Jana: Povodeň

Jana: Povodeň https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395496/bmid_jana-povoden-d3J-395496.jpg 5 16 10

Třídnice 4. B série

Jana chodí do 4. B, stejně jako Kája a Claudie, o kterých vyprávěl předchozí díl. Neprožívá zrovna šťastné období - ukázalo se, že bude muset nosit brýle, za které se stydí, a taky ji paní učitelka Maruška přesadila k Pavlovi, kterého nemá ráda. Ani počasí za moc nestojí, pořád prší a hladina potoka poblíž domu, kde Jana bydlí s maminkou a tetou, stoupá. Natáliina oslava narozenin vypadá zprvu jako něco, co by Janu mohlo rozveselit. Ale všechno dopadne úplně jinak a Jana té noci svede boj o vlastní život.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Jana: Povodeň , 2018

broskev28
05.09.2021 4 z 5

Ani druhý díl Třídnice nezklamal, naopak.
Hrdinkou tohoto příběhu je Jana, která se v úvodní knize neuvedla nejlépe, a svým způsobem i její teta, Románkova asistentka. A přestože i tady se mluví o docela vážném tématu novodobé rodiny, není nouze o skvělé humorné situace. Kdykoli teď uslyším slůvko "měkký", objeví se mi na tváři široký úsměv - i já jsem to měla přesně stejně jako Claudiin bráška.
Takže teď jsem zvědavá, co na to naše čtvrtá bé . . .

zuza83
03.12.2019 5 z 5

Napínavá kniha až do konce..

Lucka154
04.11.2019 5 z 5

Tahle knížka je důkazem, že děti nepotřebují nadpřirozené bytosti k tomu, aby se jim příběh líbil. Starosti, radosti i trápení, které prožívá hrdinka příběhu, oslovil dcerku natolik, že s netrpělivostí očekávala pokračování této série.

Viki11

zajímavé a nevšední téma

andrea5636

krásná knížka

Pavla999
03.11.2019 5 z 5

Autorka se nebojí zpracovávat v dětské literatuře netradiční a velmi chybějící témata. Podává je dětem srozumitelně a odpovídá jim tím na otázky, na které by se zdráhaly zeptat. Díky!

Linda168
03.11.2019 5 z 5

Moc krásná kniha. Vždycky se těšíme na pokračováni.

ReMi174
08.10.2019 5 z 5

Úžasná a napínavá kniha s přesahem na problémy dnešních dětí. Já i moje děti byly naprosto vtaženy do příběhu a společně jsme držely malé hrdince všechny palce. Paní spisovatelko, jen tak dál! Těšíme se na další příběhy Janiných spolužáků v rámci této poutavé knižní serie Třídnice 4.B!!!

Pipi1
28.09.2019 5 z 5

Úžasně napsaná knížka pro děti, četla jsem jí s dcerou jedním dechem. Napínavá, poučná, řeší aktuální problémy dětí, není plochá a primitivní , nutí k zamyšlení, pobaví, poučí i rozesměje. Moc doporučuji všem školákům! Nezklamaly ani jiné knížky z této série. Konečně někdo velmi hezky a s duší píše nenásilně o problémech současných dětí!

jaja4
04.12.2018 3 z 5

Miška Fišarová píše normálne. Jednoducho, priamočiaro, nenásilne výchovne. Ale ako keď musíte napísať sloh. Chýba tomu duša. Ale zase je to pre malé deti a tým tam duša chýbať nebude.

příběhy pro děti

Kniha Jana: Povodeň je v