Neznámá v zrcadle

Neznámá v zrcadle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21903/bmid_neznama-v-zrcadle-yYE-21903.jpg 4 108 17

Stacy Jamesová je vtažena zrcadlem do strašlivé noční můry! Její dvojče – Tracy – musí předstírat, že se nic neděje a vydávat se i za svou sestru. Zároveň se zoufale snaží dostat Stacy zpět ze světa za zrcadlem. Podaří se dvojčatům odhalit tajemství zrcadla dříve, než vyprší čas? Nebo bude muset Stacy čelit dívce se sekyrou sama?... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Stranger in the Mirror , 1992

danny_21
03.04.2024 2 z 5

Tak jsme se dostali k přelouskání dalšího kousku této edice, která jak zpětně postupně zjišťuju, té Hrůzy v sobě má pramálo. Autorčin další počin v sérii potvrzuje kvality předchozích fláků pro náctileté čtenářky, které se zděsí i zapnuté kulmy. Tentokrát se děj točí kolem starobylého zrcadla a světa za něm, do kterého se dostane jedno z dívčích dvojčat, které se ocitne ve spárech dívky, toužící po přítelkyni - Bóže, zlatej R. L. Stine, tohle bylo zase tak naivní prostoduché, naštěstí velmi krátké - 35 %

Petra-Nela
19.11.2023 5 z 5

Napínavý příběh úplně jsem zapomněla o čem to vůbec je, ale jsem z jednovaječných dvojčat, a taky jsme trochu podváděla učitele, musely jsme chodit stejně oblečené a sedět spolu v lavici, atd, byla to sranda

Martin82
13.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Přečteno za dva večery před spaním, lepší průměr - příběh není nudný, ale ani složitý. Jedno dvojče předstírá i své druhé, které bylo uneseno zrcadlem do minulosti a snažící se dostat zpět do přítomnosti, nic víc, nic míň.70%

Ayna
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle býval kdysi jeden z mých nejoblíbenějších dílů, ani nevím proč. Ale všichni jsme chtěli to kouzelné zrcadlo a chodit na strašidelnou americkou internátní školu:D Pobavila jsem se i při čtení po letech. Inu, nostalgie je mocná.
SPOILER: Hrozně se mi líbí, že Tracy zmizí její sestra, a místo aby se komukoli svěřila nebo prostě nějak aktivně začala hledat pomoc, tak se za ni automaticky začne přede všemi vydávat, aby to zmizení zakamuflovala. Však ono se to nějak vyřeší. Takové vtipné. Na druhou stranu jsme alespoň byli ušetřeni zdlouhavých pasáží o tom, jak by jí to stejně skoro nikdo nevěřil. Oproti prvnímu čtení mi teď taky bylo trochu líto té malé opuštěné psychopatky se sekerou.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Hodně hororový,děsivý a napínavý příběh. Přečtený jedním dechem pod lavicí za jedno vyučování. Kdo vlastnil nějakou takovou knihu, ihned stoupl na ceně.

zuzi1162
26.06.2019 4 z 5

Na me tento dil byl nejak pribehove slabsi. Porad jsem se tesila az se dozvim neco o zrcadle a je vztahu k Udoli prizraku a proc vubec funfuje tak jak funguje, a ono nic. Ale i tak dava 4* z nostalgie k cele serii.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Líbí se mi návraty do minulosti přes nějaké mystérie :) A ano, toto o tom je :)

tereza1198
29.09.2017

Nemohu hodnotit hvězdami. Poprvé jsem ji četla jako dítě na táboře a pak se bála vylézt ze stanu. Po letech přečteno se strašnou nostalgií.

Lucissia
28.12.2016 4 z 5

Odpočinková knížka pro povánoční čas. Dobré téma, kdyby se toho chytil dobrý scénárista a režisér, byl by to fajn tajuplný film. Knížku hodnotím čtyřmi hvězdami. :-)

Vampirosa
05.09.2016 5 z 5

Na základce jsem si knížku přečetla na doporučení spolužačky a rozhodně jsem nelitovala! Děsivý děj si mě udržel po celou dobu čtení pěkně napnutou. :)

marek6463
02.07.2016 3 z 5

No je to retro styl na jedno přečtení.

Dinosaur
12.06.2016 3 z 5

(5.5) Takové průměrné Stopy hrůzy, nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. Jako oddechovka fajn.

oolinkaa
16.07.2014 2 z 5

Jako co to bylo?? Sice přečtené za cca 45min, ale nebyl to ani horor, ani nic..:D Navíc mi přišlo, že to mělo dost divný useknutý konec.. hodně slabá povídka ze serie SH.

Varvara
07.06.2013 3 z 5

Tak tohle se mi v pubertě hodně líbilo! Teď už bych to možná viděla jinak, ale dávám za 3 :-).

sabanka
02.03.2013 5 z 5

oolinkaa
16.08.2012 2 z 5

malinko zklamání, ale stejně super počteníčko

Bramboráček
20.05.2012 odpad!

čekal sem od toho více... :(

dvojčata

Lynn Beach (p)
americká, 1943 - 2022
1992  70%Posedlá
1993  78%Neznámá v zrcadle
1992  68%Temnota
1992  66%Skřek šelmy
1993  77%Ďábelské kouzlo

Kniha Neznámá v zrcadle je v