Ukradnutý dedič

Ukradnutý dedič https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511745/bmid_ukradnuty-dedic-9Bn-511745.jpg 4 131 35

Od Bitky hada uplynulo osem rokov. Lady Nore z Dvora zubov sa opäť usadila na neprístupnom severe, kde vdychuje život príšerám z konárov a snehu, verným služobníkom, ktorí sú pripravení svoju paniu pomstiť. Jediná, kto má nad krutou lady moc, je jej dcéra, mladučká kráľovná Dvora zubov. Suren však utiekla do sveta smrteľníkov a zvolila si divoký život v lesoch, presvedčená, že sa na ňu zabudlo. Všetko sa zmení, keď ju nočnými ulicami začne prenasledovať Bogdana, bosorka búrok, a Suren sa dočká nečakanej záchrany – z rúk princa Oaka, dediča Elfhamu. Už roky voči nemu prechováva nevraživosť, hoci mala byť jeho nevestou. Šarmantného Oaka, zvyknutého omotať si všetkých okolo prsta, vedie výprava na sever a prišiel poprosiť Suren o pomoc. Jej súhlas by však znamenal, že mladá kráľovná bude musieť čeliť všemožným nástrahám – a hlavne chlapcovi, ktorého poznala ako dieťa, princovi, ktorému sa nedá veriť. A hrôzam, ktoré mali ostať pochované hlboko v minulosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Stolen Heir , 2023

petra1394
28.10.2023 5 z 5

Knihu jsem naštěstí přečetla v anglické originále, navíc v krásném provedení od FairyLoot. Náhodou jsem v obchodě narazila na české vydání, tak jsem si kousek přečetla a jen co jsem zjistila, že Oak je přeložený jako Doubek, tak jsem to zaklapla a snažím se to od té doby vymazat z paměti :D
Zatím je pro mě více srdcovka série Krutý princ, ale myslím, že Ukradený dědic jí šlape na paty. Těším se na pokračování :)

Loriss
27.10.2023 4 z 5

Příběh Suren se mi líbil možná o něco víc než původní série Krutý princ (kterou už jsem mimochodem docela zapomněla a pak celkem tápala hlavně v rodinném stromu Doubka).
Pro mě skvělá a konečně opravdu neotřelá hlavní hrdinka, její minulost a postupný vývoj, super byla i monstra, u kterých mi přišlo, jako kdyby se vyloupla z nějaké severské detektivky.
Jediné, co mi nesedělo tak vztah Suren a Doubka, zatím tam nějak postrádám chemii a navíc Doubek je s prominutím fakt hajzl. O to víc jsem si ale užila konec.. :) Těším se na další díl, ale to čekání je u těhle sérií nekonečný.

Knihomol_ka
23.10.2023 5 z 5

Já to naprosto MILUJI. Jsem ráda, že se autorka rozhodla pokračovat v tom co umí. A to je svět podlých víl. Jelikož už vím co od autorky čekat, tak se mi to četlo mnohem lépe.

Troufám si tvrdit, že tento příběh se mi líbí opravdu víc jako Kruťas a to je u mě co říct. Svět krutého prince miluji a Jude s Cardanem budou navždy v mém srdci, ale tohle ? Wren a Doubek jsou úplně něco jiného. Jelikož si určitě Wren pamatujete jako malé dítě, tak Vás příběh bude více bavit a zajímat.

Příběh Wren, která si prošla peklem bylo zajímavý a smutný. Doubek utrpěl taky mnoho

Celkově se mi příběh líbí více, protože tady máme obě hlavní postavy. Doubek je vtipálek. Objevují se tu i jiné postavy. A ten konec? No to bylo něco. Prosím prosím ať už je tu další díl

#spolupráce @albatrosmedia

Petra-1
21.10.2023 5 z 5

Série Krutého prince je pro mě jedna ze sérii, které můžu číst pořád dokola. Takže asi není divu, že mě tohle moc bavilo a že se ráda vracím do světa Krutého prince.

Prokrastinuji
02.10.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Kruťas je pro mě srdcová záležitost, ale ne, nečekala jsem, že dostanu druhého Kruťase. Čekala jsem, že se vrátím do toho krásného a krutého světa víl, který Holly Black vytvořila, a potkám další postavy, a přečtu si jejich příběhy, a to jsem dostala

Přiznávám, že na Suren (Wren) jsem tak trochu zapomněla. Byla až moc vedlejší postavou v původní trilogii, že se mi z paměti poměrně rychle vypařila. Za to Doubka, nevlastního bratříčka Jude, který měl v příběhu od začátku velkou roli, na toho nešlo zapomenout

Ukradený dědic je z pohledu Suren a my čtenáři se hned na začátku dozvíme její origin - že je vlastně podvrženka, jak prožila část dětství šťastně v pěstounské rodině u lidí, co ji milovali, jak pak byla podle a krutě přinucena vrátit se do vílí říše, kde ji brutálně týrali, a jak skončila zpět v říši smrtelníků, kde se v jakési vidině pomsty snaží zvrátit všechny kletby a nevýhodné domluvy, které mezi sebou uzavírají lidé a nadpřirozené postavy.

Doubek na začátku příběhu Suren vyhledá, a tak trochu ji zachrání život. Ti dva mají společnou minulost. Ona neví, zda mu může tak úplně věřit, a on potřebuje její pomoc.

Pokud chcete nasát magickou atmosféru (nejen pro podzim), tohle je prostě kniha, kterou vám rozhodně můžu doporučit. Já si čtení užila. Většinou mě moc neučarují knihy, které jsou bohaté na květnaté popisy, ale jelikož tenhle magický svět miluju, hltala jsem stránku za stránkou. Není tady tak silná dynamičnost, kterou měl Krutý princ, ale ta zmijozelská aesthetica, a celkově temnější ladění, mi to bohatě vynahradily.

Kacuss_
02.10.2023 4 z 5

#spolupráce - @humbook @humbook_blogeri
Děkuji, děkuji, děkuji!
Další příběh ze světa Krutého prince byl skvělý. Kniha volně navazuje na předchozí sérii, tudíž doporučuji přečíst nejdříve ji.
Holly Black psát prostě umí a ja se do Doubka i Suren fakt zamilovala (Cardan navždy samozřejmě)
Děj mě bavil, bylo to napínavé a čtivé. Na postavách nemám co vytknout. Suren je skvělá hlavní hrdinka a těším se na druhý díl.
Konečný plotwist je typická Holly a já jsem zvědavá, jak s tím Jude naloží

knizni.taurus
01.10.2023 5 z 5

Takhle Já nečetla Krutého prince (určitě to napravím) :D Ale! Přečetla jsem si okrajově o čem to je a kdo je kdo, abych nebyla úplně zmatená (což doporučuju udělat všem kdo se do světa víl a Elfhame pouští poprvé).

Co se týká toho světa, tak ten mě bavil, to jak je to celé propojené a že celé je to do podrobná vykreslené, ta hra se slovy a květnatost jazyka - autorka psát umí. :) Děj nemá zas tolik akcí, ale je tam hodně intrik a pletichaření a pro ty, které baví se v tom “hrabat, je tam spousta tajemství, která můžou odhalit během čtení (ja si nechávám moment překvapení zásadně na konec a tolik se v tom během čtení nešťourám :D).

Bytosti děsně mě bavila zlomyslnost víl, to že nemůžou lhát a stejně si najdou způsob jak vás obelstít. Taky že každá víla nevypadá stejně “tuctově, ale jsou rozmanité. Hlavní postavy jsou takové, jako bych je v young adult příběhu čekala - svéhlavé, tvrdohlavé a sarkastické. No Wren postupně bere svůj život do vlastních rukou a dost se těším, jaká bude badass v dalším díle. :D Líbilo se mi taky jak byl popsán jejich vzhled do nejmenších detailů, člověk si je hned dokázal nějak představit.

V rámci příběhu nejsou žádné extra wow momenty, ale čte se to moc dobře. Děj ubíhá sice pomaleji, ale tak dopodrobna jako byste sami na výpravě byli. Konec klasicky zvrat a takový, že se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Co je jedno malé mínus. Bylo tam pár násilných scén a krveprolití, ale přišlo mi, že autorka tohle neuměla vykreslit tak, aby to nějak šokovalo nebo jak to říct. Že někdo někoho zabodl jsem brala jakože: “hm, ok, tak jedeme dál :D. V tom bych čekala nějaké teda větší asi emoce?

Každopádně jsem fakt ráda, že to bude duologie a čeká nás už jen samá akce a žádný vycpávkový díl. Za mě ty duologie mají své kouzlo.

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku @humbook_blogeri v rámci spolupráce :)

_.about.books._
30.09.2023

Do série Krutý princ jsem se naprosto zamilovala, takže pokračování bylo nutnost.
Holly má skvělý, čtivý styl psaní, chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak mizela jedna stránka za druhou. Celkově mi příběh přišel trochu pomalejší, ale závěr byl pecka. Myslím, že více se to rozjede v dalším díle, na který se už neskutečně těším.
Bavilo mě sledovat tu cestu Doubka a Suren, oba jsem si moc oblíbila a jen těžko se mi s nimi loučilo. Setkáváme se zde se spoustou akce, popisů, trochu nechutnějšími pasážemi a i s nějakou tou romantickou linkou. Doporučila bych knihu číst až po přečtení celé série Krutého prince, je tam dost spoilerů.
Ukradený dědic mi akorát vpadl do nálady, a i když asi stále vede Krutý princ, tohle jsem si také moc užila.
~ moc děkuji za rc @humbookblogeri @humbook #spoluprace

books.monca
30.09.2023 3 z 5

Ukradený dědic - Holly Black

Moje recenze:
Toto je nová kniha z duologie, v které se vracíme zpět do Elfhame.
Když jsem se dozvěděla, že bude vycházet pokračování série Krutý princ a to o Doubkovi, hned jsem věděla, že si knihu musím přečíst. Měla jsem sice trochu strach, protože mě dost knih od Holly Black zklamalo, ale tento příběh byl skvělý a já se cítila, jak kdybych znovu četla Krutého prince.

Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Na ledovém severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů pomocí prastaré relikvie vytváří vražedná sněhová monstra. Její dcera Suren uprchla do lidského světa, minulost ji však dostihne a nezachrání ji nikdo jiný než princ Doubek, dědic Elfhame. Ten dospěl v okouzlujícího muže a právě teď je na nebezpečné misi. Přidá se k němu Suren? Pokud ano, bude muset obrnit své srdce. A postavit se hrůzám, na něž chtěla navždy zapomenout

Autorka umí neuvěřitelně dobře popsat prostředí a situace. Některé scény byly kruté a brutální, ale na to jsme od Holly Black už zvyklí. Kniha je také plná zrad a tajuplnosti. Bohužel se tu také objevují nudnější a pomalejší části, ale naštěstí všechno zachrání velmi napínavý konec.

Toto byl za mě povedený příběh, ale řekla bych, že byl spíše rozjezdový k tomu, co bude v této duologii následovat. U mě stále vede série Krutý princ, ale příběh Siren a Doubka vám musím také moc doporučit.

Za knihu moc děkuji @humbook #humbookblogeri #spoluprace

Book_adam_73
30.09.2023 4 z 5

Ukradený dědic

Za #readingcopy moc děkuju @humbook_blogeri @humbook @endlessbibliophile #spoluprace
Knížka oficiálně vychází 16.10.2023

Bohužel to tahle knížka neměla moc jednoduché, protože jsem zrovna během jejího čtení měl čtecí krizi (kterou pořád mám, alespoň když tenhle post vychází), ale tvorbu Holly Black mám hrozně rád a zatím vše co jsem od ní četl se mi líbilo, a jsem fakt rád, že Doubek není výjimka. Navíc návart do tohoto mého oblíbeného světa Elfhame a všech těch potvůrek v něm

Tenhle začátek asi duologie volně navazuje na sérii Krutý princ osm let po jejím konci. Já už ji četl před více než dvěmi lety, takže jsem si nic moc nepamatoval a bohužel knížka vám toho moc nepřipomene...
Nejednou jsem tápal v tom kdo byl co s kým, protože v kruťasovi jsou ty vztahy dost propletené.

Na druhou stranu kniha se četla fakt dobře, ona ta Holly prostě psát hezky umí, příběh byl hezky natempovaný a vzácně nudný.
Knížka je vyprávěná z pohledu Wren, která ano nevim, jestli byla v kruťasovi zmíněná, ale bavila mě i víc, než Jude.
A miluju tu obálku, jakože TOP

Někdy jsem trošku cringoval nad Doubkovými kopyty, prostě ne!

Jinak moc doporučuju, ale pokud jste nečetli kruťase, tak si jo nejdřív asi přečtěte

knizni.taurus
30.09.2023 5 z 5

Takhle Já nečetla Krutého prince. Ale! Přečetla jsem si okrajově o čem to je a kdo je kdo, abych nebyla úplně zmatená (což doporučuju udělat všem kdo se do světa víl a Elfhame pouští poprvé).

Co se týká toho světa, tak ten mě bavil, to jak je to celé propojené a že celé je to do podrobná vykreslené, ta hra se slovy a květnatost jazyka - autorka se zdá psát umí. Děj nemá zas tolik akcí, ale je tam hodně intrik a pletichaření a pro ty, které baví se v tom “hrabat, je tam spousta tajemství, která můžou odhalit během čtení (ja si nechávám moment překvapení zásadně na konec a tolik se v tom během čtení nešťourám :D).

Co je jedno mínus. Bylo tam dost násilí a krveprolití, ale přišlo mi, že autorka tohle neuměla vykreslit tak, aby to nějak šokovalo nebo jak to říct. Že někdo někoho zabodl jsem brala jakože: “hm, ok, tak jedeme dál :D. V tom bych čekala nějaké teda větší asi emoce?

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku #humbookblogeri v rámci spolupráce :)

natalieelen
29.09.2023

po dočtení trilogie Krutý princ mě hrozně mrzelo, že se do světa krutých víl už nepodívám. naštěstí ale vyšlo tohle pokračování, kde se řeší osud Doubka. proto, pokud jste nečetli již výše zmíněnou trilogii, tak bych se být vámi do této knihy pustila až potom, co si přečtete Krutého prince, Podlého krále a Královnu ničeho.

čtení mě moc bavilo. děj byl poutavý, zápletky mě kolikrát hodně překvapily a na konci byl taky dobrý plot twist! holly black prostě umí psát tak, že si sednu ke čtení a ani si nevšimnu, kolik jsem toho přečetla, stránky prostě mizí pod rukama raz dva.

jsem hodně zvědavá, kam to autorka bude dál směřovat, protože mi otevřený konec vyvolal hodně otázek.

pokud jste tedy byli z trilogie Krutý princ nadšení aspoň z poloviny tolik, jako já, tak po této knize určitě sáhněte!

#spoluprace s @humbookblogeri

lena.o.knihach
27.09.2023 4 z 5

Ukradený dědic je volné pokračování série Krutý princ od Holly Black. Jednou z hlavních postav je mladší bratr Jude, který se jmenuje Doubek.

Přiznám se, že když jsem úplně poprvé o knize slyšela a pak mi došlo, jak se jeho jméno u nás přeložilo, neskákala jsem zrovna radostí ale víte co? To jméno do toho světa skvěle zapadá a hlavně se k té postavě hodí.
Doubek má rohy, liščí oči a faunovská kopyta. Je vychytralý a samozřejmě nesmí lhát.

Wren už má sice běžné jméno, ale zas vyniká svou barvou kůže. Je totiž modrá a k tomu má zuby ostré jak břitva.

Návrat do vílí země Elfhame byl skvělý. Úplně jsem zapomněla, jak moc jsou bytosti z tohoto světa plné intrik a tajemství. Kromě hlavních postav jsou tu velmi dobré i ty vedlejší.

Akce tu sice moc není, ale i tak vás příběh nepustí. Některý z dialogů vám určitě vykouzlí úsměv na tváři a celá kniha má takovou ponurou atmosféru, která je na podzim jak dělaná.

#spoluprace @albatrosmedia

dam.si.knihu
18.09.2023 4 z 5

Jestli je něco, co miluju, tak jsou to knihy od Holly Black a její série Kruty princ. Jsou to knihy, u kterých jsem si dala rereading a byla stejně nadšená, jako poprvé. Takže když jsem se dozvěděla, že vyjde pokračování, tentokrát o Doubkovi, nebylo o čem přemýšlet.

Holly Black je vynikající autorka, která své čtenáře dokáže zaujmout a nedovolí jim se od knihy odtrhnout. Má vynikající cit pro popisování svého světa, ale nečekejte žádné sáhodlouhé popisy, protože to dokáže napsat nenásilně, stručně a originálně.
Tohle byl opět další povedený díl, ale za mě to na Kruťase nemá, to je moje numero uno a i bude. Děj byl vcelku pomalejší a spíše seznamovací a gradace přišla až v posledních kapitolách. Troufám si říct, že větší jízdy si užijeme v dalších dílech.
Zápletka pro mě byla jasná téměř hned a trochu jsem si přála, ať nás autorka více překvapí. Nicméně, bylo úžasné vrátit se zpět do Elfahame a těším se na další díl. Doufám, že tam budeme mít Cardana a Jude!
Takže kdo má za sebou Kruťase, tak by ho tahle série rozhodně neměla minout!

Za recenzní výtisk mockrát děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

Matri
26.07.2023 3 z 5

"Mojou najväčšou slabosťou bola vždy túžba po láske. Cítim v sebe zívajúcu prázdnotu, a čím viac sa ju snažím zaplniť, tým ľahšie sa vždy nechám oklamať."

Až do posledných stránok knihy som mala pocit, že to je úplne priemerná fantasy (a to som mala fakt veľké očakávania, nakoľko sériu Krutý princ úplne milujem). Potom prišli posledné kapitoly, príbeh nabral na tajomne, trošku sa to zamotalo, a tým si ma kniha získala trošku viac.
Ani neviem čo si mám myslieť o Wren... aj mi jej bolo ľúto, aj mi liezla na nervy a hlavne som mala pocit, že nevie čo chce, ani čo má robiť, a v závere ma teda úplne odrovnala..
Oak naopak, je veľmi sympatický, jemu som naozaj fandila a ako jediný prinášal aj trošku úsmevu.. Inak je kniha dosť temná.
V konečnom dôsledku, posledné stránky (ktoré som naozaj hltala), nemôžu vynahradiť 250 predošlých strán, preto musím dať len 3 hviezdičky, ale je to skôr 3,75 ;-))))
Koniec bol fakt dobrý a aj prekvapivý, a jednoznačne ma navnadil aj na pokračovanie,ktoré si určite prečítam!