Trojkoruna

Trojkoruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345915/bmid_trojkoruna-suw-345915.jpg 4 71 26

Jeff Hinkley série

< 3. díl

Vyšetřovatel BHA Jeff Hinkley je osloven svými protějšky z druhé strany Atlantiku, aby jim pomohl vyřešit nanejvýše choulostivý případ. Vypadá to totiž, že z agentury, zabývající se korupcí ve sportu v USA, někdo vynáší důvěrné informace o jednotlivých případech. Jeff se v utajení pouští do pátrání v zákulisí amerického dostihového světa a brzy zjišťuje, že se ocitl mezi dvěma mlýnskými koly a že se jeho protivníci nezastaví před ničím, ani před vraždou. Hraje se totiž a tu nejprestižnější z cen – o Trojkorunu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Triple Crown , 2016

Luigi1
27.04.2023 5 z 5

Do francisovek jsem se zamiloval

hanzmb
06.04.2022 5 z 5

Každá detektivka ze zajímavého prostředí, kde se člověk dozví i něco nového, u mě vždycky vyhraje. A prominu ji i nějaké ty drobnosti ve vlastní krimi zápletce. A to je přesně případ této knihy. Je pravda, že Felixovy příběhy už tolik neprožívám. Není to jako když se před skoro 50 lety objevily u nás první knihy jeho otce. Ale ten v té době vedle pár McBainů byl to jediné a nejlepší na trhu. Těch čtvrtků prostátých na něj před knihkupectvím ale nelituji. A Felix má dar jen nekopírovat, ale přinášet i něco nového.

Planin
29.03.2022 3 z 5

Mam Francisy rad, začátek a prostředek super, jen ten konec je trochu az moc mimo

Marcik7
27.12.2020 3 z 5

Je to snad spíše příručka, hromada pro čtenáře nedůležitých informaci, táta Dick by to napsal podstatně šťavnatěji.

kuruteku
15.02.2020 4 z 5

Těch francisovek jsem moc nepřečetl a teď po náročnější četbě jsem chtěl něco oddechovějšího. Spokojenost nevídaná. Dostihové prostředí v Americe, pocta manuální práci, něco o lécích a ta detektivka jen jakoby bokem. Stejně dobré detektivky nečtu kvůli zápletce, ale kvůli prostředí, povaze detektiva. Stejně se tady - kromě zápletky s virovým onemocněním - nedalo na nic přijít předem.

ijcro
03.01.2020 3 z 5

Jářku, knížkou jsem se prokousával těžce, asi jako zoufalá housenka obaleče ve sklenici sušeného ovoce, když při útěku narazí na sklo. Autorské jablko sice nepadlo daleko od stromu, ale Dick je Dick a Félix je prostě jinej. Příběh není složitý, ovšem je podáván hrozně rozvláčně s popisnými pasážemi, které sice svědčí o autorově dobré paměti a odborných znalostech, ale celkově děj rozbíjejí a některé odbočky se zdály být úplně zbytečné. Jeff se občas chová jako pitomec, ale trhač emocí to není, jasný pane. Každopádně, připouštím, že takový způsob vyprávění může někomu vyhovovat. Mně ale ne... :(

Katerina.Gabrie
04.11.2019 3 z 5

Klasická Francisovka, mně se to líbilo, ačkoliv teda odborné popisky látek na mě už byly moc. Líbilo se mi srovnání dvou prostředí Amerika / Anglie. Za mě přesně to, co jsem čekala, žádná pecka, žádná bomba, ale prostě příjemný oddech a relax v předvídatelném stylu - takže když na to mám chuť, vím, po čem sáhnout.

Ale jednu poznámku na závěr - naprosto děsná jazyková úprava a korektura, těch překlepů, pravopisných a někdy i stylistických chyb tam na můj vkus bylo "priveľa". Mně to prostě kazí požitek ze čtení. A bohužel to degraduje kvalitní dílo od kvalitního autora.
Takže ubírám jednu hvězdu.

Badun
31.10.2019 3 z 5

Je to dobré, ale knihy jeho otce byly většinou o chloupek lepší.

janina66
26.08.2019 5 z 5

Čtu francisovky úplně všechny od začátku. Kdybych mohla dát 6 hvězdiček tak ja dám. Prostě super.

tereza.c
03.07.2019 5 z 5

Já prostě Francisovky miluju a tahle je povedená moc. Řekla bych, že kdo zná tvorbu Dicka a Felixe Francise, bude spokojen. Postava Jeffa Hinkleyho mě bavila hodně.

raty
20.05.2019 4 z 5

Pro mě bylo jméno Francis vždycky sázkou na jistotu. Patřím k těm, kteří jsou rádi, že Felix pokračuje tam, kde jeho otec skončil. Trojkoruna nabízí zajímavé srovnání dostihového prostředí v Anglii a v USA. Detektivní příběh je jako vždy dobře vystavěný a čtení mě bavilo.

Pavelpi
02.04.2019 5 z 5

Nehledám v tom je-li zápletka původní,jestli je syn lepší než otec atd.Spíš mě zajímá,jak je kniha napsaná,jestli má spád a také logiku a to rozhodně má.Že je autor poznamenaný příběhy svého otce je celkem logické.Žil v tom,jeho knihy znal a pár jich napsali společně.

Klobouková
11.12.2018 4 z 5

Výborná detektivka, postavu Jeffa Hinkleyho jsem si hodně oblíbila už v předchozích knihách Felixe Francise. Jen ten konec mě trochu mrzel....

ivoiro
02.11.2018 5 z 5

Za mně skvělá kniha.

Danuše7
07.10.2018 3 z 5

Je to Francis, teda opsaný od otce. Takže napínavé, ale zápletka už tu byla.

Zdenas5
10.07.2018 3 z 5

Celkem vydařená detektivka, ale tatínkových kvalit nedosahuje.

Ancze
31.03.2018 5 z 5

Roky miluju francisovky a su moc ráda, že mezi knihami otce a syna člověk skoro nepozná rozdíl. Přesně splnila moje očekávání.

bagel
05.02.2018 4 z 5

Ne moc složitá zápletka, ale za mě dobré.

kloin
29.01.2018 5 z 5

Tento příběh na mě působil, na rozdíl o předchozích, dobře. Přečetl jsem knihu na jeden zátah. Řadil bych ji mezi ty úspěšnější z rodiny Francisů.

Disease
29.01.2018 2 z 5

Jeff Hinkley se tentokrát vydává do Států, kde se chová jako naprostý jeliman. Tohle se nějak nepovedlo.