Trhni si!

Trhni si! https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219443/bmid_trhni-si-hOx-219443.jpg 4 263 64

Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Když odejde od své nesnesitelné matky, začne žít v opuštěném domě s partičkou kluků, kteří jsou na tom podobně jako ona. Když mezi ně přijde nový spolubydlící, není z něj Mia zrovna nadšená. Hádky jsou na denním pořádku, ale postupem času se ukazuje, že na rčení "co se škádlívá, to se rádo mívá", možná něco bude.... celý text

Baraliska
29.01.2016 5 z 5

Zajímá knížka. Něco jiného než čtu, ale byla hezká.

LiLLu
10.01.2016 1 z 5

Mno, ani jsem nemela chut knihu komentovat...a kdybych měla krb, hodila bych knížku do něj.
Velké zklamání, nečekala jsem od knihy moc, jen oddechové čtení, ale ani to se nestalo.
Hlavní hrdninka za celých 200 stránek neopustila barák, kde žila. Vlastně pardon opustila ho 2x a to vždy jen na nezajimavou procházku. Škoda že z toho autorka udělala tak nudný jeden zdlouhavý rozhovor, kde Mia řeší jen blbosti. V polovině knížky jsem to vzdala a už nemohla prostě číst ty nesmysly dál. Mía jen spala, chodila čůrat nebo se snažila asi ftipně hádat se spolubydlícíma. Nic jinýho se tam neděje. Autorku zrejmě nenapadlo udělat příběh zajímavějsí o nějaký akce, krádeže nebo zápletku. Ani to protloukání životem jak hlásí poutač knihy se neděje. Neni tam prostě nic. Knižka se ale celkem dobře a rychle čte, což je fakt škoda protože autorky styl psaní mi sedl, až na to že psala o ničem.
Knihu ráda za něco vyměním, protože prodat, by mi to bylo i trapný:-)))

kikush
03.01.2016 4 z 5

Kniha byla skvělá, velmi dobře se mi četla, ale děj byl někdy bohužel předvídatelný. Ale jako oddychová četba byla skvělá. Doporučuj

AndreaQueen
15.11.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Už patří k mým oblíbeným.

acupoflucy
06.09.2015 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila. A určitě si ji přečtu někdy znovu.

Red-haired
31.05.2015 3 z 5

Tak do poloviny knihy to byla skvělá zábavná oddechovka, potom kniha začala být bohužel už zdlouhavá a nudná, už tam žádná pořádná zápletka nebyla, takže ten rozsah je prostě zbytečný, proto i přes skvělý rozjezd můžu dát jen 3 hvězdy.
A ano, Mia byla trošku oříšek a někomu můžou vadit její záchvaty vzteku a rázná povaha, ale tak nějak jsem ji brala, byla svá a vzhledem k okolnostem jsem ji takovou brala, byla prostě ztřeštěná a dost jsem se díky ní nasmála.

PapayaPrzy
12.04.2015 4 z 5

Líbil se mi Miin osobitý styl , ale to vztekání? Z toho by mi jeblo občas :-D Na konci mi autorka udělala ale pěkný nervy. Kniha je dobře napsaná a pěkně čtivá. Myslím že jsem se u žádné knihy nenasmála tak, jako u téhle :-)

Lenčule
09.03.2015 5 z 5

Super kniha, pobavila :)

Ivy
18.02.2015 3 z 5

3,25*
Ze začátku mě kniha bavila. Mia je zajímavá, ztřeštěná, má výborný slovník (na to je poznat, že je to český originál - tak květnaté nadávky a jízlivosti, to umí málokterý jazyk :D). Jen mě mrzí, že se tam na to, že to má téměř čtyři sta stránek nic neděje, nějaká ostřejší zápletka nebo něco... prostě nic. Menší pokusy o jakési oživení - hádka s Bradem a Miina matka - vyšly vniveč. Bohužel to ke konci už začalo nudit a posledních sto stránek jsem prolítla v rychlosti.

Kiyu
09.02.2015 4 z 5

Kde jste tuhle holku vyhrabali?:D Vážně neuvěřitelná kniha. Líbí se mi dodržování charakteru hlavní postavy, zajímavé až šílené myšlenky. O tom víc mě udivuje že pochází od české autorky. Knížka se příjemně drží a nemohla jsem se odtrhnout.

Rečna
31.01.2015 4 z 5

tak to bylo fakt dobrý.. super román.. nebyl žádnej sci-fi což sem po dlouhé době uvítala :)

misqwa
24.01.2015 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Kousek z ní jsem asi před dvěma lety četla v podobě povídky. Když jsem si knihu půjčila, netušila jsem to, došlo mi to asi až po přečtení deseti stran. Každopádně, ačkoliv je knížka od české autorky, musím ji pouze chválit.
Mia jako hlavní postava byla opravdu rázná. Celkem příjemná změna od ostatních ženských postav, které se jen červenají a nevědí, co říct. Opravdu jsem se dost nasmála u některých jejích poznámek a to, že se tam objevovalo trošku více vulgarity mi vůbec nevadilo.
Brad byl opravdu stejně zajímavý jako Mia. Je to jedna z těch mužských postav, která vás naprosto dostane. Libilo se mi, že dostával Miu na okraj sebeovládání a dost často ji svými poznámkami a chováním vyrazil dech.
Hodně mě zaujalo, že autorka se věnovala i ostatním klukům. Opravdu jsem se nenudila. Jediné, co bych asi vyčetla, byl ten konec. Přišel mi strašně moc uspěchaný, asi by se mi mnohem víc líbilo, kdyby se trochu víc prodloužil a objevili se tam i ostatní kluci. Ale což, i tak jsem spokojená.

Babula.dee
16.01.2015 1 z 5

Už dlouho jsem se nesetkala s takhle nesympatickou hrdinkou. Mia je uřvaná, sebestředná, hysterická, natvrdlá, příšerně vulgární a hádavá nána zralá na vyšetření na psychiatrii. Zbytečně dlouhá kniha se zbytečně uřvanou hrdinkou se zbytečně natahovaným příběhem se pro mě rovná zbytečně ztracený čas a peníze. Nevím, jestli autorka ještě chystá nějakou knihu, já si ji ale nechám ujít.

A pro revival.lady, která se registrovala, zprdla čtenářku za kritiku a od té doby se nepřihlásila, takže bych řekla, že je to buď kamarádka autorky, nebo přímo autorka, mám vzkaz: vaše přirovnání je mimo mísu. Výrobce šatů a šaty není totéž, co hrdina a kniha. Výrobce šatů a šaty je totéž, co spisovatel a kniha, takže jste mimo.

A pro mě, ačkoli vidím, že nejsem jediná, hloupá a nesympatická hrdinka sráží celou knihu. Obecně, nejen v tomto případě. Jenže v téhle knize to platí dvojnásob.

nan9494
25.12.2014 4 z 5

Kniha se mi zatím líbí. Sem teprve na sté stránce a veliíce mě chytla.. Sice je Mia až někdy moc urážlivá, ale já sní soucítím a mám k její osobě hodně blízko. Opravdu chytlavá kniha! :-).

Adele02
23.12.2014 3 z 5

Asi jsem čekala něco lepšího, ale bylo to fajn. Četlo se to teda těžce a Mia mě skoro celou dobu nesmírně vytáčela, stejně tak Brad, a konec byl takovej předvídatelnej...
Ale některý hlášky byly fakt že dobrý ;)

Sally3
22.12.2014 4 z 5

Knihu jsem si koupila, protože mě na první pohled zaujala obálka ale i název a anotace. S nadšením jsem knihu začala číst, ale už jsem jí s takovým nadšením nedokončila.
Děj knihy mi přišel místy až moc předvídatelný. Taky jsem tak nějak počítala s tím, co se stane ke konci knihy. A ono se to doopravdy stalo. Mia byla místy dost natvrdlá a také se chovala až přehnaně drsně. Všechno ji vyloženě „nasralo“, jak by sama řekla. Ale i tak jsem knihu dál četla a jejího chodu myšlenek jsem si snažila nevšímat.
Myslím, že by ani neuškodilo, kdyby kniha byla kratší. Od poloviny knihy je to jedno a to samé pořád dokola.
Humor knihy byl ale něco pro mě. Hodně mě pobavila a místy jsem se smála tak hlasitě až jsem měla strach, že někoho probudím.
Knihu nakonec hodnotím čtyřmi hvězdičkami (mírné hodnocení). Já mám takové knížky ráda jako oddychovky a jako oddychovka mi přišla dobrá.

Ami Arnerllová
21.12.2014 3 z 5

Strašně moc se mi líbí ten námět, ale jak už ostatní píší - zpracování nic moc. Každopádně musím pochválit autorku, která je od nás z ČR, protože my moc dobrých spisovatelů nemáme :D
Knížka je díky hlavní hrdince, která nadává pořád sprostá a Mia mi přišla jako strašně pubertální holčička...

MisuleB
13.12.2014 3 z 5

Tak jsem se po delší době ke knize vrátila. Moje dojmy? Rozporuplné. Líbí se mi námět knihy, ale zpracování až tak ne. Nevím, možná jsem ji četla v nevhodnou dobu, protože když jsem se k ní teď vrátila, zas tak špatná mi nepřipadala. Každopádně, + dávám začátku a konci knihy, prostředek mě spíš nudil. Kdyby Miiny fráze obsahovaly míň nadávek (asi tak o 75℅) a kdyby nebyly používány ve chvílích, kdy tam absolutně nezapadaly a nedácaly v nich smysl, kniha by se mi asi líbila víc. Ale ať nejsem tak negativní, vyskytlo se tu i sem tam pár dobrých hlášek. A Thomas ;3

*Táňa*
06.12.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Mia je opravdu výbušná a některé dialogy mi lezly krkem. Autorky styl mi však sednul a já doufám, že se od ní dočkáme ještě nějakých knížek! :))

TheShmash
04.11.2014 1 z 5

Strašná hrůza. Kniha je celá založená na Miiných dialozích, kdy se postavy NEUSTÁLE pošťuchují neb ose hádají. Mia výbušná, hádavá sociopatka zralá na psychoterapii. Děs, kdyby to Kabeláčová zkrátila na čtvrtinu, o nic bychom čtenářsky nepřišli...