Tři mušketýři 1. díl

Nejslavnější historický román Alexandra Dumase.

Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43701/tri-musketyri-1-dil-43701.jpg 4.6702

Tři mušketýři 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Les Trois Mousquetaires, 1844

Kniha Tři mušketýři 1. díl

Janie98
01.12.2020

Nádherně napsané, děj vtáhne přímo do 17. století.

Terka_v25
18.11.2020

Nesmrtelný příběh a klasika. Kniha se výborně čte, příběh má spád. Je to příběh plný intrik, úskoků, ale i romantiky, přátelství a odvahy. Charaktery postav jsou dobře vykresleny. Mušketýři jsou sympatičtí, a proti nim vystupuje úskočný a lstivý kardinál s věrnou pomocnicí Milady de Winter. Určitě si knihu přečtu v budoucnu znovu, moc mě bavila. Nezbývá než dodat Jeden za všechny, všichni za jednoho!

gustavo-woltman
16.10.2020

Kniha mi leží už nějakou tu dobu na poličce a já se do ní ne a ne dokopat. Viděl jsem filmy, ty ve mně žádný extra dojem nenechaly, ovšem věřím, že dílo tak velkolepého spisovatele bude dobré. No tak snad se do něj někdy dostanu..
Gustavo Woltmann

Dave-7
11.10.2020

Legenda mého dětství. Jeden z nej historických románů všech dob.

Marekh
23.08.2020

Knihu jsem četl v minulosti. Vzpomínám si, že 2. díl této knihy jsem přečetl na jedno posezení. Knihu jsem začal číst dopoledne a skončil jsem večer. Bylo to napínavé a začetl jsem se tak, že se mi nechtělo od knihy odejít. Možná časem vyzkouším knihu HRABĚ MONTE CHRISTO.

Anannas
27.07.2020

O Třech mušketýrech už snad slyšel každý. A moje představa byla taková, že kniha bude o šlechetných pánech, kteří budou zachraňovat dámy v nesnázích, bohatým brát a chudým dávat a že budou perfektní a v podstatě bezchybní.
Ale docela mě překvapilo (a nemůžu říci, že negativně), že se děj knihy mé představě skoro vůbec nepodobal. Každý mušketýr měl svoje špatné stránky, často všichni jednali až moc unáhleně, alkoholu se vůbec nevyhýbali a někdy docela dost hazardovali (přičemž většinou prohráli, takže byli nakonec skoro pořád na mizině).
Ale díky tomu, že se mušketýři chovali jako opravdoví lidé z masa a kostí (a ne jako nějací dokonalí bohové), mě kniha celkem dost bavila a přečtu si i druhý díl.

petulik330
31.05.2020

Výborná knižní klasika. Kdo by neznal tyto slavné mužketýry a jejich heslo 'jeden za všechny a všichni za jednoho¨.

Sova15
23.05.2020

Opět klasika, kdo by Tři mušketýry neznal. Knížky jsou objemné, ale dobře se čtou.