Tvůj křest a biřmování s promluvami papeže Františka

Tvůj křest a biřmování s promluvami papeže Františka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407204/bmid_tvuj-krest-a-birmovani-s-promluvami-0Jz-407204.png 5 3 1

Základem knížky je devět promluv papeže Františka věnovaných křtu a biřmování. Kněz Radek k nim připojuje svoji úvahu, inspirativní slovo církevních otců, otázky k zamyšlení a osobní modlitbu. Knížka poslouží všem, kteří byli pokřtěni jako malé děti, těm, kdo se po křtu v dospělosti chtějí ohlédnout za důležitou událostí svého života, i čerstvě biřmovaným, aby se milost, kterou přijali, nevytratila ve víru každodenního života. Užitečná je i pro všechny, kdo se před Velikonocemi připravují na obnovu křestních závazků. Kapitolky lze číst soukromě i při setkávání malého společenství... celý text

mirektrubak
20.06.2019 4 z 5

„Poslání církve ve světě se rozvíjí prostřednictvím všech, kdo jsou její součástí. Někdo si myslí, že v církvi jsou jednak páni, jako papež, biskupovi, kněží, a pak ti druzí, dělníci. Tak tomu ovšem není. V církvi jsme všichni a všichni máme odpovědnost jeden druhého posvěcovat, máme o druhé pečovat. Církev jsme my všichni! Každý má v církvi svou práci, ale církev jsme všichni. Církev totiž musíme chápat jako živý organismus, tvořený lidmi, které známe a s nimiž kráčíme, a nikoli jako abstraktní a vzdálenou strukturu. Církev jsme my, kteří kráčíme, církev jsme my, kteří jsme dnes tady na náměstí. My všichni – toto je církev!“
(papež František)

Čtivá a užitečná knížečka, přehledně mapující nejen cestu člověka ke křtu nebo biřmování (což je její hlavní účel), ale sloužící i praktikujícímu křesťanovi, pokud má potřebu se na své cestě zastavit a udělat si inventuru – aby zjistil, jestli mu každodenní rutinou z jeho náboženského ranečku něco nepovšimnutě nevypadlo.
Papež František je jako vždy inspirující (byť se zde musí držet témat a nemůže se rozletět do svých obvyklých výšin :-) a kněz Radek se nenechá zahanbit.
A na konci každé kapitoly jsou kontrolní otázky – ty sice vypadají docela nevinně, ale nakonec dokážou dát sebekriticky založenému jedinci docela zabrat :-)