Trhlina

Trhlina https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409672/bmid_trhlina-nHl-409672.jpg 4 3834 3834

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Titul na Slovensku získal ocenění Kniha roku 2016 v kategorii čtenářů... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Trhlina , 2016

tonysojka
03.12.2017 4 z 5

Ze začátku se mi to zdálo moc natahované a nudné (na záhady jsem skeptik jako David),ale dostaly mne popisy tůry a zabloudění( trochu rekreačně chodíme s manželkou po Beskydech),po setkání skupiny s dítětem ve větrovce mne to začlo bavit a pak jsem se od toho nemohl odtrhnout,i když si myslím ,že to není žádný zázrak,tak zjišťuji,že už třetí den po přečtení na tu knihu pořád myslím-že by vliv Tríbeče? :-)

konnymartin
03.12.2017 4 z 5

Poutavá kniha, kterou lze jen těžko odložit

Bohii
01.12.2017 3 z 5

Nejvíce nesympatický knižní hrdina co jsem zažil.

Zorrander
29.11.2017 4 z 5

Koupil jsem knihu pro přítelkyni do "výzvy" aby měla autora ze sousedního státu..
Vzhledem k probíhající nemoci jsem ji přečetl dřív a nejspíš jí knihu přečíst nedám - rádi stanujeme a myslím, že teď by s tím byl konec... :-)

Anim1984
27.11.2017 5 z 5

Jiz od prvnich stranek me napadlo prirovnani k Blair Witch. Nebudu hodnotit nakolik se zaklada na pravde nebo ne. Kazdopadne jsem byla vtazena do deje a chvilemi jsem se opravdu bala. To se mi u knihy uz dlouho nestalo.

Ookmalej
27.11.2017 3 z 5

Dobrý tahák pro čtenáře je fakt, že je to zápis autentické výpovědi konkrétního člověka. Ovšem přišlo mi to tak nějak zbytečně natahované. Byla by z toho krásná povídka, ovšem na celou knihu roztažený příběh mě moc nebavil. Ovšem dávám o hvězdičku více kvůli faktu, že je to převyprávěný zážitek existujícího člověka.

Mirka.K
24.11.2017 5 z 5

Super počtení. Českým a slovenským autorům se spíše vyhýbám, ale tady jsem udělala výjimku a jsem za to ráda. Autor skvěle popsal atmosféru tajuplných hor a po celou dobu jsem se bála spolu s hlavními hrdiny. Knihu jsem musela číst přes den, večer to nešlo.
Trochu problém jsem měla pouze s hlavním hrdinou, docela nepříjemným hajzlíkem. Povedené lekačky to však vyvažovaly.
Už se těším na další knihy od Kariky.

Panel250
21.11.2017 4 z 5

Za mě zklamání. Objevující se tajemné místnosti - v tu chvíli to člověk dočetl snad jen ze zvědavosti, setrvačnosti. Nafouknutá bublina, bohužel. Jak tu kdosi vtipně napsal - nakonec se vypařilo úplně všechno... nahrávky, fotky, blog a nakonec i „autor" sám. :-)

DiLay
20.11.2017 5 z 5

Super knížka.
Ze začátku mi tam celkem překážela ta sprostá slova. Přišlo mi, že se to občas úplně nehodilo. Když už se ale děj trochu rozjížděl, tak jsem nějaké to k*rva opravdu chápala. :D
Napínavá a zároveň i celkem děsivá kniha. Překvapil mě ten konec. Čekala jsem, že se to uzavře tak, jakože nijak, ale stalo se tam toho dost a hodně se mi konec líbil.
Teď jestli je to teda pravda nebo ne...
Každopádně myslím, že návštěvnost Tribeče náramně stoupne. :D Možná i já se tam vydám...myslím, že nějaký ten čas v rozmezí listopadu a března najdu :D
Pošefíme to společně? :)

Zzanka
18.11.2017 5 z 5

Tak tahle knížka mi vystřelila mozek z hlavy. Přečetla jsem jí za dva dny, doslova jsem se nemohla odtrhnout a normálně jsem se bála doma na gauči. Nejhorší ze všeho je ten pocit, že by to tak fakt mohlo být a třeba i je...Určitě doporučuji číst ve slovenštině, aspoň pro mě to dodalo knize na autentičnosti (nechápu, proč se vůbec slovenština do češtiny překládá).

JohnnieStewe
18.11.2017 4 z 5

Autorovi sa podarilo namiešať zaujímavú zmes. Samotný zážitok kontroverznej skupinky je doplnený príbehmi o zmiznutiach z minulosti. Lokálne zasadenie celú knihu umocňuje. Áno po prečítaní zostanú otázky - minimálne o hranici medzi faktom a fikciou - ale práve to robí knihu zaujímavou.

ciki62
17.11.2017 1 z 5

Po výbornej knihe na Smrť. Som si vzal ďalšiu Karikovu knihu. Na základe odporúčania nevediac o com je ani o aký žáner sa jedna.

Zo začiatku som bol zvedavý o com to bude. dočítal som s vypätím posledných síl aby som definitívne zistil že kniha sa minula účinkom nič desivé. Žiadny horror. Nič mysteriózne. Takze najnižšie hodnotenie a ďalšiu knihu od Kariku si určite nekúpim.

Blondebookdevil
17.11.2017 4 z 5

Přiznám se, musela jsem číst a číst, dokud jsem ji celou nedočetla. Zajímalo mě, co se tak hrozného stalo, jak to celé dopadlo... A on to autor nechal na mně, což je horší než kdyby napsal jakýkoliv závěr. Pořád nad tím musím přemýšlet. Strhla mě hodně, neříkám že mizení v Tríbeči a vše, co je tam popsané, je pravda, ale mrazí mě jenom z toho, kdyby byla...

soukroma
17.11.2017 3 z 5

Nevím, co si o tom myslet - první polovina byla jako poznámky z přípravy pro novinářskou práci (ve skutečnosti tedy investigativní novinařina postavená na hlavu: nejprve hrdina - vypravěč celého příběhu v knize, tedy autorův zdroj - napsal článek na svůj blog a pak teprve sháněl potřebné informace...) a druhá polovina zase nevěrohodný (až sci-fi) příběh nesourodé skupinky lidí, kteří se nepřipravení vypravili do hor cosi ověřit. Ve výsledku to nakonec vypadá, že jediný z toho bez úhony vyšel ten nadopovaný (vcelku nesympatický hlavní hrdina)...
Pocity tedy rozporuplné, z dlouhého textu nakonec nevypadlo nic moc přínosného ani objasněného. 55%
Po žádné další knize autora rozhodně nesáhnu.

silhavaemilka
16.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě přímo nadchla, na druhou stranu velice chápu nepříznivce této knihy. Kniha je prostě zajímavá ať už si o ní myslí kdo chce co chce. Já přečtení určitě nelituju. Jen mě mrzí, že ke spoustě atům již odkaz neexistuje. Každopádně do krajiny těchto záhadných hor bych se určitě jednou ráda podívala.

evilunicorn
08.11.2017 3 z 5

Není to zas až tak špatná kniha..ale že by to byla jedna z " těch nejděsivějších" jakou jsem kdy četl,to tedy ani omylem.Víc jsem se vyděsil,když jsem četl jak Frodo prchal v Morii před Balrogem :D Začátek slibný(akce trezor a postava Fischera) pak opravdu dlooouho nic,a na konci 70 stránek hororu.To věru není žádná sláva

JAG
08.11.2017 2 z 5

Díky pochvalným recenzím zejména slovenských čtenářů jsem čekala velké WOW, ale to se bohužel nedostavilo. V půlce jsem chtěla knihu odložit, neboť napětí a mystérium stále nepřicházelo a upřímně, po přečtení jsem měla dojem, že jsem četla úplně jinou knihu než většina ostatních... Na knize mě lákalo, že jde o reálné místo a snad i reálné situace, tedy že vše bude přesvědčivější a uvěřitelnější. Bohužel opak byl pravdou.

Caporegime
02.11.2017 1 z 5

Jedno velké nic.... nejvtipnější je jak každý důkaz se postupem děje vypaří jak pára nad hrncem včetně blogu, fotek a ve finále i vypravěče...

Wendy182
01.11.2017

Ze zacatku jsem si nebyla jista, ze jsem udelala dobre, kdyz jsem si knizku koupila, ale nakonec jsem nebyla schopna knizku odlozit. Naprosto me to pohltilo, sedela jsem u webu, sjizdela uvedene odkazy a videa. Za me naprosto skvele, i kdyz nejsem uplne fanatik do mysteria. O konci knizky nevim co si myslet, ale urcite doporucuji precist a udelat si svuj nazor. Knizka prectena za 3 dny a opravdu se nedala odlozit. I kdyz zrovna nemate moznost cist, tak alespon premyslite, zda je to pravda a mate nutkani vzit batoh a vyrazit do hor

rottovat
30.10.2017 4 z 5

Jozefa Kariku jsem objevila asi před rokem a půl. Jeho knihy o mafii se mi líbily moc, pak jsem dostala Strach, který byl lehce absurdní, ale svůj účel splnil, četl se mi svižně a příběh byl vystavěn dobře. Takže když jsem v knihkupectví uviděla Trhlinu, nemohla jsem se dočkat. Ale...ze začátku příběh vypadal velmi slibně, i když musím říct, že hlavní postava mě něčím od začátku lehce iritovala. Po slibném rozjezdu mi ale přišlo, že se děj lehce zabrzdil a nebyla jsem schopna se do něj naplno začíst, nepohltilo mne to. Až poslední část odehrávající se v horských lesích byla skvělá, od té jsem se už odtrhnout nemohla. Chvílemi připomíná sice Záhadu Blair Witch, ale není to přiblblé, má to v sobě jistou dávku napětí, tajemna, děsu. Jen ten konec, tam bych možná čekala nějakou větší, promyšlenější pointu, z které bych zůstala perplex. Takhle ze mne kniha brzy vyšumí, ale jako víkendový relax to bylo fajn čtení.