Úkryt před světlem

Úkryt před světlem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456480/bmid_ukryt-pred-svetlem-V3c-456480.jpg 4 300 54

V současnosti, do níž podivně zasahují stopy dějů dávno minulých, se odehrává dramatický příběh z pobřežního městečka v panství Essex. V 17. století tu fanatický kněz Hopkins pořádal hony na čarodějnice. Jednou z jeho četných obětí se stala bylinářka Líza. Lízin domek stejně jako další starobylé městské budovy zůstal zachován a jeho současná majitelka Emma, mladá půvabná Londýňanka, zažívá po nastěhování pravý horor. Její noví přátelé z farnosti i filmaři, natáčející zde snímek o nadpřirozených jevech, mají co dělat, aby zastavili pradávné síly zla, skrytého v tmách… Obnovené vydání románu bestsellerové autorky.... celý text

Literatura světová Horory Historické romány
Vydáno: , Brána

Hiding from the Light , 2001

baida
23.09.2014

Musím souhlasit s "lisc", při čtení jsem měla stejné pocity..rozhodně stojí za přečtení

lisc
16.08.2014

Ačkoliv nemám příliš v oblibě duchařské příběhy, tuto knihu jsem přečetla s chutí, i když chvílemi jsem se docela bála. Vyzdvihla bych i psychologické profily postav v linii ze současnosti. Tentokrát se mi stejnou měrou líbily obě dějové linie, o třetí se nedá mluvit - je to jen "zlo prosakující z dávných časů". Celkově působivá kniha , doporučuji přečíst.

danipos
30.06.2014 4 z 5

Je to asi čtvrtá kniha od této autorky a zatím se mi jeví nejslabší. Ale přesto ... autorka psát umí, má výbornou slovní zásobu, takže jsem neměla žádný problém knihu dočíst. Doufám jen, že nějaká další od ní bude o trošku lepší:)))

Scharks
16.06.2014 4 z 5

Zajímavý a poutavý příběh, kde se prolínají různé časové roviny, jak je u autorky zvykem. Jen mě mrzí, že chvílemi byla kniha moc zdlouhavá a chyběl jí větší náboj... Ale i přesto, byla kniha velice čtivá a zajímavě napsaná.

Evik30
15.04.2014 3 z 5

I když tato kniha nebyla nejhorší Erskinová umí psát líp. Kniha byla dost zdlouhavá. Ke konci druhé půlky už mě moc nebavila. Možná je to tím že toho v knize bylo opravdu hodně. Příběh byl zajímavý. O čarodějnictví jsem už četla více knih a této knize bych dala hodnocení lepší průměr. Teď se chystám na Údolí havranů tak doufám že mi ji v knihovně nikdo "nevyfoukne".
Nemůžu říct že mě tato kniha nebavila, ale nemám ráda když se čtení vleče. Některé knihy se čtou téměř jedním dechem a u této jsem se musela dost nutit, ale jinak za přečtení stojí.

Cella
08.03.2014 5 z 5

Hodně zdařilý hororový příběh, geniální zápletka a velmi představitelné, věrohodné postavy. Když začínáte tušit, že postavy současné a dávno zesnulé mají něco společného a B. Erskinová to postupně začíná potvrzovat, málokoho by nemrazilo v zádech.

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Trochu strašidelná kniha ale opravdu nádherná.Moc se mi líbila.Hopkinse bych nechtěla potkat v reálném světě.

malen
02.02.2014 4 z 5

Kniha byla opravdu velice napínavá...Narozdíl od předchozích komentářů mi však konec napínavý nepřišel - byla jsem trochu zklamaná..Ale určitě stojí za přečtení

Blekí
07.02.2013 3 z 5

Autorku knihy, B. Erskinovou, mám ráda a když mám možnost přečíst si jednu z jejích knih, nepohrdnu. V případě této knihy ale musím říct, že patří k autorčiným slabším dílům. V knize se dlouho nic neděje, začátek mi připadá takový o ničem a o všem zároveň. Plně to vystihuje rozhovor s kamarádkou, když jsem četla knížku ve škole.
"O čem to je?"
"Já vlastně ještě ani nevím."
"Jsi na 89 stránce a nevíš o čem to je?"
"Ne."
Děj se pořádně rozhýbe až okolo třísté stránky. Ale pozor, i přes tuhle skutečnost, že děj lehce vázne, bych si nedovolila tvrdit, že kniha není dobrá. Ona dobrá je, přímo skvělá. A rozhodně stojí za přečtení.

Dixinka
29.01.2013 3 z 5

Tak, konečně jsem dočetla. Napínavé až do konce.

terreza
22.08.2012 4 z 5

Je pěkná, ale oproti jiným knížkám od Barbary trošku zaostává...

Lucy
20.03.2012 5 z 5

Moc doporučuji jedna z nejlepších ,musela jsem jí pořád číst až do konce-napínavá .Určitě doporučuji

Val
25.02.2012 5 z 5

Úplně se ztotožňuji s komentářem od bookcase.......

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Opět minulé časy a současnost, čarodějnice, bylinky, malé útulné domky a překrásné prostředí anglického venkova. Miluju ji!!!