Úlet na dva týdny

Úlet na dva týdny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518005/bmid_ulet-na-dva-tydny-3WO-518005.jpg 4 173 30

Dillon Dawsonová zbožňuje psát romance navzdory tomu, že její poslední vztah skončil tím, že odletěla sama na Maledivy, kde měla trávit líbánky. Teď chce mít jen pro sebe dva týdny nerušeného klidu a ticha bez jakéhokoliv muže na dohled. West Oakley nejenže nevěří, že nějaký romantický vztah existuje, ale ani nijak netouží po tom, aby se přesvědčoval o opaku. Jediným důvodem, proč zamířil na Maledivy, je uniknout skandálu a strávit čas na ostrově, kde nikdo netuší, kým je. Ovšem plány se mění, a když West spočine pohledem na Dillon, zrodí se mu v hlavě jiný nápad – dvoutýdenní úlet bez závazků. Přestože Dillon ví, že jejich sexuální přitažlivost je přímo výbušná, její romantické srdce váhá. Skutečně dokáže strávit čtrnáct nocí v náruči božského Westa, který jí splní všechny fantazie, a na konci od toho všeho jen tak odejít? Nebo Dillon zvládne proměnit úlet na dva týdny v něco víc, než jen nečekané dovolenkové dobrodružství, a přesvědčit Westa, že romantický vztah skutečně existuje?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Two Week Stand , 2021

miloslava3256
18.10.2023 4 z 5

Tak tady se pěkně nasmějete. Hodně humoru vs utrpení hlavní postavy, která přijela sama na své líbánky. A vlastně díky Westovi, kterého potká se ji otočí život. Romantika, že potkáte ideálního chlapa kdy jste to nečekali. Přibližně 3/4 knihy jsou na ostrovech a pak najednou se v 1/4 knihy vše vyřeší. Bylo to vzaté opravdu rychle. Škoda, mohlo být částí za Westa jak to prožívá. Opět příjemná oddechová víkendovka.

Jaruš71
13.10.2023 4 z 5

Moc pěkně se to četlo; úžasná dovolená, tak proč si ji neprodloužit; nejednou bác, uspěchaný konec celého příběhu, takže jen 4*

Ketfl
05.10.2023 5 z 5

Dillon Dawsonová je autorkou romantických příběhů, její vlastní příběh však moc romantický není. Její poslední vztah se rozpadl těsně před svatbou, a tak se Dillon vydává sama na Maledivy, kde měla strávit své líbánky. Teď ji čekají dva týdny klidu bez mužské společnosti. Tedy tak si to aspoň Dillon plánovala...
West Oakley žádné vztahy nepěstuje a romantika je mu úplně cizí. Jako profesionální hráč fotbalu nemá o ženskou pozornost nouzi a přesně tak mu to dokonale vyhovuje. Na Maledivy se vydá, aby unikl nejnovějšímu skandálu a strávil pár týdnu v místě, kde nikdo netuší, kým ve skutečnosti je.
Když se tahle dvojice ale poprvé setká, je jasné, že chemie mezi nimi je silnější než cokoliv jiného. Tak proč to nevyužít a po dobu pobytu si společně neužít? A tak se zrodí plán na úlet na dva týdny. Po skončení pobytu se dvojice rozejde a už se víckrát neuvidí. Jenže co když odejít od sebe bude těžší, než si dvojice zpočátku myslela?

Není nad to si na podzim otevřít knihu, která vám opět navodí léto. Takže šup se svetry do skříně! Tato kniha vám nabídne písčité pláže, průzračnou vodu, barevné koktejly s deštníčky, občas nějakého žraloka a útočného kraba, ale taky totálně žhavé postelové dovádění. Ale pěkně popořadě! Tato kniha se totiž z počátku tváří jako nenápadná šedá myška, ale skrývá v sobě skvělý příběh, který mi neskutečně sedl. Hlavní hrdinka Dillon toho zažila v poslední době až dost. Nevěru, zradu. Přesto je to vtipná kopa a její hlášky mě bavily celou knihu. Její první seznámení s Westem bylo úplně ťuťu ňuňu. Já jsem si tyhle dva tak zamilovala! A ta jejich vzájemná chemie? Tohle moc chcete číst. Autorka má skvělý styl psaní a její erotické scény se čtou jedna radost. Jasně, kniha vám nenabídne nic, co byste už jinde nečetli. Taky zvrat ohledně Westova otce mi přišel poněkud zbytečný a přitažený za vlasy. Ale jinak jsem si užila každou jednotlivou stránku a užívala si skvěle napsaný příběh. No a ten summer vibe je takovou třešničkou. Hned bych se natáhla na pláž s drinčíčkem a tuhle jednohubku si sfoukla znova. Za mě super a doporučuji!

Hodnotím 4,5 z 5

IG: @vnimej_svet_knih

kristy.books
04.10.2023 4 z 5

Leto je už síce za nami, no vďaka tejto knihe som sa doň aspoň na chvíľu mohla vrátiť. Dovolenka na Maledivach, pláže, ostrovy, potápanie, drinky, nezáväzný flirt... z toho jednoducho dýcha letná atmosféra. Úlet na dva týdny bola vtipná romantická oddychovka, ktorej čítanie som si užívala. Po Bouřlivákovi, ktorý mi vôbec nesadol, som mala trochu obavy, no našťastie, v tomto prípade ma autorka nesklamala a bola som spokojná.

Dillon bola taká "veľká voda", často povedala aj to, čo nemala, trapasy mala na dennom poriadku, vedela sa tešiť z maličkostí a vyžarovala z nej dobrá nálada. Svojou povahou si rýchlo dokázala získať sympatie ľudí okolo seba. Bola svojská, no práve to sa mi na nej páčilo. Nezaslúžila si to, čo jej urobili jej dvaja najbližší ľudia, najradšej by som ich za to prefackala. Našťastie, mala aspoň skvelú tetu, na ktorú sa vždy mohla spoľahnúť.

West bol pohoďák so zmyslom pre humor, s ktorým nikdy nebola nuda. Vedela som, že Dillon nehovorí úplnú pravdu o svojej športovej kariére, no odhalenie o jeho rodine celkom prekvapilo i mňa. Počas dospievania to nemal jednoduché, preto rozumiem, prečo mal taký názor na vzťahy, aký mal. V tejto oblasti bol dosť tvrdohlavý, preto potreboval padnúť "na hubu", aby dokázal niektoré veci prehodnotiť a pozrieť sa na ne i z iného uhla pohľadu.

Romantická linka sa mi páčila, dovolenkový flirt, ktorý sa postupne vyvinie v niečo viac. Chémia medzi Westom a Dillon bola skvelá, sadli si od prvého momentu, užívala som si ich vzájomné vtipkovanie a flirtovanie. Jeden druhému pomáhali zabudnúť na problémy, ktoré ich čakali doma. Samozrejme, že nebola núdza ani o pikantné momenty, keďže hneď na začiatku spolu uzatvorili dohodu o nezáväznom úlete bez záväzkov.

Books_by_Dee
03.10.2023 5 z 5

IG: books_by_dee

Dillon je britská autorka romantických knížek, její příběh však moc romantický není. Má před sebou svatbu a líbánky na Maledivách. Zůstanou ji však jen oči pro pláč, zrušená svatba, a tak nakonec odjíždí na Maledivy sama. Tam však není čas na truchlení, protože její soused není nikdo jiný, než sexy West Oakley kterého popisuje jako někoho mezi Bradem Pittem a jedním z bratrů Hemsworthových. Chemie mezi těma dvěma je naprosto neuvěřitelná. Tahle dvojka se domluví, že si spolu užijí dva týdny plné nezávazného sexu (hlavně protože West tvrdí, že není vztahu schopný). Tuhle dohodu nazvou Úletem na dva týdny. Ale zvládnou neprolomit chtíč v něco víc? Dokážou se po 14ti dnech rozloučit?

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená z knížky, která by, co kapitola, to erotická scéna, ale jaká . Tohle je jasná 5plamínková knížka, protože už nepamatuju knížku, která by byla takhle HOT. Ale co se týče kvality příběhu a celkového hodnocení knížky, mě také nezbývá nic jiného než hodnotit vysoko, a to 4,5 . Mě totiž příběh neskutečně bavil a celkově to prostředí Malediv ve mně probouzelo letní snění, kdy jsem viděla sebe samotnou, jak si užívám léta v houpací síti, popíjím drink a koukám jak z vody vylézá můj Liam Hemsworth.

Ty jiskry mezi Dillon a Westem lítaly, že mě to div nezapálilo knížku. Bylo to taky neuvěřitelně vtipné. V knížce totiž kromě skvělých dialogů, máme i dost vnitřních myšlenek, které občas stojí za to. Obzvlášť ty Westovo, než mu Dillon kývne na nezávazný sex. Jako ano, je tam několik klišé, ale i ty v knížkách potřebujeme.

Léto sice skončilo, ale kdo by chtěl prožít romantický příběh na překrásných Maledivách, dejte se do čtení.

Wabinka
29.09.2023 3 z 5

Hodně jednoduché a hrr, asi jsem čekala po předchozích autorčiných knihách větší emoční smršť.

monika0181
29.09.2023 5 z 5

Tak tohle byla fakt rychlovka. Nenáročná oddechovka. Celkem předvídatelná, dobře se četla. Hloubku nehledejte. Prostě čtěte a bavte se. K tomu funguje bezvadně. Pro způsob psaní mám autorku ráda.

lusitta05
28.09.2023 3 z 5

Ako oddychovka fajn, ale veľmi jednoduché a plytké, nič také nezabudnuteľné. Ale ľahko sa číta a ubieha to.

Paja1709
27.09.2023

Fajn oddechovka na jedno odpoledne.Dillon a jeji myslenky me teda bavily :-)

havrmoni
25.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Sladká romantickoerotická oddechovka. Zpočátku to vypadalo celkem fajn pak se to zvrtlo na sex, spoustu myšlenek Dillon a zase sex. Když opustili ostrov, tak zas něco trochu o jejich životě, ale nic do hloubky. Takže jak už jsem se zmínila, je to opravdu hodně oddechové, což někdy vůbec nevadí.

romantika

2014  81%Trable