Ukradené životy

Ukradené životy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429276/bmid_ukradene-zivoty-agG-429276.png 4 683 188

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování, a tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Stolen Girls , 2017

Marley_Kid
21.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Může mi někdo prosím přinést v thrilleru normální ženskou vyšetřovatelku? Protože tahle postava je tak strašně nesympatická, že jsem měl sto chutí několikrát tu knihu vyhodit oknem. Jako pardon, ale matka, která absolutně kašle na své dítě, které je očividně traumatizované, jen aby mu pak mohla klepat na dveře s tím že "já ti se vším pomůžu kdykoliv to budeš potřebovat" a pak mu vyhrožovať co si to jako dovoluje sebepoškozovat se... a pak to šílené běhání a řvaní stylem máma medvědice, protože nechala děcka samé v pokoji a ony pak zmizely, wow. Jakoby, wow, tahle postava mi tolikrát zvedla tlak, že jakákoliv propracovaná zápletka neměla úplně šanci můj názor srovnat. Abych se uklidnil, musel jsem si pak hned koupit audioknihu od Chrise Cartera, abych mohl poslouchat příběh s normálními vyšetřovatelskými postavami.

Jo a pardon, jak neumí přeložit jednu větu z albánštiny za 4 dny nebo kolik, to jsem ztratil jakoukoliv víru v tento vyšetřovatelský tým opravdu.

Ani nevím, za co tomu dávám 4 hvězdičky. Asi že to byl dobrý příběh, i když "naprosto nečekané finále", když máte od začátku 4 záporáky a oni za to všichni můžou, tak to jsou dost silná slova. Kdyby ten případ dali nějaké rozumnější jednotce, tak by to byla skvělá kniha. Takto... jsem rád, že jsem to dočetl úpřimně...

Jansey
17.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Možná ještě lepší, než předchozí díl, teď vážně nevím. Lottie je sice občas na facku, ale už mi tak nějak přirostla k srdci. Ona a Boyd jsou skvělá dvojka, moc doufám, že se to mezi nimi někam posune.
Boyd s ní má teda vážně trpělivost ale věřím, že se Lottie jednou ze smrti svého manžela vzpamatuje a bude připravená na to, začít nový život. Hned musím sehnat další díl!

rafan65
02.10.2022 4 z 5

Napínavý příběh o brutálním a bezohledném chování lidí pro které jsou peníze vždy na prvním místě. Tyto knihy nemám moc rád protože sí člověk uvědomí jaké bestie žijí mezi námi.

AndreaOn
19.09.2022 5 z 5

Za mě opět dobré :) poslechunto jako audiokniha s výborným Hlavicou...

mataj
18.09.2022 4 z 5

Výborná detektivka s nepříjemným námětem nelegálního obchodu s lidskými orgány a bílým masem, která. Opět se autorka občas vrací do minulostí a tentokrát do období války v Kosovu. Nicméně mám i několik výhrad - závěr a rozuzlení mi přišlo hodně překombinované a nelogické a nějak jsem nepochopila pohnutky a myšlení některých postav (i když možná je chyba na mé straně:)). Rovněž mi vadilo, že se v knize objevilo celkem dost momentů, kdy například někdo neřekl důležitou informaci k vyšetřování, nebo se nestihl zvednout včas telefon a podobně. I navzdory tomu, se kniha četla výborně a zaujala mě, tudíž se rozhodně do dalšího dílu pustím.

J.Clouseau
17.09.2022 5 z 5

Tento díl mě zaujal méně než ten předešlý, ale i tak se musí nechat, že autorka dokáže vše promyslet do nejmenších detailů.

85098211
16.09.2022 5 z 5

(audiokniha)
Před chvilkou jsem knihu dokončila a ještě stále polykám slzy kvůli příběhu, který byl tak nekonečně smutný a tragický... Na další setkání s inspektorkou Lottie Parkerovou jsem se těšila, ale už začátek knihy je neskutečně krutý a brutální. A v podstatě i celý případ se nese v tomto duchu. Střídají se zde dvě časové linky - jedna z roku 1999, odehrávající se během války v Kosovu, a druhá z května 2015. Lottie se po čtyřech měsících volna vrací zpět do práce a hned je povolána k mrtvole mladé dívky, kterou objevil silniční dělník. Kromě toho se u ní objeví mladá cizinka s malým synkem. Ta jí předá dopis bez podpisu v neznámém jazyce, kde Lottie někdo prosí o pomoc - a pak náhle zmizí. Posléze onen silniční dělník vykope další mrtvolu mladé ženy a Lottie musí zjistit, jak oba tyto případy spolu souvisí. A potom se začnou pohřešovat další dvě dívky... První stopy sice vedou do azylového domu, který vede bývalý voják, ale ten o sobě tvrdí, že o ničem neví, zabité nezná a je nevinný. Celé vyšetřování je tedy opravdu hodně komplikované, podezřelých je totiž celá řada, a Lottie i její kolega Boyd mají plné ruce práce, aby odhalili všechny i ty sebenepatrnější indicie a případ vyřešili. A pak se ztratí Lottiina dcera Chloe... Celá kniha včetně závěru je jedna velká jízda, ale určitě bych ji nedoporučila pro slabší povahy. Vysoké hodnocení si plným právem zaslouží a já budu doufat, že se s Lottie Parkerovou zase brzy setkám...

cedos
26.08.2022 5 z 5

Autorku jsem objevila nedávno a rozhodla se číst sérii od prvního dílu ... žádné zklamání ... naopak nadšení, khniáha má spád, myšlenku , dobře se čte a témata jsou IN.

VasnivaCtenarka
24.08.2022 5 z 5

AUDIOKNIHA:
Oooo... tak to se také povedlo, stejně jako první díl - Andělé smrti.
Před přečtením (poslechem) doporučuji přečíst (poslechnout) první díl.
Autorka má opravdu talent vymyslet skvělé zápletky - temné.
Ke knize jsem napsala recenzi, kterou si můžete přečíst na www.vasnivactenarka.cz , ale přesto zde musím napsat, že pevně doufám, že další díly už nebudou mít takový dopad na děti od Lottie. Už je fakt čas na to, aby se Lottie a celá její famílie postavila na nohy! :D
Ale jinak opravdu moc povedené! Doporučuji

Terka1975
08.08.2022 5 z 5

Tak to bylo pěkně napínavá kniha… Jela jsem na vlně zločinu s Lottie a její rodinou jen pár dní, nemohla jsem přestat číst. Vše tu už bylo napsané, už bych se opakovala. Výborné čtení.

Barulinkas
08.08.2022 3 z 5

Asi úplně nepatřím mezi nadšence detektivek. Za mě to byl takovej průměr,kniha je určitě napínavá a nutí vás k pokračování ve čtení. Konec knihy me celkem naštval, nával všech jmen,kdo co s kým a proč a já vůbec nevěděla hlavu ani patu...

Nuttelka
31.07.2022 5 z 5

(Audiokniha)
No paaaani, to byla jízda! Myslím, že už tady toho bylo řečeno dost a já se řadím mezi nadšence této spisovatelky. Hned jak vyšla audiokniha, musela jsem začít poslouchat, jelikož "Andělé smrti" mě opravdu nadchli a nemohla jsem se dočkat pokračování. Lukáš Hlavica je prostě třída a moc mě jeho interpretace baví. Teď už budu další díly číst, jelikož jsem opravdu zvědavá, kam se dál budeme s Lottie vyvíjet a zda už konečně její vztah k dětem bude o něco lepší, co si budeme povídat, je to tragédie u nich doma. Celý tento případ byla teda síla, hned od první kapitoly vás totálně usadí a celou dobu trnete, co všechno se ještě stane a ne jednou pocítíte po těle husí kůži. Za mě velké doporučení!

Dumicek
12.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto dokonalé! První díl ze série super,ale tenhle je o laťku výš..brutálnější,napínavější,drsnější. Téma velmi povedené,skvěle sepsané..Lottie jako vždy skvělá vyšetřovatelka,ale jako matka pořád pokulhává,ale věřím se to v dalším díle zlepší. Musim říct,že se mi kniha dostala pod kůži..

Pajic21
10.07.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne nadchla. Skvěle propracované, je vidět, ze autorka odvedla skvělou práci. Rozhodně si přečtu i další knihy od této autorky.

Elapheg
06.07.2022 5 z 5

Po delší době jsem sáhl po knize od Patricie Gibneyové: Ukradené životy. Věděl jsem, že autorka oproti první knize: Andělé smrti v druhém díle přitvrdí a byl jsem jednak zvědav, zda to dám a za druhé mě téma černý obchod s lidskými orgány a bílým masem zajímalo a byl jsem zvědav, jak ho autorka hodlá zpracovat. Kniha je opravdu ostřejší, atmosféra ponurá, kterou zlidšťují střípky ze soukromého života Lottie a její rodiny a jejího partáka Boyda, ale kvalita detektivky je opravdu vysoká a mě těší, že i když autorka přitvrdila, měl jsem ještě nějakou odolnost nazbyt, takže s Lottie budu moct pokračovat. Lotiie se v této knize bude muset potýkat s nalezenými těly, které se někdo snaží schovat. Ze začátku se nemají Lottie a její tým vůbec čeho chytit, ale postupně začínají odkrývat nitky temného obchodu s lidskými orgány a prostitucí. Podaří se Lottie motiv odhalit a pachatelé zastavit včas, než dojde k dalším vraždám? To si přečtěte sami. Kniha se mi velmi líbila a myslím, že autorka téma zpracovala dost obratně. Jen mi místy přišlo ulítlé, jak se Lottie snaží ochránit především svou rodinu a pak zapomene třeba nařídit hlídat svůj dům a děti v něm policejní hlídkou. Nicméně i tak to na pět hvězd pořád je a možná, že to k Lottie prostě patří. Za mne maximální spokojenost, pět hvězd a doporučení. :-) Děkuji také rovněž všem mým knižním přátelům, kteří mě k Patricii Gibneyové přivedli. Děkuji vám všem. :-)

moudivlacek
05.07.2022 5 z 5

Další příběh Lottie je velice drsný. Obchod s lidskými orgány, prostituce, vraždy - to všechno je odporný zlý svět, do kterého se díky práci Lottie dostane spolu se svým týmem. Ale bohužel nejen oni. Lottie je skvělá vyšetřovatelka, je to takový detektiv buldok v ženských sukních, Boyd sice není takový hrr, ale je to skvělá protiváha Lottie. Boyd i Lottie neřeší jen práci, ale i osobní záležitosti. Škoda, že skvělá vyšetřovatelka Lottie také není lepší mámou pro své děti. Snad se z dosavadních chyb poučí. A snad Boyd konečně nalezne klid v srdci.
Příběh velice drsný, smutný a bohužel velice reálný odkaz naší doby. Doporučuji.

AlbionFoxyFox
02.07.2022 5 z 5

Perfektní zápletka, krátké kapitoly ještě víc umocňují touhu číst dál a dál. Hodně se mi líbila i souvislost s Kosovem a do toho problematika obchodu s lidmi a orgány. Chvílemi mate množství postav, které navíc mají různé přezdívky, případně jsou chvíli označovány křestním jménem, pak zas příjmením. Zároveň mi vadí chování hlavní postavy celkově a především k jejím dětem, dále mi velmi úsměvné přišly i její neustálé výhrůžky a sliby, které stejně vyzní do ztracena.

knihomolka74
31.05.2022 5 z 5

Další díl ze série o inspektorce Lottie. Čtivý, děj má spád. Trochu je mi líto Lottiiných děti, občas bych jí jednu "plácla", aby se vzpamatovala. Ale jako detektiv inspektor je vytrvalá, zapálená a uspěšná. Doufám, že to s ní Boyd vydrží. Jsem zvědavá na třetí díl.

Majulle
29.05.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, na konci tam bylo na mě už mnoho postav ale jakžtakž jsem se v nich vyznala. Lottie je sice na facku ale její role mě celkem baví :D rozhodně zajímavé téma :) a stojí za přečtení :)

lachtan77
19.05.2022 5 z 5

Po prvním díle se mi Lottie začíná líbit, jak píše níže MADELLAINE7 je na facku :-))). Co se týká příběhu nic tam nechybělo. Příběh z prostředí kuplířství, akce i napětí to vše bylo dokonalý. Patricia prostě ví jak zaujmou čtenáře. Chtěl jsem dát jednu hvězdu dolu za znovu zapletení rodiny do příběhu, ale neudělám to. Příběhu to zase až tak neublížilo a mě se to jako celek líbilo