Umění předstírat

Umění předstírat https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260441/bmid_umeni-predstirat-WLL-260441.jpg 4 545 94

Umění předstírat série

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc – v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Fine Art of Pretending , 2014

happy19
14.07.2019 4 z 5

Příjemná kniha,fajn postavy.Jen se mi nešlo začíst,to je tak,když čtete cokoliv po J.R.Ward;-)

prcek19
17.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, kde asi každý tuší, jak to nakonec dopadne, ale i tak se to četlo dobře

V.Vendulii
27.05.2019 3 z 5

Byl to pěkný příběh, ale ke konci už se to dost vleklo. Rozhodně nelituju, že jsem téhle knížce věnovala čas, ale taky to ve mě nezanechalo nic, což by podle mě dobrá kniha měla udělat.

Jo a taky se zase musím pozastavit u obálky knížky. Četl vůbec ten, kdo tu obálku schválil, alespoň anotaci? Aly podle knížky má 150cm a je mezi ní a Brandonem velikej výškovej rozdíl a to nemluvím o tom, že jim je sedmnáct, pro boha! Těm lidem na fotce je tak pětadvacet.

Selendra
08.05.2019 5 z 5

Kniha byla celkem dobrá, nejhezčí a nejromantičtější byl ten konec :)

_Steff_
03.05.2019 4 z 5

Tohle byla moje první taková ,,romantická,, knížka a docela mě bavila i když jsem do té doby neměla romantiku ráda.

Litocha
18.09.2018 2 z 5

Tohle bylo slabé. Nelogické dialogy, nijak závratný příběh, klišé, nejvíc mi pilo krev neustálé řešení toho sama o sobě nesmyslného dělení holka na vztah / holka na užívání si. Ten rozdíl má dělat vyzývavé oblečení? Protože nic jiného Alyssa nezměnila. Podle anotace to vypadalo na docela zajímavou knížku, i když s nijak neotřelým tématem, ale provedení zůstalo daleko za očekáváním.

Meridea
06.07.2018 5 z 5

Krásné letní čtení, přečteno jedním dechem :-)

Terisek99
28.06.2018 5 z 5

Kniha se mi nádherně četla. Přečetla jsem ji za den.
Doporučuji si přečíst

YA-girl
20.06.2018 3 z 5

Takový průměr, od kterého jsem čekala malinko víc :). Hned zkraje napíšu, že kniha od Lenky Lanczové Náhradní princ zpracovává dost podobné téma - ale podle mě 100x líp, takže tímto Lenku doporučuju... :) Tady mi to celé přišlo takové "nelogické" (ano, i když beru v úvahu, že vypravěčka je v pubertě).
Zbytek radši označím za *** SPOILER***: Aly vlastně byla vždycky krásná, jenom se odmítala vyzývavě oblékat. Přiznám se, že jsem doufala, že to bude spíš na způsob "Ošklivky Betty", tj. holky, která i kdyby si na sebe naházela make-up a hadry za tisíce, o moc přitažlivější nebude... ale ok. Pak jsem doufala, že to celé Aly dělá proto, aby sbalila nějakého Justina, kterého tajně miluje. Ale ukázalo se, že vlastně zamilovaná není, že naopak Justina chce sbalit jen tak mírnix týrnix coby nejhezčího kluka na škole, aby si jí všimli ostatní kluci. Přitom jejím nejlepším kamarádem byl ale druhý nejhezčí kluk na škole - a aby se dostala k tomu prvnímu, kterého ani nechtěla, zahrála si divadýlko na chození s tím druhým... Nevím, pro mě osobně v tom románu chyběly jakékoliv pointy nebo nějaké to "poučení pro mladé", a jak už jsem zmínila, Náhradní princ byl oproti tomuhle lahůdka :).

Bettybook
23.05.2018 4 z 5

Podle mě to autorka moc natáhla. Místy to bylo zdlouhavé a nudné. Jinak se mi to líbilo, ale fakt jim trvalo, než se k něčemu rozhoupali :D

Pamima
10.03.2018 4 z 5

Pokud hledáte nějakou klasickou dívčí romanťárnu, která vás nezklame, tak myslím, že toto je stoprocentní jistota. Mně samotné se kniha líbila. Hlavně prostředí, v němž se příběh odehrával. Těším se, až si přečtu příběh s Justinem a Peyton. :D

_Žanet_
09.03.2018 3 z 5

I když se mi kniha líbila, řadím ji do těch průměrných. Je to vážně příjemná oddechovka, která člověka dokáže vtáhnout do děje způsobem, že vypne a jen se soustředí na sladký příběh. Bohužel se v knize neděje nic moc, co dokáže čtenáře nadchnout. V podstatě je to pořád to stejné dokola. Za co dávám ale určitě plusové body, jsou postavy. Měla jsem ráda snad všechny, což se stává málokdy.
Knihu jako celek řadím k těm, kterou si asi nemusím přečíst znovu, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem si po ní sáhla a obohatila se o další příjemný příběh.

seabook04
01.03.2018 3 z 5

Průměr.
Knihu jsem četla v období, kdy máte potřebu vše kritizovat a posuzovat až s "černými" brýlemi na očích, proto mi tato kniha přišla jako jedno velké nelogické klišé. Neříkám, že autorka nepíše skvěle, ale s černými brýlemi toto číst je o nervy :D
Každopádně na oddych super, ale věřím, že toto je jedno z těch horších děl autorky, proto se moc ráda pustím do dalších :)

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Abnička
19.02.2018 4 z 5

Ach jo.. Ač mne kniha vtáhla do děje pořád mi připomínala každý druhý román. Takové to klíšé šedé myšky a lamače dívčích srdcí, který najednou pozná tu pravou.
Ale nenudila jsem se. Celou dobu byl děj (ač předvídatelný) tak i zajímavý.
Autorce klobouk dolů!
Je to taková obvyklá “slaďárna”, která má své kouzlo. Na odreagování super!

MizNaďa
19.11.2017 4 z 5

Kniha mě hned vtáhla, příjemně se četla. Je to taková ta oddechovka. Ještě jsem zvědavá na druhý díl.

silvinka12
30.10.2017 5 z 5

Rachel Harrisová tak sladce píše! Když nemáte k dispozici nějakou sladkost, šáhněte po této knize a budete mít obstaráním skvělou nahradu.

dominishka
29.10.2017 5 z 5

Knížka do deštivého počasí, při které chcete opravdu vypnout a odpočinout si. Nad některými pasážemi jsem kroutila hlavou. Pokud se pro knížku rozhodnete, je nutné počítat s tím, že hlavní hrdince je pouze 17 let a podle toho se i chová. A i když bylo předem jasné, jak knížka skončí, přečetla jsem ji během jednoho odpoledne.

jitka7
28.09.2017 4 z 5

Je to sice kniha pro náctileté, ale mě to bavilo. Bylo to asi trošku předvídatelné, ale zároveň rozkošné a sladké. Já si u toho náramně odpočinula.

lucie2952
25.09.2017 3 z 5

V půlce jsem knihu odložila. Dějově nic moc a celkem předvídatelné. Romantika pro náctileté.