Třetí kniha krve

Třetí kniha krve https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4741/bmid_treti-kniha-krve-ZKI-4741.jpg 4 103 13

Knihy krve série

Knihy Krvi nie sú pre citlivé nátury. Ak už máte dosť príbehov na dobrú noc, ktoré iba čerpajú z omnoho kvalitnejších autorov, tak vás určite poteší, že ste objavili majstra hororu Cliva Barkera, ktorý sa v posledných rokoch ukázal ako autor v tom najlepšom slova zmysle šokujúci. Kto však okúsi jeho bizarné svety, pre toho už nie je návratu...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Clive Barker´s Books of Blood, Vol III , 1984

Ronnie68
31.03.2023 3 z 5

Kniha obsahuje 5 hororových povídek ... Bohužel mě tolik nezaujala jako ty předchozí... Proto ji hodnotím spíš jako slabší 3 hvězdy.... Nejvíce mě zaujala jen povídka Obětní beránci ...

Weelass
15.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Během četby třetí sbírky Knih krve jsem stále doufal, že mě něco ohromí, ale ono to nepřicházelo. Narozdíl od předchozí sbírky jsem si nepřišel jak na horské dráze, to byl buď odpad nebo kvalita, nic mezi. Tady je ale vše naprostý průměr. Žádná povídka nijak nevyčnívá nad ostatními. Ostatky si udržely mojí pozornost asi nejvíce.

1. Ostatky
2. Král Syrohlav
3. Zpověď (pornografova) rubáše
4. Obětní beránci
5. Syn celuloidu

n.ezn.amy
06.10.2021 4 z 5

Třetí soubor povídek Cliva Barkera, které jsou opět plné té správné mrazivé atmosféry, vražd a hektolitrů krve. Barkerova fantazie je správně ulítlá v dobrém slova smyslu, povídky se mi moc líbily, asi nejsou úplně TOP, ale přesto kvalitní dílo.

Massek
15.03.2021 4 z 5

Povídky ve Třetí knize jsou poměrně vyrovnané a všechny mě bavily. Žádná možná nemá vyhraněnou a šokující pointu nebo dramaticky stoupající gradaci, ale já si na tempo Barkerova vyprávění zvykl a docela mi vyhovuje. Líbí se mi, jak autor pracuje s povídkovým formátem, charakteristiky a pohnutky postav nebo různé popisy jsou výstižné a dostačující, ale přitom nijak zdlouhavé ani nudné. Jsou to takové poctivé řemeslně psané kousky, a to nemyslím nijak hanlivě, protože přídavek fantazie a originality tam od Barkera vždycky najdu.

kapitan9556
11.03.2020 3 z 5

Čím vyšší číslo Knih krve, tím víc kvalita klesá. Já pevně doufám, že u 4. 5. 6. to bude jinak!

Disease
16.12.2019 4 z 5

Nebýt Ostatků, dal bych 3*, ale ty jsou geniální. Takže klidně prominu nablblého Krále Syrohlava. Syn Celuloidu a Obětní beránci mírný nadstandard, Pornografův rubáš průměr...

danny_21
03.03.2016 2 z 5

O něco malinko lepší než knihy krve číslo dvě, přesto ale pořád podprůměrné kvality - Syn celuloidu mi vyšel jako nejlepší, zbytek kolísá mezi průměrem a podprůměrem - 45 %

ondrula
17.06.2014 1 z 5

Syn celuloidu je strašlivá a nudná pitomost. Král Syrohlav je zase naivní příběh o obludě, hodný tak pera malého dítěte. Tohle se Barkerovi vážně nepovedlo.

eraserhead
18.03.2013 4 z 5

Třetí kniha krve mi po té Druhé trochu spravila chuť.
Že rakovina zabíjí ví snad každý. Ale že zrovna tak, jako v Synovi celuloidu, to může napadnou opravdu jen Cliva. Marylin Monroe s očními bulvami v mezinoží, to mi utkví v paměti na hodně dlouho. Trochu ujeté, trochu mimózní (ovšem jak je u Barkera skoro zvykem), ale slušné.
Krále Syrohlava jsem viděl před lety jako film (Rawhead Rex) a tak jsem k povídce přistupoval jako ke staré známé. Omyl! Pokud jste viděli film, nemyslete si, že znáte Barkerovu povídku. Ne zcela špatný film (typické osmdesátkové horrorové béčko-céčko s nádherně gumovou maskou syrohlavé potvory) se od výborné přímočaré a nijak komplikované povídky dost liší (v podstatnějších detailech). Film je fajn, povídka je super. Až mi bylo toho poníka líto.
Zpověď (pornografova) rubáše si určitě zařadím do kolonky nejpodivnějších horrorových vraždících věcí. No vážně, Barkerova fantazie opět ulítla a dokázala volbou vraždící věci udělat zajímavou i vcelku průměrnou ne zcela originální povídku.
Obětní beránci se zpočátku tváří, jako by do Barkerovy krvavěknižní série ani nepatřili, ale nakonec bude uspokojen každý barkerofil. A možná proto mě ta povídka (určitě jedna z minima barkerových povídek vyprávěných v ich formě rodu ženského) chytla pevně za koule a nemilosrdně drtila. Zatím jedna z nejlepších povídek Cliva Barkera, co jsem četl.
Ostatky navzdory tomu, že zrovna neoplývají originalitou a v rámci Barkerovy tvorby zasmrádají stereotypem a očekávatelností, nejsou špatnou povídkou. Když oni ti Barkerovi homo/bisexuální hlavní hrdinové jsou tak roztomilí :-).
Celkově vzato, slušná práce. Barker rozhodně nezklamal.

helmiczka
29.01.2013 2 z 5

Váhal som s hodnotením. Väčšina príbehov ma príliš nezaujala, ale "Ostatky" boli podarené

smetyl
10.06.2012 4 z 5

Typický Barker. A to i se střídáním kvalit. Jednotlivé povídky jsou individuálně skvělé nebo tak nějak šedivě průměrné a některé vážně boží. Hodnotit knihu jako celek je samozřejmě hrozně složité, pokud je povídková. Ale když přihlédnu k předchozím dílům, přijde mi tenhle díl o něco slabší a některé povídky nejsou až zas tak vážně dobré (i když svou kvalitu si samozřejmě všechny drží celkem vysoko) dávám ****.

sidonie kermack
18.01.2012 5 z 5

Četla jsem už předtřemi lety na chalupě a byla jsem pořádně vyděšená. Tam je totiž vše takové - opravdové. Nebe na dosah, kdyaž bouřka, tak to vypadá na zhasnutí světa...

Bytost na cestě
18.01.2012 5 z 5

Opravu mistrovské příběhy, pokud člověk hledá něco, kde v něm strach zůstane i po letech :-)