Umění pomáhat

Umění pomáhat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466085/bmid_umeni-pomahat-wQi-466085.jpeg 4 33 8

Umění pomáhat je přehledná učebnice základních postupů práce s lidmi, kteří potřebují pomoc. Je to knížka návodná, kterou čtenáři mohou ihned aplikovat na svou práci s klienty. Na rozdíl od jiných učebnic metod sociální práce na našem knižním trhu, které podávají přehled různých přístupů, se tato kniha drží jednoho výchozího přístupu – systemického přístupu k pomoci a terapii.... celý text

Kabuky
04.03.2023 5 z 5

Velmi zdařilé zpracování zajímavého tématu.

Kyri
13.07.2021 4 z 5

Knížka je výbornou kompilací literatury o krátkodobém, na řešení orientovaném přístupu. Najdete tam zajímavé postřehy a citace, a je to opravdu velmi komplexní. Nicméně je to užitečné spíš pro studenta a i od toho bych chtěla, aby si přečetl zdrojovou literaturu a tuto knihu použil jen pro zopakovaní. Nevídím nic vlastního, co tam přidal autor.
Mám jednu připomínku. Uznávám, že je to pro sociální pracovníky, ale přesto mi přijde, že by bylo fér výrazně uvést, že jde o uplatnění jedné psychoterapeutické školy z mnoha. Zdá se, že pro sociální práci se tento přístup perfektně hodí, ale odpovídalo by to pravidlu o rozšiřování a ne zužování možných cest pro klienta (v tomto případě pro studenta, čtenáře).

K.Exnerová
31.03.2021 4 z 5

K této knize jsem se dostala při studiu sociální práce a musím říct, že je mi skvělým pomocníkem! Vše je srozumitelně napsané, doplněné o příklady z praxe. Není to typická učebnice plná nic neříkající teorie.

Venda32
09.02.2020 3 z 5

Průměrná kniha, která slouží spíš jako doplněk při studiu, než jako stěžejní materiál.

Kessetra
09.09.2019 4 z 5

Je to takový základ pro pomáhající profese. Knížka je velmi pěkně, stručně a srozumitelně napsaná. Popisuje styl práce vycházející ze systemiky.

Viky007
01.04.2018 3 z 5

Bohužel musím říct, že jsem od této knihy čekala víc. Nebylo to přímo utrpení, ale nedá se říct, že bych si četbu užívala. Dle mého názoru autor řešil věci pořád dokola a kolikrát vysvětloval věci, které jsou jasné i bez vysvětlování. Praktické příklady byly sice zajímavé, ale jak už jsem psala, pořád se tam řešilo to samé. Ani styl psaní mi nějak nesedl. Takže... jako určité vodítko pro sociální pracovníky fajn, ale každý si stejně nakonec najde ten svůj způsob, jak pracovat s klientem.

hellena1523
11.02.2017 5 z 5

Absolutní základ sociální práce :-)

Jana307
09.11.2015

Úžasná kniha (nejen) pro sociální pracovníky.

sociální práce

Autorovy knížky