Marvel: Počátky. 70. léta

Marvel: Počátky. 70. léta https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335408/mid_marvel-pocatky-70-leta-Ceq-335408.jpg 4 25 6

Staňte se svědky prvních dobrodružství devítky neuvěřitelných marvelovských hrdinů a zažijte z první ruky senzační atmosféru sedmdesátých let. Ať už jde o průkopnický zásah do žánru s bojovníkem Lukem Cagem nebo o vědeckofantastické zázraky s Novou, připravte se na sbírku dramatických nástupů, která nemá obdoby!

Komiksy
Vydáno: , Hachette

Marvel: Origins. The 70s , 2017

ludek.n
10.01.2023 3 z 5

S tím jak se rozrůstal marvelovský vesmír vyvstala v 70. létech i potřeba nových neohrožených hrdinů. Rostli jako houby po dešti, a tento ultimátní výběr představuje skutečné začátky (nebo chcete-li zrození) několika z nich: Luka Cageho, Ghost Ridera, Iron Fista, Novy, Captaina Britaina a ženských odnoží slavných mužských protějšků Spider-Woman a She-Hulk. Vedle nich se připomene novým dobrodružstvím Warlock a Hulk společně s Wolverinem. Co sešit to jiný scénárista, jiný přístup, jiný námět, jiné grafické zpracování… přesto jedna základní a unikátní „marvelovská“ superhrdinská filozofie. Oproti předchozí dekádě je nicméně vidět posun ve vnímání okolního světa a začleňování jeho stavebních prvků do jednotlivých příběhů. Už to není to naivní a rozevláté opojení tvůrčími možnostmi, ale postupné a cílené budování rozsáhlého univerza, jež žije z odkazu slavné minulosti a nahlíží do oslnivé budoucnosti, v níž nic není nemožné. Jednotlivá vyprávění už mají myšlenkovou hloubku a prozkoumávají nové terény životních zkušeností lidí v extrémních situacích. Snad jediným mínusem tohoto souboru je skutečnost, že k rozuzlení mnoha příběhů dojde až v navazujících sešitech a my jsme tak ochuzeni o pointu.

1972Sixo
11.10.2021 3 z 5

Všetky začiatky sú ťažké a po pôrode sa všetky deti podobajú. Len budúcnosť a starostlivosť o ne ukáže ktoré bábätko má potenciál byť odlišné a životaschopné.
Po polstoročí už vieme, kto bol životaschopný.

martinstefko
14.03.2017 4 z 5

Kniha "Ultimátní komiksový komplet 102: Marvel počátky - 70. léta" funguje díky tomu, že se jedná o tak zajímavý mix jednotlivých postav, stejně jako mix autorů, kdy se ukazuje, že někteří psát uměli a někteří holt tolik ne. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/03/1392-ultimatni-komiksovy-komplet-102.html

DennisMoore
07.03.2017 5 z 5

Iron Fist, Captain Britain a samozřejmě Wolverine, to je, oč v sedmdesátkových počátcích Marvelu hlavně běží. První jmenovaný hrdina si mě získal drsným osudovým příběhem, druhý artušovskou legendou a třetí... Ten si mě získávat samozřejmě nemusel. Bavilo mě vše.

hroubek
05.03.2017 4 z 5

Marvel počátky 70. léta je velmi dobrý komiks. Na rozdíl od počátků 60. let jsou si tvůrci více jistější, odvážnější a taky se více přizpůsobují trendům dané doby. O to více je to pro dnešního čtenáře zajímavější čtení. Komiks má super tempo a je fajn číst počátky o hrdinech, které pak dobudou svět komiksů a hlavně filmů(koukám na tebe Wolverine). A teď k samotným hrdinům.

Warlock - Tak tenhle příběh nebyl můj šálek brazilské kávy. Není to špatný příběh, jen prostě nemá rád tento typ hrdinou, který mají božskou moc a jsou neporazitelný a ke všemu tvrdí, jak jsou inteligentní a pak dělají úplně banální chyby. 6-7/10

Luke Cage – Nedávno jsem viděl seriál s Lukem Cagem a zde je to všechno krásně shrnuto a je to dobře čtení, které utíká a fakt se mě tady líbil ten společenský přesah a taky drsnost. K tomu sice patří stereotypizující dialogy, ale co. 7,5/10

Ghost Rider – Tady jsem čekal malinko více, a pak jsem byl mile překvapený, že se hraje hodně na rodinnou a romantickou linku, než na hororovou zápletku o upsání duše ďáblu. Ghost Rider, tady sice nic moc nepředvede(žádné souboje s démony), ale je to překvapivě dost dobré čtení. 7,5/10

Iron Fist – Tak tohle bylo super. Nádherná kresba, která se táhne přes všechny panely. Netradiční vyprávění, které je plné flashbacků. A pak samozřejmě postava samotného Iron Fista, který se sice utápí v monolozích, ale stojí to zato. A taky akce je parádně napsaná a nakreslená. Výborná práce. 9/10

Wolverine – Velmi dobrý nástup na scénu. Wolverine se během několika stránek krásně vyprofiluje a je z něho cítit zvířecí zuřivost a taky to, že nemá strach a půd sebezáchovy a pozná to jak Hulk, tak i Wendigo. 8/10

Nova – V komiksu píší, že se inspirovali Spider-manem, což je pravda, jelikož Richie působí jako Peter. Přesto největší inspirace pro Novu je z konkurenční stáje DC a jejich titul Green Lantern. Nova je dobré čtení a krásně odsýpá a baví. 8/10

Captain Britain – Asi nejslabší příběh z komiksu. Není to špatné čtení, jen je až moc přepálené a hlavně si nestačíme vybudovat vztah k postavě. 6/10

Spider-Woman – Zde jsem očekával trochu jiný příběh a o to více jsem pak byl překvapený. Ze začátku je to fajn, ale s odhalením původu se dostavilo mírné zklamání. Na druhou stranu to nebylo bez emocí a to se taky počítá. 7/10

She-Hulk – Parádní záležitost nakonec. Příběh se pěkně rozjede a pak krásně graduje, a krom logické chyby o tom jak byla Jen postřelená, by to byla menší krasojízda. Velmi příjemný komiks. 8,5/10

Lenka.Vílka
01.03.2017 5 z 5

Velice dobře zvolený průřez sedmdesátkovou dobou. Bavil mě každý z příběhů, ale nebudu lhát stejně bylo nejlepší Hulk vs. Wolverine vs. Wendigo. (Tak fajn zelenáči-teď je s držkovou řáda na tobě!)

Autoři knihy

Archie Goodwin