Vojenská felčarka

Vojenská felčarka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271170/bmid_vojenska-felcarka-A7M-271170.jpg 3 86 33

Třicetiletá válka série

Německo ve třicetileté válce. Chytrá žoldnéřská dcerka Magdalena pracuje jako ranhojička v císařském vojsku. Brzy zahoří velkou láskou ke kupeckému synovi Erikovi, který od smrti svých rodičů žije sám. Je to ale zakázaná láska, protože otcové milenců kdysi proti sobě stáli jako nepřátelé. Po jedné bitvě Erik beze stopy zmizí – a Magdalenu čeká osudové rozhodnutí…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Wundärztin , 2010

ivulka15
14.10.2016 2 z 5

Mám historické romány ráda ale Felčarka mě moc neoslovila.Bylo to téměř 500 stran prakticky o ničem.A navíc byli hlavní hrdinové takoví mdlí a nevýrazní.

orinka3
13.07.2016 1 z 5

Tohle není dobrá kniha. Je jaksi podivně napsaná, nemá žádnou pevnou kostru, je to nepříjemně rozplizlé, zabývající se podružnostmi a přitom to ani nemá ústřední a silný příběh. Možná ani myšlenku. Problematický vztah mezi hrdinkou a jejím zapovězeným za nějaké objevné téma pokládat nelze. Je to podle mě pouhá červená knihovna proložená naturalistickými popisy zranění a jejich léčbou, situovaná do třicetileté války. Hlavní hrdinka mě ničím neupoutala, taky nic moc. Takže doporučuji jako jen velmi nenáročnou četbu pro případ, že po ruce vůbec nic jiného není. Ale má hezkou obálku, to jediné chválím. A příjemné typy písmen.

Antoaneta
29.06.2016 4 z 5

Velmi pěkná a čtivá kniha,zajímavé téma.Určitě stojí za přečtení navíc je velmi hezká i její obálka.

Bezantina
21.06.2016 3 z 5

Jsem poněkud zklamaná, hodně jsem se na knihu těšila, ale nenadchla mne. Hlavní hrdinka se chvílemi dle mého mínění chovala hloupě a celková koncepce příběhu mě prostě "nesedla". Pozitivně však hodnotím informace o životě felčarů, jejich práci a využívání bylin v tehdejším léčení.

edisek83
20.06.2016 5 z 5

Kniha mě nadchla, přesně takové romány miluji. Za poslední dobu jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

Ranuncul
09.06.2016 2 z 5

Knížka mě moc nebavila a ani se mi nelíbilo jak byla napsaná.

ppetaa27
07.06.2016 4 z 5

Mozna trochu roztahane, ale i tak moc hezky a ctivy pribeh. Dozvite neco o bylinkach a postupech felcaru a jak se drive dalo operovat a amputovat jen pomoci palenky a pily.

Kalina
04.06.2016 4 z 5

Pěkné čtení, ve kterém se dočteteme o krutosti války, utrpení obyčejných lidí,ale i vojáků. O moudrosti tehdejších léčitelů a samozřejmě nechybí ani láska.

krtek6
31.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zajímavá je i tím, že že popisuje život mezi vojáky v době třicetileté války.poskytuje jak napětí, tak trochu té romantiky a velmi zajímavé pro mne bylo i přímo prostředí felčarů, různé druhy bylinek k léčbě apod. Určitě doporučuji.

Iwíček
01.04.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a naprosto luxusní. Pokud bude pokračování, jistě si knihu pořídím a opět přečtu :)

alexis818
05.03.2016 5 z 5

Hezká kniha,čtivý příběh,těším se na pokračování.

milunka21
13.02.2016 5 z 5

Skvela napinava kniha.Hodne jsem to prozivala :-)

hrechaniuk
02.02.2016 5 z 5

Krásný příběh, ve kterém najdeme historii, dobrodružství, lásku, napětí, ... také se něco dozvíme o závěru třicetileté války a životě v pol. 17. st. Hlavní i vedlejší hrdinové jsou sympatičtí, a především hlavní hrdinka Magdalena je sice mladou, ale velmi obětavou ženou. Kdo má rád knihy jako jsou Rahnojička, Sen porodní báby, Ranhojičova mise atd., tomu se bude líbit i Vojenská felčarka. 4,5*

třicetiletá válka (1618-1648) 17. století Německo historické romány

Heidi Rehn