U mrtvých na barvě kůže nesejde

U mrtvých na barvě kůže nesejde https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84641/bmid_u-mrtvych-na-barve-kuze-nesejde-oOO-84641.jpg 4 75 4

Autor ve svém druhém sullivanovském románu provokujícím způsobem líčí problémy bělocha, který je přesvědčen, že má v žilách část černošské krve. Příběh sám – sex, krev a smrt – je na štíru s morálkou, je však dobře zkonstruovaný a výrazně antiliterární; v doslovu si autor vyřizuje účty s kritiky své první knihy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

Les Morts ont tous la même peau , 1947

petrarka72
17.08.2021 5 z 5

Parádní drsná škola, v níž roli osudu představuje rasa - ale krev se vaří, ať je ukrytá pod jakoukoli kůží.

Marquis
18.05.2020 4 z 5

V podstate obligátna drsná detektívka zo starej školy, nebyť zaujímavej zápletky a myšlienkových pochodov hlavného (anti)hrdinu. Napriek tomu (či skôr vďaka tomu) sa mi Vernon Sullivan pozdáva ako autor viac, než "klasický" Vian. Tak ako onak to však zrejme nikdy nebude môj šálok kávy, Boris pre mňa vždy ostane predovšetkým talentovaným trumpetistom a spevákom.

5020
22.07.2018 3 z 5

Odpočinková knížka, při které člověk nemusí moc přemýšlet..

Skip
12.11.2013 5 z 5

¨
Lehce a svižně napsané ve stylu černého románu s úmyslem provokovat, což se povedlo. Vian byl možná nějak fascinován "bílými negry", proč by jinak psal tuto knihu a před ní ještě provokativnější a drsnější Naplivu na vaše hroby. Velmi dobrý je i doslov, v němž se obrací ke kritikům a suše konstatuje: "Kritikové, vy jste krávy."

francouzská literatura

Vernon Sullivan (p)
francouzská, 1920 - 1959
1994  83%Pěna dní
2005  74%Naplivu na vaše hroby
2009  82%Srdcerváč
1994  83%Podzim v Pekingu
2000  77%Červená tráva

Kniha U mrtvých na barvě kůže nesejde je v