Ty letní noci

Ty letní noci https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357310/bmid_ty-letni-noci-dmB-357310.jpg 4 118 37

Zářící slunce, jemný bílý písek, azurové moře a sexy mladý milionář – v ráji se přece nemůžete dostat do problémů, nebo ano? Imogen Charltonové se to ale povede. Její bratr Harry totiž investoval všechny peníze do restaurace na ostrově Korfu a teď mu hrozí krach. Když se na scéně objeví bohatý Řek Panos Dimitriou a chce tavernu koupit, zdá se, že není co řešit. Bratr se ale podniku nechce vzdát a jeho nadšení je nakažlivé. Imogen tak postupně propadne kouzlu ostrova – a nejen jemu. Jiskra, která přeskočí mezi ní a Panosem, ji nutí rozhodnout se mezi snem a láskou…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Those Summer Nights , 2016

niika
02.12.2019 3 z 5

Nuda. Vybírala jsem podle hodnocení uživatelů DK, ale zklamala jsem se.

monik84
25.11.2019 5 z 5

Skvělá oddychovka , mi se kniha líbila moc .

Markett
13.11.2019 4 z 5

Tak tahle knížka je velice příjemná oddechovka s krásným letním nádechem (kdo by nemiloval letní atmosféru, když nám za okny prší :D ).
Už od začátku se děj postupně rozvíjel velmi příjemně a pozvolna, člověk měl šanci dobře poznat postavy, užít si prostředí... Příběh byl krásný romantický, ač se ze začátku pořádně ani nezdálo (Panos opravdu ze začátku nebyl zrovna takový ''ten pravý'' romantický hrdina).
Co se postav týče, všechny mi byly velice sympatické, ze začátku jsem tedy měla trošku problém pochopit Panose, ale postupně jsem si ho víc a víc oblíbila, stejně jako Immy. :)
Já hodnotím velice kladně, knížky od Mandy mě velice baví. :)

Kačík
20.10.2019 5 z 5

Krásná odpočinková knížka. Ze začátku byla taková nic moc, ale pak jsem se začetla a chvílemi jsem měla dojem, že jsem na břehu moře. U několika scén mi dokonce ukápla slza dojetí. Asi zkusím i nějakou další knihu této autorky.

ewi
01.09.2019 3 z 5

tradicna romanticka kniha, nicim prekvapiva...ale idealne citanie na dovolenke pri mori...

JančaP.
02.08.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která vás pohltí a zavede vás do Řecka. Už teď vím, že to bude jedna z nejlepších knih za tento rok a moc ji doporučuju. Celá recenze: http://janciknizniblog.blog.cz/1908/ty-letni-noci

tami1
20.06.2019 3 z 5

Taková letní nuda. Nějak jsem se nemohla začíst. Možná, kdybych byla na dovolené na Korfu, bylo by to lepší.

em75
13.02.2019 4 z 5

Líbil se mi příběh a to nadšení pustit se do nového života. Všichni mi byli sympatičtí,jediné co mi vadilo,bylo Elpidino "Pfff". Sladké čtení,které mě přeneslo na Korfu,které miluju. Už aby bylo léto. Moře,slunce,cikády ..

meny007
06.01.2019 2 z 5

Člověk má chuť okamžitě odjet na Korfu a strávit tam celé léto

alva1
31.12.2018 4 z 5

Hned bych jela na Korfu. Jak se píše v knize: "Od doby, co jsem tam naposledy byla, se to tam muselo hodně změnit". Dýchlo na mě teplo, slunce, moře a dobré jídlo. Scénku s barvou jsem si živě představovala a parádně jsem se zasmála. Tak pokud hledáte ke čtení něco nenáročného, veselého a něco co Vás pobaví, tak za mě rozhodně ano.

LuciKo
27.12.2018 4 z 5

Ideální knížka nejen na dovolenou k moři.. Jako alternativa k vánočním pohádkám taky nebyla k zahození :) Autorka umí krásně vystihnout a vyzdvihnout prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Už od začátku knížky si říkám, že bych se na ono popisované Korfu opravdu ráda podívala (stejně tak u Vánočního polibku v Notting Hillu jsem měla podobné nutkání s návštěvou Londýna a této čtvrti). Všechny postavy v čele s hlavními hrdiny byly moc sympatické, stránky mi rychle utíkaly pod rukama. Závěr mě překvapil, myslela jsem, že se Imogen zachová jinak (k vývoji příběhu by mi to i sedělo) a očekávala jsem spíše epilog s odstupem jednoho roku.. Na druhou stranu tím líp, na co odkládat happy end, ráda jsem se ve svém odhadu zklamala :)

novakovaterka22
21.11.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale byla pro mě bohužel asi nejslabší z toho co Mandy napsala. Čekala jsem od ní bohužel trochu víc. Je ale čtivá a já ji četla déle protože jsem měla čtecí krizi, nemá to vliv na knížku. Hlavní hrdinové byli velmi příjemní a líbily se mi jejich charaktery. Autorka umí popisovat prostředí tak, aby každý se do příběhu a místa vžil. Těším se na další knížky od autorky :)

Danago
05.09.2018 4 z 5

Když si chcete na Korfu otevřít restauraci stačí velká dávka nadšení, hodně práce a dobří přátelé.
Řecko mám moc ráda a atmosféra knížky mě do něj dokonale zanesla. Moc milá a povedená knížka na léto.

veronika0382
22.08.2018 5 z 5

Většinou příliš superlativy neplýtvám, ale já jsem opravdu nadšená. Možná je to tím, že z románu sálá ta krásná mírumilovná atmosféra mého milovaného Řecka, kde je pro všechny nejdůležitější rodina a tradice. Ale určitě je to také tím, jak srdečně a s láskou je kniha napsaná a já se vžila do příběhu spolu s Imogen a prožívala jsem ho s ní. Možná jsem jí trošku záviděla, ale opravdu si ho moc užila a mé srdéčko plesalo nad vším, co se na pláži v Acharavi odehrálo. Miluju Mandy Baggot! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Knihy na cestách - Veru

mariva
14.08.2018 5 z 5

Příjemná pohodová letní četba, která čtenáře zavede do letní atmosféry ostrova Korfu. Líbila se mi víc než její předcházející kniha. Prostě pohoda, léto, sluníčko, krásná příroda a samozřejmě nechybí láska. Ideální dovolenková četba.

RockMartina
03.08.2018 5 z 5

Pět hvězdiček za úžasně popisované Korfu :)

LilliBell
21.07.2018 5 z 5

Skvela letna pohodovka pre tych, ktorym grecke ostrovy prirastli k srdcu