Tři mušketýři 2. díl

Tři mušketýři 2. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43702/tri-musketyri-2-dil-43702.jpg 5 686 48

Nejslavnější román A. Dumase. Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII.

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Les Trois Mousquetaires , 1844

Sváťa3
18.09.2018 4 z 5

Knížku jsem se rozhodl přečíst, protože jsem přečetl od pana Dumase Hraběte Monte Crista, která se mi ohromě líbila a byl jsem překvapen, jak mě baví číst knížka od autora, který žil v 19 století. Toto vydání z roku 1923 má nádherné ilustrace a bylo zajímavé ho číst v překladu od pana Vrchlického. Jediné místo, které mě nudilo byly kapitoly v druhém díle o uvěznění milady. Filmové zpracování mě nebavilo ale přečíst knížku vřele doporučuji.

m_friedlova
31.08.2018 4 z 5

První díl mě bavil víc, nicméně i pokračování jsem hltala s napětím, jak příběh dopadne. Opět psáno čtivou formou.

Turmee
01.08.2018 4 z 5

Pokračování v podobném duchu jako první díl, tentokrát se ovšem dostává ke slovu skoro neporazitelná, všehoschopná a zřejmě dokonalá mylady. Naštěstí má Francie věrné ochránce v podobě čtyř mušketýrů. Stejně za sebou příběh nechává několik nevinných mrtvol, pachuť politiky a fascinující úskoky štěstěny.

postrach
04.02.2018 5 z 5

První díl se mi líbil a bohužel,teprve teď,jsem se dostala ke druhému....Nechám se překvapit.Druhý díl,rozhodně stojí za to číst.Čím dál se dostávám,tím víc se mi příběh líbí a je napínavější.Dočetla jsem před chvílí.Super.

pecinka21
03.02.2018

Kniha je méně napínavá než první díl, ale od druhé poloviny je děj napínavý.

Liduka
22.01.2018 4 z 5

Musím říci, že druhý díl mě bavil daleko víc než první. Prakticky jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem stále čekala jak to dopadne s paní B. a d´Artagnanem a jestli bude nakonec zlo potrestáno. Nakonec tedy spokojenost.

Chesterton
08.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem v době školní, kdy bylo času nazbyt:))

Mamosvain
02.12.2017 4 z 5

Rozhodně ne můj šálek čaje, ale děj je velmi dobře vymyšlený a snad ještě lépe napsaný. Myslím, že i pěkně čtivě. Celou četbu mi pravděpodobně ničil pouze ten hnusný pocit, že jde o povinnou četbu - něco, co přečíst prostě MUSÍM a MUSÍ to být ve stanoveném časovém limitu... A to mě mrzí. Nicméně knížku si i s prvním dílem dávám do knihovny s nadějí, že až budu starší, dostanu se k tomu a konečně se budu moci nechat vtáhnout dějem a bude mě i bavit!

JPBelmondo
05.06.2017 4 z 5

Klasika francouzské romantické prózy, která zřejmě nikdy nezestárne. Mistrně bohatě propracováno a vykresleno, nesmírně poutavé a nadmíru čtivé. Zkrátka kniha, kterou nepřečtete pouze jednou, ale vždy se k ní s láskou po letech rádi vrátíte a uchvátí vás jako poprvé.

eva4036
27.12.2016 4 z 5

Jedna z prvních knížek maturitní četby, co jsem přečetla. Moc krásný děj, plný intrik, dobrodružství, lásky, přátelství. Líbí se mi, jak autor píše. Knížku rozhodně doporučuji :)

haki34
18.11.2016 5 z 5

Klasika.. Jedneho dna som na zakladke lezala doma chora a po precitani vsetkych knizek mi matka podstrcila 3 musketierov... Precitane asi za 2-3 dni, musela ma od knižky trhať :)
Koho z musketierov milovat skor ?? Či ešte lepšie - môcť tak s nimi podľa hesla "všichni za jednoho" prežiť všetky tie dobrodružstvá !!! Aj v krčme, aj na bojisku.. A čo najviac - zákerné úklady milady de Winter !!!
Nasmiala som sa tiež statočne - hlave sluhovia boli nosiči humoru ;)
Jedna z kníh, keď je vám i po pokračovaniach smutno, že príbeh končí... Mušketieri budú v mojom srdci navždy !!!
... Film tiež skvelý - najznámejšie spracovanie asi s M. Yorkom ako D´Artagnanom.

blonde_elis
13.08.2016 4 z 5

Druhý díl této románové klasiky mě bavil snad ještě více než ten první a opravdu jsem si četbu užila. Nechybí napětí, dobrodružství, naši skvělí hrdinové a hlavně úžasné kouzlo tehdejší doby, které autor dokáže tak perfektně interpretovat :).

Rup
25.06.2016 5 z 5

Co dodat? Snad jen výrok Émile Zoly: Je největší z vypravěčů. Doporučuji.

konicekbily
26.10.2015 5 z 5

Naše generace mnohokrát přečetla Tři mušketýry, dokonce jsme se hádali o jednotlivé citáty. A vracíme se k nim pořád.

marcela6183
15.07.2015 4 z 5

Je to nebo to není historický román? Jako první díl ani tak ne, ale tenhle druhý mi připomíná víc než chytře napsanou učebnici historie. Pokud chce člověk ve škole zaperlit, tak se mu budu jen těžko odlišovat, co je ještě pravda, co už autorská licenc a co čitá fikce (můj případ).
Takže po vzoru života - zlo bylo potrestáno, pravda zvítězila, podvodníci nebyli dopadeni a život jde dál.
Nic moc válečného dramatu, ale o to více lidského utrpení. Šplháme na čtyři a půl.

Alinka2
06.07.2015 4 z 5

Kniha se mi docela nelíbila, byla zdlouhavá a nudná.

Richie1
30.03.2015 5 z 5

Druhý díl Tří mušketýrů je spjat s historickými událostmi té doby - obléháním La Rochelle a protifrancouzskými intrikami anglického vévody z Buckinghamu, ale především s krásnou a smrtelně nebezpečnou mylady de Winter. d´Artagnan je spolu se svými přáteli účasten mnohých dobrodružství, při nichž jde často nejen o život, ale i o mušketýrskou čest. Nezapomenutelná je jejich snídaně v La Rochellské baště. Závěr románu je poněkud ponurý a k některým postavám krutý, ale taková byla tehdy doba.
Byť se Alexandre Dumas z historického hlediska dopustil mnohých chyb a fabulací, je jeho román výborným čtením, které prověřilo už mnoho generací čtenářů. A já se i při čtvrtém čtení výtečně bavil.

Franc
09.01.2015

Vysoce nastavená laťka v přechozím dílu zůstala na svém místě. Kniha opět přináší akci, napětí, a více těch pro Dumase typických intrik. Kniha se čte velice dobře a až do konce udržuje čtenáře v napětí, jak to všechno dopadne.

Alespoň pro mě patří Dumas k těm spisovatelům, který dokáže vtáhnout do děje, donutit čtenáře jednomu hrdinovi fandit, druhému nepřát více než u jiných autorů. Tak tomu bylo i u mušketýrů.

janasim
10.11.2014 5 z 5

Ani od druhého dílu jsem se nedokázala odtrhnout. Dobrodružství,romantika, přátelství,intriky,šerm,... i při čtení to vše zažijete, jako byste byli součástí příběhu!

Natique
10.10.2014 5 z 5

Stejně dobrý jako první díl. Jen pasáž o tom, jak mylady byla vězněna a co tam všechno vymýšlela, mi přišla dost nudná a dlouhá.