Tvůj perfektní rok

Tvůj perfektní rok https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358439/bmid_tvuj-perfektni-rok-whY-358439.jpg 4 151 42

Půvabný, strhující román o jednom muži, jedné ženě a o opravdu důležitých životních otázkách. Paralelní, časově posunuté příběhy Jonathana, rozvedeného čtyřicátníka unaveného životem, a činorodé optimistické Hannah, které svede dohromady diář s nadpisem Tvůj perfektní rok, popsaný nejrůznějšími radami, pokyny a citáty, jimiž se začnou nezávisle na sobě řídit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dein perfektes Jahr , 2016

switch.man
09.10.2023 4 z 5

Příjemné spojení vlastně motivační / rozvojové knížky napasované do příběhu dvou (resp. 3) osob... byť se smutným podtextem.. ale takový je život. A vlastě i ty smutné stránky mají člověka přimět přemýšlet o tom, že tu nejsme navždy. Střídaní místa a časových os v tomhle duchu jsem viděl poprvé u trilogie Silo. S "teaserem" na další kapitolu.. čtivé :)
Jsem rád, že se mi dostala do rukou. navíc je hezká i řemeslně.. kulaté rohy, barvené hrany bloku s ladící stuhou záložky, pevné desky, ne bílý papír... hned je pocit při čtení i fyzicky hezké knihy hezčí, než kdyby to byla obyčejná samozavírající se vybělená "védvojka".

MoonR
21.11.2022 5 z 5

Bolo to skvelé! Ľúbim tieto "zázračné" náhody, sebaobjavovanie a transformácie. Napísané je to veľmi dobre, až tak, že som si vôbec nevšimla kedy som sa dostala na str. 234.. naozaj netuším kedy a ako sa to stalo :D len som stále bola zvedavá čo bude ďalej.. a ..bolo to :D Už teraz sa teším za budúcich čitateľov tejto knihy, pretože je to ten druh literatúry čo pohladí na duši, povznesie na duchu a zároveň sa človek môže nenútene a nebadane zastaviť (na podnet knihy) a zo zvedavosti vyskúšať čo môže zmeniť "u seba". Čo je vlastne začiatok jeho perfektného roku.. :)..

Sixtínka
03.10.2022 4 z 5

Krásny príbeh, aj keď miestami dosť smutný. Každopádne je veľmi zaujímavý, navyše s množstvom pekných myšlienok, takže určite stojí za prečítanie.

Holly.W
21.02.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka o smutné ráně osudu pro jednu ženu a o nápravě a zlepšení života jednoho nabubřelého muže. Kniha by pro mě byla průměrnou, nebýt zázračného diáře. V diáři a sem tam i v knize jsou dobré rady pro život, některé jsem si napsala, některé jsem již začala realizovat. Například, každé ráno si zapíši tři věci, za které jsem vděčná a večer tři věci, které se mi ten den líbily. Čtu knihy o tom, jak zlepšit svůj život, jak milovat sama sebe a snažím se na tom pracovat. Proto dávám této knize o tu jednu hvězdičku navíc, protože jsem se dozvěděla informace a rady prospěšné pro můj vlastní život.

Anastazie0810
09.01.2022 3 z 5

Tato kniha je mou poslední, kterou jsem stihla přečíst za rok 2021. Je to velice čtivé a hezky napsané. Líbil se mi námět s diářem, který určitě bude inspirativní. I když to není "veselé" čtení, zanechalo to ve mě spoustu dojmů a myšlenek k přemýšlení.

pip11
03.01.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, ale v podstatě jsem ho vnímala jako celkem smutný. Sice je prokládaný zábavnými částmi a konec je pro většinu postav pozitivní, ale i tak…

Kryštofka
13.08.2021 5 z 5

Nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh a vyrobit podobný diář pro někoho blízkého napadlo určitě nejednoho čtenáře/čtenářku. Byl by to hezký vánoční dárek. Jdu do toho!

Bája89
31.03.2021 3 z 5

Název je v současné době spíš provokace. :) Knížku jsem začala číst loni v létě, ale nešlo to, a tak ji na čas odložila. S odstupem času se z příběhu nakonec vyklubalo docela milé čtení, které na čtenáře neklade žádné intelektuální nároky. Děj je mnohdy předvídatelný, přesto se tam díky diáři najdou i zajímavé momenty, které donutí čtenáře se nad pár věcmi zamyslet. První polovina knihy přesto byla boj, ale pak se příběh rozjel. Lví podíl na tom má Jonathan a jeho proměna hodná koperníkovského obratu.

mil
31.07.2020 4 z 5

Úžasná kniha. Asi bych taky potřebovala podobný diář, něco si určitě převezmu :-).

Kristy.Seb
13.07.2020 4 z 5

Líbil se mi nápad s naplánovaným každým dnem v roce. Některé části mě samotnou donutily zamyslet se nad určitými věcmi. Kniha není náročná na čtení, ale ani mě moc nevtáhla do děje..

Janík511
15.06.2020 3 z 5

Oddechové čtení, nic náročného. Teprve druhá půlka knihy měla nějaký děj a čekala jsem na závěr, jak to celé dopadne. Trošičku jsem měla od knihy větší očekávání, které se ale nenaplnilo. Možná, kdyby měla kniha méně stran a ne tolik hluchých a zbytečných míst, byla by lepší. Seznámení hlavních hrdinů bylo skoro až v závěru a pak rychlý konec. Škoda, čekala jsem více zajímavých eskapád, které kniha nevyužila.

JointlieKat94
07.06.2020 4 z 5

Mám tu asi bambilion nepřečtených knih, otevřela jsem DK, našla složku chci si přečíst, přítel mi řekl číslo stránky a číslo knihy v pořadí, a vyšla z toho tahle kniha, ke které jsem potřebovala jen pár hodin na přečtení. :)

Líbilo se mi použití deníku a i ta spousta náhod, už jsem si říkala, ať už jim to sakra vyjde! :D bylo to dobře vymyšlené, hezky to do sebe zapadalo, dávalo to smysl. Úplně mi zde ale nesedla role "truchlící Hannah".. nelíbila se mi. I když podle popisu to je krásná, optimistická žena s nádherným úsměvem. Víc se mi tedy líbil Jonathan i s tím, jak vše pojal, pustil se plnit úkoly psané pro někoho jiného a změnilo mu to život. To bylo hezké. :)

Dovolím si přidat citace, co se mi moc zalíbily:
" Jsou jen dva dny v roce, kdy se nedá nic dělat. Ten první je včera, ten druhý zítra. Což znamená, že dnes je ten správný den k milování, víře a především životu."
Dalajláma.

"Život je krátký na to, aby se člověk zabýval věcmi, které mu nepřinášejí potěšení. Napiš dnes dva seznamy. Na jednom bude to, co tě naplňuje radostí. A na druhém všechno, co sice děláš, ale netěší tě to. Následně škrtni všechno, cos napsal na druhý seznam, a žij jen podle prvního! Výhradně! Napiš i to, co by ti přineslo radost, kdybys to dělal- a udělej to! A to hned dnes! Bez ohledu na to, jak moc bláznivé ti to připadá. Udělej alespoň jednu věc z prvního seznamu. OKAMŽITĚ!"

TerkaJK
06.04.2020 5 z 5

Pozoruhodný nápad s diařem...
Příjemný příběh se zajímavými postavami s různými osudy i s těžkými zážitky nejen z jednoho roku.
Kniha mě některými motivačními názory a postoji vedla k zamyšlení. A to podle mě, chtěla spisovatelka dokázat...
Hezký a pohodový román.

Tereyciiik
01.04.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, krásná oddechovka. Spousta pěkných, i kdyz asi méně skutečných náhod a překvapení. I když už dopředu tušíte co se stane, ničemu to podleme nevadilo a i tak jsem si to ráda přečetla a těšila se na další kapitolu, díky kterým se to četlo perfektně. Zápletka tedy slabší, ale to mi ani nevadilo, spíš se mi celkve líbil plynuli dej a vývoj postav. Určitě zkusím další knihu.
PS. Vizuálně velmi pěkné udělaná knížka B-)

Andy0892
22.03.2020 4 z 5

Je to typ knihy, kdy vám všechny ty náhody přijdou neskutečné, ale kdo zažil alespoň jediný den plný podivností, náhodné setkání, nebo lásku na první pohled ví, že je něco takového možné, protože Vesmír je plný tajemství. :) Spousta lidí by chtěla zažít podobnou náhodu, která by změnila celý jejich život, tak proč to nedopřát i knižním hrdinům? Lehké čtení, k zamyšlení nad vlastním životem (takový osobní rozvojový kouč ;).

Lussy239
28.02.2020 5 z 5

Moc hezká kniha. Je pravdou, že na jednu knihu je tam až příliš "nemožných" náhod ale i tak to bylo velmi hezké čtení. V knize se mísil smutek s nadějí. Moc se mi líbilo, že je kniha rozdělena po kapitolách, kde se střídá život Hannah a Jonathana, který je nejprve velmi vzdálený a ke konci se propojí. Styl psaní mi vyhovoval a kniha mě bavila.

mariela.elish
04.12.2019 5 z 5

Dojala ma. Prečítala som ju za dva večery. Privítala by som aj pokračovanie.
Veľmi zaujímavý dej. Miestami vyšla nejedna slza.

dia.riedl
28.11.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, postavy byly dost zajímavé a osobité. Jak Hannah tak Jonathanovi jsem fandila, Leo byl velmi milý.. Nicméně někdy se prostě objevilo otravné klišé, jako náhodné souhry okolností, kterých bylo na můj vkus až příliš. Jinak hlavní zápletka byla super, některé nápady z diáře se mi moc líbily, že jsem dokonce uvažujovala o tom, že je vyzkouším.

cukrovka
24.08.2019 4 z 5

Zajímavý nápad, čtivý příběh. Hodně mě zaujal suchar Jonathan, který díky nalezenému motivačnímu diáři začíná měnit svůj přístup k životu.

Dada077
15.08.2019 1 z 5

veľa kecov o ničom a hrozná nuda

deníky láska smrt napětí romantika osud

Charlotte Lucas
německá, 1972
2018  75%Tvůj perfektní rok
2019  72%Musí to být happy end
2020  80%Päť hviezdičiek pre teba

Kniha Tvůj perfektní rok je v