Trhni si!

Trhni si! https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219443/bmid_trhni-si-hOx-219443.jpg 4 263 64

Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Když odejde od své nesnesitelné matky, začne žít v opuštěném domě s partičkou kluků, kteří jsou na tom podobně jako ona. Když mezi ně přijde nový spolubydlící, není z něj Mia zrovna nadšená. Hádky jsou na denním pořádku, ale postupem času se ukazuje, že na rčení "co se škádlívá, to se rádo mívá", možná něco bude.... celý text

katee21
08.07.2018 5 z 5

Jsem ráda že jsem se nenechala odradit negativními komentáři, protože tuhle knížku MILUJU!!! Úžasné psaná, s Miou toho mám tak strašně moc společného, a není to jen věk, a proto se knížka četla skoro sama. Stala se přesně tou knížkou kterou chcete co nejrychleji dočíst, ale nechcete protože vám je líto že skončí. Prostě DOKONALOST!! Jen bych ji asi nedávala číst mladším 15 let. Jinak DOPORUČUJI!!!

mourek-veronika
28.06.2018 3 z 5

Ze začátku jsem s knížkou měla docela problém - vadilo mi chování hlavní hrdinky, která se snaží působit strašně drsně, a přitom je vám jasný, že je to jenom póza. Navíc se mi nějak nedařilo ve většině vyhrocenějších situací pochopit, proč se chovala tak, jak se chovala, ale vzhledem k tomu, jak rozdílná je její povaha od té mojí, se není čemu divit. Naštěstí se to ale v průběhu knihy zlepšilo a podobných výlevů už bylo ke konci minimum.

Na druhou stranu musím přiznat, že všichni kluci, se kterými Mia bydlela, působili opravdu sympaticky a autorce za to rozhodně patří palec nahoru. Nechápala jsem, jak může mít Brad s Miou takovou trpělivost, protože já bych ji nejspíš za její chování poslala do háje.

Další plus je obálka, která celkem dobře vystihuje nádech příběhu i Miinu osobnost.

Jako oddechovou četbu můžu doporučit, v žánru romantických příběhů bych knížku zařadila jako průměrnou, ale z českých romancí jde spíš o nadprůměr.

jolisek123
31.05.2018 1 z 5

Zklamání? A jaké... Kde je pointa celého příběhu? Co ty vulgarismy? To se slovo kur*a nedalo nahradit něčím jiným, například „do háje”? Neoblíbila jsem si ani jednu z postav, Mia i Brad mi přišli dětinští a jak to říci, nevyspělí. Snad jediné, co je na téhle knize pozitivní je, že mě moc nestála. Za mě opravdu špatná kniha, znovu bych si ji rozhodně nepřečetla.

Izi167
13.04.2018 2 z 5

Kniha je opravdu hodně jednoduchá.
Na první pohled by mohla svou tloušťkou odradit, ale styl, kterým je psaná, prostě potřebuje roztáhnout. Ani si nevšimnete, že už jste za polovinou, natož na konci.

Je pravda, že obsah děje je strašlivě předvídatelný, kolikrát máte chuť položit knížku se slovy, že taková blbost vám přece nebude brát tak cenný čas. A já s vámi souhlasím. Opravdu to není žádné veledílo, které by za každou cenu vyžadovalo pozornost, ale jako uvolnění a oddych od dnešní napjaté doby určitě postačí. Svým vtipem si nemusí získat přízeň naprosto všech, ale své publikum si určitě najde.

Z toho plyne: Pokud je vám na nic a chcete rozveselit, dejte knize šanci. Jinak si najděte něco smysluplnějšího...

nikinikiniki
08.02.2018 1 z 5

Sakra, o čem ta knížka vlastně je...?! O holce, která by měla být připoutaná na klecovým lůžku na psychiatrii a léčit se s agresí?!! Knížka je absolutně bez pointy, prakticky o ničem. Spisovatelčin styl psaní mi přijde, jak kdyby to psala 12tiletá holka, co neví o životě absolutně nic... Možná, že mladším čtenářkám by se to líbilo, mě to přijde bez zápalu, o ničem. Možná jen o holce, co by se vážně měla léčit s agresí, protože její výlevy normální prostě nejsou :)

Annabeth1
22.11.2017 5 z 5

Kniha mě při procházení knihkupectvím upoutala svým obalem. Jeden z velmi originálních obalů....no nic.
Kniha byla skvěla, měla jsme ji přečtenou za dva dny, což je u mě rekord. Jediné, co mi tam lehce scházelo, byly popisy. Když už se nějaký popis objevil, byl velmi strohý. Dalo mi to ale příležitost zapojit fantasii, což mělo být zřejmě účelem. Musím ale uznat, že začátek byl protáhlý a konec mi přišel dosti uspěchaný.
Jinak velmi čtivě napsaná knih, především pro teenagery . Určitě hodnotím velmi kladně.
Líbil se mi námět, nemohu ale posoudit, jestli je originální....v romantickém žánru jsem nováček :-)

MizNaďa
13.11.2017 5 z 5

Kniha byla sice celkem předvídatelná ale i tak se mi líbila. :)

Ailee
19.09.2017 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi tam chyběla kloudná zápletka a hlavní hrdinka se většinou vztekala úplně bezdůvodně. Na druhou stranu právě její vztekání a popichování se s ostatními bylo to, co na knize nejvíc bavilo. Miiny hlášky a popisy situací jejím svérázným pohledem na svět stály za to. Přesto jsem ke konci některé odstavce začala přeskakovat, když jsem tušila nudu a vyjádření její mizerné nálady, což bylo minimálně na každé druhé stránce.

lenkahousle
17.12.2016 5 z 5

Na první pohled mě zaujal obal knížky :D ,která byla suprová ( skvělý děj, zábavná, nijak zdlouhavá).

AWKWARD.
08.12.2016 4 z 5

Prvně jsem si nebyla jistá pocity z této knihy. Je pravda, že Mia byla konečně holka jak má být. Rázná. Žádná uřvaná nanynka. To je bod k dobru. Kupodivu Brad a jeho pošťuchvání s Miou bylo zábavné. Na druhou stranu jsem čekala jak to s nimi dopade. I když jsem si oblíbila Codyho a tajně jsem doufala, že bude s ním. No nic nevadí. V této knize nejde nic jiného než si zamilovat většinu postav. Lenny byl jak to říct, spíš jejich táta. Obravdu jsem si oblíbila dvojčata a Codyho s Bradem. Lorena měla taky neco do sebe. :) Jen jsem počítala s tím, že Brad má bravdu plety s policií a ne že *SPOILER ALERT*
Utekl z domu od bohatého papínka.
Kniha se četla dobře a i rychle. Člověk se zasmál a odreagoval zase u něčeho jiného. Pravda občas to byla nuda, ale nic není napěchované akcí od začátku do konce. Já jsem zlamána nebyla. ♥

sola_lupa
23.09.2016 5 z 5

Pokud chce člověk slaďárnu, která je u nás netypická, směle bych mu knihu doporučila. Je super, že kniha není jen o tom, že se dva dali dohromady a žili šťastně až navěky, ale také o vývoji vztahu, postav, hádkách (velmi častých), ukazuje typické "ups and downs" v životě, což vážně oceňuji.
Spousta celkem vypjatých situací, skvělé slovní přestřelky, inu je toho dost, proč si ji přečíst. Neříkám, že není kapku víc nereálná, ale to se snad očekává. Jediné, co mi vadilo, bylo opakování některých vět, a to téměř doslovně opakovaných, až na jedno slovo. Ale co, vem to čert, četla se více jak dobře a s velmi častým hlasitým řehotem. Skvělá kniha a tečka.

anibeni
11.09.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale jinak se tam v podstatě vůbec nic nedělo.. Až na nějaké hádky, usmiřování... chtělo to rozepsat a přidat tomu nějakou pořádnou zápletku..

Napůlanděl
23.08.2016 5 z 5

Nad knihou jsem váhala, ale po začtení se mi začala líbit...Ano, neni to nějaká bombastická kniha, ale jako obyčejná oddechovka stačí...V posledních pár kapitolách se toho tolik stalo, že jsem nestačila ani pořádně všechno vstřebat. Epilog mě zklamal, ale zároveň potěšil...I tak má u mě kniha pět hvězdiček.

KaileyBlot
27.06.2016 5 z 5

super teenagerská knížka :P

TerraNova
24.05.2016 4 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka. Četla jsem jí jako druhou a musím říct, že už jen ten obal mě uchvátil. To je asi první plus té knížky. Další taky pak, že má dost stran, což já ráda. :D Děj? Mě se líbil. Nevím proč. Je možné, že se mi líbil díky tomu, že to byla jedna z mých prvních knížek. Každopádně něco, jako bych už někde četla, nebo viděla. Ale u něčeho jsem se zasmála a dost mě to překvapilo (ano, všichni mají obočí Mio). :D Podle mě je to v celku slušná knížka.

blonde_elis
21.05.2016 4 z 5

Přiznám se, že do knížky jsem se pustila hlavně proto, že její autorku tak trochu znám ze světa blogů a internetových povídek.
Ačkoliv pro mě byla hlavní hrdinka chvílemi (hlavně ze začátku) prostě k nakopnutí, postupně jsem si na ni během četby zvykla a začala jsem ji mít dokonce ráda. Je to prostě velmi osobitá postava, ale o to zajímavější :).
Jinak pro mě ale celá kniha představovala velmi příjemné odpočinkové čtení, jen konec byl možná na můj vkus trochu uspěchaný.
Knize dávám čtyři hvězdy a rozhodně nelituji toho, že jsem ji přečetla - dělala mi zatraceně příjemnou společnost :).
(A taky musím pochválit obálku, protože ta je originální a celkově prostě super! :))

angelice
06.03.2016 1 z 5

Jediný dotaz: Kde je, proboha, nějaká zápletka? Vždyť to nemá děj! Kromě obálky, která slibuje, ale nakonec nedá, zde nemohu nic hodnotit kladně. Škoda. Očekávání bylo velké...

redsharon
28.02.2016 5 z 5

Tak u týhle knížky jsem zjistila, že vážně už musím přestat dávat na recenze. Jelikož jsem si ji koupila náhodně v knihkupectví a recenze jsem četla až když jsem přišla domů, tak jsem se do ní prostě začetla když už jsem jí měla doma a je to podle mě skvělá knížka.
Vzhledem k tomu, že se na 80% ztotožňuji s hlavní postavou Miou, tak je to pro mě knížka jako ušitá na míru. Není tam nějaká extra zápletka, což mě nevadí, páč je fajn se jednou nestrachovat, jestli to náhodou nedopadne špatně...
Je to hlavně díky tomu, že mi přišlo, že čtu svůj vlastní příběh, ale za mě prostě 5* !!! :)

Mixxa
19.02.2016 odpad!

No, podle toho, co si čtu se knížka líbila. Jenže, sto lidí - sto chutí a já jsem jedna z těch jinačích.
Mě se prostě ta knížka nelíbila a dokonce jsem ji ani nedočetla.

Hlavní postava (Mia) je sebestředná, tvrdohlavá a sprostá holka, která ale naopak očekává naprostou vstřícnost od svého okolí. Což se tedy vylučuje. Právě ona je tím důvodem, proč jsem tuto knihu zaklapla a ještě v den začtení jsem vrátila do knihovny. Hlavní aktér má být někdo, koho by si člověk i docela oblíbil a souhlasil s jeho počínáním, což se právě u ní říci nedá.

Nebudu to prodlužovat, když jsem tu knížku ani nedočetla. - Za mne jasný ODPAD!!!

terr.
03.02.2016 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. Čekala jsem od ní hodně, ale po přečtení kritiky co tu všichni psali, mé naděje trochu opadly. Ale byla skvělá. Přiznávám, že věčné úrážení a nadávky Mii mi někdy opravdu hodně vadily, ale dalo se na to zvyknout. Ani děj se mi nezdál nijak zvlášť předvídatelný. Všichni kluci se kterými Mii bydlela, mi byli hodně sympatičtí, obzvlášť Brad a Cody, a těšila jsem se, co zase vymyslí. Moc se mi líbil styl psaní autorky, takže se mi kniha i dobře četla. Za mě super :)