Ukradené životy

Ukradené životy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429276/bmid_ukradene-zivoty-agG-429276.png 4 683 188

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování, a tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Stolen Girls , 2017

krtecek_1
06.01.2020 3 z 5

Tak tato série má pro mě sestupnou tendenci. První díl se mi líbil, tento méně. A proč? Protože je psán jak přes kopírák, stejný postup vyšetřování, stejné věty. Do třetího dílu se nepustím.

Lenny.Wolf
05.01.2020 4 z 5

Po prvním dílu jsem neměla v plánu v sérii pokračovat i když to příběhově nebylo vůbec špatné. Ale nakonec mi to nedalo a pustila jsem se do dalšího dílu a vůbec toho nelituji. Tentokrát jsem se začetla od první stránky a bylo to vážně skvělé!

Didi15
29.12.2019 5 z 5

Ale jo, Lottie mě baví. Zajímavá kniha, fajn příběh, mám ráda, když se to prolíná s minulostí.
Určitě si přečtu další díl.

ydnac
27.12.2019 5 z 5

Strhující kniha,napětí do poslední chvíle,další díl prosím...

0197
23.12.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. První díl byl parádní (nasadil laďku vysoko) a tento ještě lepší. Mělo to spád, parádní zápletku, sympatickou nejen hlavní inspektorku, ale i ostatní členy policie a v knize se stále něco dělo.
Občas to bylo trochu brutální, drsné a smutné (zápletka a vyšetřování se točí okolo obchodování s bílým masem a orgány, imigrantů a rodinné situace u Lottie doma), ale vše autorka zpracovala velmi dobře. Není se čemu divit, že je v zahraničí velmi oblíbená. Přečteno za 2 dny, příběh se tak rozjel, že nešlo knihu odložit. Už teď je jasné, že budu muset mít všechny knihy z této skvělé a velmi nadprůměrné detektivní série.
Zklamaná jsem jen z toho, že podle edičního plánu se další kniha plánuje až na srpen. Hrůza :D.

Medovnice
21.12.2019 5 z 5

Lottie Parkerová je zajímavá vyšetřovatelka. Kromě řešení zápletky máme také možnost nahlédnout do jejího osobního života. V knize se splétají dvě vyšetřovací linie, které se nakonec propojí. Napínavé a zajímavé, žádná hluchá místa.

Terez25
14.12.2019 5 z 5

Příjemná kniha, zajímavá zápletka. Ukradené životy si drží laťku velmi nadprůměrné detektivky, kterou sebejistě nasadil už první díl.
Určitě si přečtu další knihy ze série o Lottie Parker.

Knižní střípky
09.12.2019 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Napsala hodně dobrou thrillerovou sérii, vůbec se nedivím, že je tak úspěšná. Je temná, drsná, upřímná, na nic si nehrající. Sama hlavní hrdinka není ani náhodou vzorem dokonalosti, ba právě naopak. A i když bych ji někdy nejraději roztrhla jak hada, stejně ji mám ráda.

Tento díl byl pro mě hodně smutný, sledování rodiny Lottie, jak se rozpadá víc a více, bylo strašné.

Ukradené životy nejsou jen obyčejným thrillerem, ale opět zpracovávají spoustu současných ožehavých témat - obchod s bílým masem, lidskými orgány, problematiku ilegálních přistěhovalců, krizi rodinných hodnot, psychické problémy dospívajících dětí. Rozhodně to není lehké čtení, ale je výborné.
Více v recenzích
Knižní střípky