Thor - Příběhy z Asgardu

Pohleď, odvážný dobrodruhu, na bájnou říši Asgard, domov tisíce mýtů a legend, jež po staletí inspirovaly a uchvacovaly lidstvo. Nyní můžeš tyto neuvěřitelné příběhy objevit i ty, převyprávěné nezaměnitelným marvelovským stylem v podání komiksových superhvězd Stana Leeho a Jacka Kirbyho.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286665/big_thor-pribehy-z-asgardu-JTQ-286665.jpg 4.124

Ultimátní komiksový komplet 86.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Hachette

Thor: Tales of Asgard

Kniha Thor - Příběhy z Asgardu

trudoš
10.07.2020

Přiznám se, že mě na Příbězích z Asgardu nejvíc iritovalo to, jak si Stan Lee přizpůsobuje severskou mytologii. Jasně, komiks je jeho výtvor a může si s ním dělat co chce, ale jak se neustále ohání tím, že převypravuje severské báje, jednomu se trochu zvedá kufr nad jeho absencí pokory. Výsledkem je motanice arabských, řeckých či skandinávských motivů, přičemž celek nepřipomíná důmyslný epos, ale sérii hurá nápadů vyklíčených v mysli středoškolského studenta.
Když ovšem odhodíte literární zábrany, musíte knize přiznat neoddiskutovatelné kouzlo. Pětistránkové příběhy nedávají prostor na rozepisování, takže epizody příjemně ubíhají, a když se člověk náhodou začne nudit, není problém kdykoliv „sešit“ dočíst a album na čas odložit. V druhé půli se už přejde na delší rozprávky a tady je znát nevyrovnanost prostoru, protože některé díly se neděje vůbec nic, jiné naopak gradují rychleji, než vlastní stín. Pulpová naivita mi pak kupodivu vyhovovala víc, než kdyby si páni tvůrci hráli na umění.

hroubek
14.06.2016

Tohle je pecka. Jsou to Báje a pověsti o Asgardu a jejich bozích v krátkých mini příbězích, které nám odvyprávý spoustu skvělých příběhu. Šlape to moc dobře, má to tempo a spád a objeví se tu desítky slavných postav od Lokiho, Odina, Thora, Baldera a mnoho další. Příběhy jsou uzavřené, což je dalším plusem ke krásné kresbě. Hodně dobrý a zajímavý komiks.

martinstefko
17.04.2016

Tohle oproštění se od světa Marvelu je parádní, což je také důvod, proč tuto knihu řadím k tomu nejlepšímu, co bylo ve druhé sezóně v rámci Ultimátního komiksového kompletu zveřejněno.