Ukradené životy

Ukradené životy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429276/bmid_ukradene-zivoty-agG-429276.png 4 683 188

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování, a tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Stolen Girls , 2017

WaN635
12.05.2022 5 z 5

Lottie, Lottie, co mi to děláš.
Další ženská policajtka co mi zalezla doslova pod kůži. Příběh drsný, některé scény byly popsány tak reálně, že jsem měla husí kůži. Mě je jasné, že lidé kvůli penězům udělají strašně moc zlého, neznají hranice, a tady v této knize bylo toho utrpení opravdu hodně.
Lottie má neskutečnou předvídatelnost, je neuvěřitelně bystrá, dokonce mám pocit, že i ve vztahu k dětem to bylo mnohem lepší než v prvním díle. Boyd je úžasňák, doufám že vytrvá ......
Doufám, že díky ,, problému,, Kate se rodina spojí ještě více než v tomto díle.

Olga8480
13.04.2022 5 z 5

Příběh postavený na zvěrstvech války v Kosovu mě opět velmi nadchl. Lottie opět nezklamala. Člověk neví chvílemi jestli je mu sympatická nebo ji chce uškrtit. A to dává příběhu ten správný říz.

Madellaine7
22.03.2022 4 z 5

Líbil se mi příběh, táhl mě dopředu, ale inspektorka byla na facku. Nedalo se oblíbit si ji, naštěstí už se neutapěla v alkoholu jako v prvním díle.

JezinkaJ
18.03.2022 3 z 5

Buď jsem zhýčkaný čtenář a nebo to není úplně dobrý.
Lottie mě většinou štve. Je nemožná, vůbec nechápu, že nějaký děti ještě má a je mi jich fakt hodně líto.
Je to pozoruhodné, jak se množí krimi série, kde je hlavní vyšetřovatel něčím vyšinutý. Normální inspektoři došli? Maigret měl přece celkem spořádaný život a byl třída. :)
Za tři.

Sumatrae
27.02.2022 4 z 5

Knizka je ctiva, se zajimavou zapletkou Je vtipne kolik veci zapomenou vysetrovatele precist nebo dodelat behem jedne knihy, kolikrat se nezvedne telefon pri duletitych hovorech, kdyz slibite, ze budete na telefonu a vsimnete si toho az posleze atd, ale jinak se mi kniha moc libila, holt asi se to napeti nejako musi vytvorit :)

Toňula
26.02.2022 4 z 5

Napínavá, čtivá kniha, další setkání s Lottie, která sice selhává jako matka, ale jako vyšetřovatelka je nesmlouvavá a zapálená, snažící se dobrat spravedlnosti stůj co stůj.. Velká spokojenost.

vera4669
25.02.2022 3 z 5

První polovina mě upřímně moc nebavila.. Lottie mi není úplně sympatická, a dost často by potřebovala proplesknout, chová se jako fracek, co kolem sebe jen kope, na všechny naštvaná, místo aby radši začala u sebe.. No druhá polovina se rozjela, nějaké překvápka a zajímavý konec, rozhodně to vylepšilo hodnocení.
Další díl si dám, ale zatím je to spíš průměr

Jessybelle
24.02.2022 5 z 5

To byla jízda, drsný námět, napínavé, čtivé, hltala jsem kapitolu za kapitolou. Na konci vše do sebe zapadlo. Už se těším na další díl.
Jen jako matka je hrozná...ale i to má autorka, jak se zdá promyšlené...

Jana65
10.02.2022 5 z 5

Druhý díl přečtený, jdu na třetí. Moc zajímavě napsáno. Hezké prolínání dějových linek a drsná zápletka. Kniha se mi moc líbila, jen komiařka Lotie je jako matka naprosto příšerná. Doufejme, že se polepší.

Petra101
10.02.2022 5 z 5

Přemýšlela jsem,zda ubrat hvězdičku nebo ne,nakonec jsem nechala pět hvězd,i když... Zápletka super,bylo to hodně drsné a líbí se mi prolínání dějových linek, na konci to do sebe vše pěkně západne a vy prostě jen čumíte. Vraha jsem neodhadla,ani mě to nenapadlo :) ale Lottie jako matka ..to je teda děs,myslela jsem,že se to zlepší,ale houby .. jsem zvědavá,jak se to vyvine mezi ní a Boydem.

Kekik
30.01.2022 5 z 5

Druhý díl ze série s Lottie Parker začíná opravdu hodně drsně. Hned úvodní kapitola dává tušit, že vraždy budou opravdu bestiální. A také, že byly. Z některých pasážích jde až mráz po těle. Bylo by ale škoda se nechat odradit. Příběh je vážně skvělý. Sice ke konci jsem měla pocit, že je mírně překombinovaný.
Zároveň se mi líbí vztah, který se rodí mezi dvěma vyšetřovateli. Jsem zvědavá, jak se jejich příběh vyvine.

March
14.12.2021 5 z 5

Jízda to tedy byla, knize nechybělo vůbec nic, napeti, několik dějových linek, nedalo se od knihy odtrhnout. Možná to bylo ještě hustší, než by se dalo čekat... Jediné mínus je asi Lottie, její role matky/nematky. Z toho jediného jsem hotová, ale nejedná se o červenou knihovnu, ale krimi, takže se nad tím musím povznést:)

ivoiro
02.12.2021 5 z 5

S knihou jsem velice spokojený. Námět knihy je velice závažný a strašný.

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Opět super čtení, tato série mě chytla a chystám se na další díly.

Majuš333
09.11.2021

Odrádzal ma už prológ, ale skúsila som pokračovať... Potom Chloe vytiahla žiletku a ja končím s touto sériou...

Katulinka69
19.10.2021 3 z 5

Tak za mě byl první díl určitě lepší, ale už se chystám na další

Hope80
14.10.2021 3 z 5

Druhý díl byl lepší než první, ale děj je zbytečně zdlouhavý a občas jsem se zapletla do postav.

Olous1
11.10.2021 5 z 5

Opět perfektní čtení,jedna z mála sérií, která mě moc bavila. A tímto děkuji paní autorce za skvělý čtenářský zážitek . Doufám, že ještě pár takto skvělých knih napíše. Budu se těšit. Za mě 100%,a určitě stojí za přečtení.

INCOGNITOREADER
20.09.2021 4 z 5

Pokud se vám líbil první díl, bude se vám líbit i díl druhý.
Nasazená látka je bez problémů udržena a to je jen dobře.
Lottie je teda místy na zabití a narozdíl od práce ji to doma moc nejde.
Pořád jsem si musel opakovat, že od prvního dílu v rámci děje uplynulo vlastně jen pět měsíců a tak nelze moc očekávat nějaký velký rozvoj.
Doufám jen, že další díly se nebudou tolik týkat rodiny a že Lottie si to doma konečně nějak zorganizuje a bude to vše zvládat lépe.

Ira13
06.09.2021 5 z 5

Už 1 kapitola byla krutá. Kniha měla napětí a chvílemi mě až mrazilo, že tohle se fakt děje. 2.dil byl lepší, ale Lottie mě zase docela štvala. Doufám, že ve 3.dilu už se - jako matka- polepší a její děti nebudou ohrožovány.