečekají nás žádné dlouhé seznamovačky s prostředím či s hlavními hrdiny. Vše se dozvídáme časem od hlavních hrdinů nebo od vyšetřovatelů a krásně to do sebe zapadá.

Jednotlivé místnosti jsou propracované a díky popisům autora jsem měla pocit jakobych se v nich sama nacházela. Samotná zápletka tak diky tomu vypadá mnohem více promyšlená, ale část s Janusem a především to odkud pochází, mi přijde dost přitažené za vlasy a trochu absurdní. Kdo knihu četl nebo bude číst, jistě pochopí kam mířím.

Také mi zde chyběl mnohem častější pohled na situaci ze strany věznitele. Je škoda, že nám autor mnohem více nepriblizil jeho pohnutky a myšlenky v průběhu celé hry/experimentu. Věřím, že by to příběhu dodalo šmrnc, protože psychopat to nepochybně byl!

Napínavý, propracovaný a originální příběh, který mě okamžitě pohltil a do samého začátku nepustil. Mezi thrillery jedinečný kousek a já si čtení opravdu užila.

Hodnotím 4/5

Patouska
16.01.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila, četla se vážně rychle, ale jsem trochu zklamaná. Od zápletky jsme čekala trochu víc. Pokud však u nás vyjde druhý díl, ráda si ho přečtu.

Kenan
07.01.2023 3 z 5

Tahle kniha je vážně čtivá, ale to je asi vše. Ano, je v ní spousta mrtvol, ale napětí se u mně nekonalo. Takový odpočinkový thriller.

boj o přežití thrillery napětí psychologické experimenty

Autorovy knížky

Marc Meller