Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77035/bmid_tracyho-tygr-fCt-77035.jpg 4 2299 310

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Tracy's Tiger , 1952

Eludua
11.02.2020 5 z 5

Hm, potrava pro duši!

Horal123
20.01.2020 4 z 5

Mistrná knížečka jakoby o ničem, ale přesto o něčem. Kdo chce hledat, najde. Velmi osobité, nelze přirovnat k ničemu, co jsem kdy četl.

Alteriol
13.01.2020 4 z 5

Příjemná literární jednohubka nabádající čtenáře k hledání jeho vlastního tygra. Neopouštějme své tygry... a ani beránky.

PetrCepek
05.01.2020 5 z 5

Dokonalý popis lásky v jejích nejrůznějších podobách.

marhoul
04.01.2020 5 z 5

Laskavá potrava pro poetickou duši... jak jinak než-li pro duši laskavého čtenáře.

Zdendula
29.12.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem četla už na střední škole a čas od času se k ní vracím a stále se mi líbí. Je to taková snová pohádka o klukovi, který měl černého pantera a říkal mu tygr. A ať už ho měl fyzicky nebo si to jen představoval, může si tento příběh každý vykládat po svém a možná i v průběhu života různě. Důležité je stále věřit, držet se svých snů a milovat.

FejKýý
28.12.2019 4 z 5

Příběh krásný, pár věcí jsem ale v knize nepochopila.. A proto ubírám jednu hvězdičku dolů.

PrezidentRickS
17.12.2019 5 z 5

Knížka, kterou si musím přečíst každý rok. A proč? Nu, abych neztratil naději na návrat mého dávno ztraceného tygra... a pak, kdo ví. Možná ji spolu najdeme.
Věřím, že na každého někde čeká jeho Laura a její Tracy, ale nalézt je bez tygra by přeci jen bylo bezcenné...

Lehounce patetický příběh Thomase Tracyho, Laury Luthyové a tygra jenž je láska je jedním z těch, který v nás zakotví, a dokud v něj budeme věřit tak i zůstane.
Děkuji, že stále zůstáváš.

SAnthony
12.12.2019 2 z 5

Každý máme svého Tygra, ale hlubší poznání jsem za tím bohužel ještě nenašel.
Poznámka z deníku zní: "O lásce...asi"

iveta3867
30.11.2019 4 z 5

Velice působivé čtení..

jana14
11.11.2019 5 z 5

Tracyho tygr - kniha mého mládí, nádherná, inspirující. Škoda, že se mi v průběhu života ten tygr někde zatoulal - snad je šťasten v nějaké lepší džungli. Takže rada: Držte se svého tygra a dívejte se dobře, zda po boku toho, koho potkáte, nějaká ta půvabná šelma kráčí.

Andrea81
11.11.2019 4 z 5

Pro mě je to něco, jako Malý princ. Budu si to muset přečíst vícekrát a pokaždé v tom najdu něco nového, co mi předtím třeba uniklo.

Arwen777
03.11.2019 4 z 5

Krátký poetický příběh plný fantazie. Taková jednohubka, která vás přenese do dob, kdy láska k dívce zaměstnávala celé tělo i mysl, a kdy si člověk teprve hledal své místo na světě. A tehdy by se takový tygr hodil nám všem. A dnes bychom si přáli, abychom ho byli nikdy neztratili.

666Jitka
18.10.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení ... každého z nás životem provází vlastní tygr :-)

vendy246
08.10.2019 5 z 5

Tak to bylo nádherné čtení. Poetický příběh o tom, že jediné na čem záleží je láska a to, čemu člověk v životě věří.

Laura a její tygři:)

@pavlas
15.09.2019 4 z 5

Tracyho tygr není láska. Tracyho tygr je život. Je láska život?
Když mluví tygr, mluví život, když mluví Tracy, mluví člověk omezený svými strachy a obavami. Někdy tygr mluví a někdy spí. Nenechte ho spát.

"Jaký je rozdíl mezi dobrou kávou a nejlepší kávou? V reklamě." to říká člověk.¨
A co říká život? "ÚÚúáááájííííí.

Přečtěte si úvodní povídku Tygr z autorovi knihy Trable s tygry. Takový měl být původně Tracy. Ale tuto jeho vlastnost později autor oddělil od Tracyho a vtělil ji do tygra.

radek1326
28.08.2019 5 z 5

Audio verze je naprosto skvostná.

Cink262
26.08.2019 4 z 5

Pěkné, (tím čistým - dětským způsobem) kritické zamyšlení, které mimoto přináší poselství lásky pečlivě zakonzervované a přece vždycky čerstvé. Mám rád knihy, ve kterých zůstává význam jak pro dětské čtenáře, tak pro ty dospělé. Každému to dá možná trochu něco jiného, v lepším případě může povzbudit dialog - nejen proto si myslím, že čtení svým dětem (před spaním či kdykoli jindy) by měli praktikovat všechny děti a jejich rodiče. A jen málo knih dokáže dospělým vštípit zpět tygří pohled na svět a jen málo knih dokáže v dětech tento pohled uchovat. Tracyho tygr mezi takové knihy bez pochyby patří!

Luque17
15.07.2019 1 z 5

Celkem zbytečná kniha. Pohodově se čte, ale to je asi tak vše pozitivního co bych k tomu mohl říct. Jakási forma autorova rozjímání bez myšlenkového obsahu, alespoň já je tam teda nenašel.

asfalt
15.07.2019 5 z 5