Plavba smrti

Plavba smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225808/mid_plavba-smrti-U91-225808.jpg 4 300 85

Tóra Gudmundsdóttir série

< 6. díl

Šestý případ právničky Tóry Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah? Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit... Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon? Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat... Co to má znamenat? A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah? Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení. „Nejmrazivější román Yrsy Sigurđardóttir, mezinárodní bestseller. Yrsa je zjevně na vrcholu svých tvůrčích sil," napsala islandská literární kritika.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Brakið , 2011

91pometlo
23.05.2020 5 z 5

Za me nejlepší knížka snad z celé série, ten silný konec, oplakala jsem to, nechápu kam na ty nápady chodí, velice jsem si knihu užila!

kofola33
26.01.2020 5 z 5

Za me opet skvela Yrsa. Pribeh rodiny na lodi byl opravdu smutny.

Johhanka79
14.01.2020 5 z 5

Plný počet hvězdiček. Na styl psaní jsem si zvykla. Zápletka, vlastně celá kniha je tak čtivě napsaná, zápletka, hrdinové, tak nějak vše zapadlo jako dílky skládačky přesně na své místo. Těžko popsat. Doporučuji!!!!

Pdede
30.11.2019 5 z 5

Opět neuvěřitelný příběh a na pozadí osobní život Tóry.

martina7276
24.09.2019 3 z 5

Druha kniha od autorky, DNA byla myslim o neco lepsi. Nekdy mi to prislo trosku rozvlacne, ale bavil me Island a jako matka jsem potrebovala vedet jak to s rodinou nakonec dopadne.

mi-380
27.08.2019 4 z 5

Islanďan Arnaldur Indriðason si mě získal už před lety, jeho krajanka Yrsa Sigurðardóttir v poslední době. Spolu se Švédem Johanem Theorinem a Skotem Peterem Mayem tvoří můj oblíbený záhadologický čtyřlístek, jehož/jejichž ostrovní příběhy mě zatím nikdy nezklamaly. Ba naopak, jsou pro mě vždy zdrojem nejen zábavy, ale i poučení o severských krajích, nepříliš vzdálených, ale zároveň pro většinu běžných Středoevropanů nedostupných; větrných, studených, tajemných, opředených mnoha mýty a legendami.
I v šestém příběhu s advokátkou Tórou dostáváme pořádnou dávku napětí, záhad a také nakouknutí do života Islanďanů. A řešení? Pro mě naprosto nečekané.
85 % (aktuálně 188 hodnotících s průměrem 83 %)

rekon
29.07.2019 3 z 5

Na mě je detektivka až moc překombinovaná, je tam nějak moc náhod najednou... Navíc mám pocit, že právnička Tóra až moc "vyšetřuje"-jako by byla komisařka a ne advokátka.

Cherryel
19.06.2019 2 z 5

Knížku jsem ani nedočetla, příběh nemastný ,neslaný.Kdyby to třeba bylo jen o té rodině na lodi,tak by to ještě šlo, ale s tím vyšetřováním, hlavně takovým tahlým a nudným,to autorka zabila.

bubka
27.04.2019

autorčiny knihy mne dříve bavily, dokonce jich dost mám, i tuto, ale myslím si, že to, co předvedla v této knize je už moc násilí pro násilí, děs pro děs a motiv žádný pořádný

lenuskav
24.03.2019 4 z 5

Yrsa zase překvapila...co kniha to něco nového. o zajímavé náměty neni nouze. Určitě doporučuju knížky od téhle autorky...každopádně konec byl trošku rychlejší a překvapivej

yetti09
13.03.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Super strašidelné čtení.. Dle mého názoru měla kniha obrovský potencional, už po přečtení anotace mi běhal mráz po zádech. Jen mám pořad pocit, že to “rozuzlení” šlo udělat malinko lépe.
Jinak za mě úžasné mrazivé prostředí, připomínalo mi to film “Loď duchu”.

MarianP
05.03.2019 4 z 5

Plavba smrti je fajn kniha, avšak autorka má podľa môjho názoru výrazne lepšie knihy (zamrznuté svetlo, Posledný rituál...). Tak, ako ostatní píšu, jedná sa o knihu pozostávajúcu z dvoch dejových liniek, ktoré na konci vyvrcholia v rozuzlení záhady okolo plavby a udalostí na jachte. Na predošlých knihách sa mi páčila taká mysteriózna a tajuplná atmosféra starých domov, cintorínov a pod. Tu mi niečo chýbalo, preto dávam veeľmi slabé 4*.

Lotka
25.02.2019 3 z 5

Nebyla špatná detektivka, ale nějak se to vleklo a děj mě nedokázal pořádně pohltit.

Janadvorackova
22.11.2018 4 z 5

Pěkný příběh, vlastně dva.
Na začátku do přístavu připluje jachta. Je prázdná, ale neměla by být.
Tóra zastupuje rodinu, která měla být na palubě - to je jedna linie.
Druhá líčí události předcházející připlutí jachty do přístavu.
Dozvíme se, co se všechno stalo, v autorčině stylu trochu zašmodrchaně.
Ale ono se to zase rozmotá :).

Kakho-Oto
11.11.2018 3 z 5

Jiné romány z téže řady jsem nečetl, takže nemohu porovnávat. Jako "samostatné" dílo hodnotím knihu jako solidní detektivku, která se však příliš vleče. Osud Aegirovy rodiny je velmi smutný, alespoň ty dvě malé sestry mohly dopadnout lépe. Klady u mě nakonec převážily, ale na více než poctivé tři hvězdy to není.

Angelicca
21.10.2018 4 z 5

Přestože knihy od této spisovatelky mám ráda, tento se tak nějak táhl a konec mě velice nemile překvapil. Na můj vkus moc mrtvých:), ale jinak to byl zajímavý příběh, já osobně na plavbu lodí bych se neodvážila, takže jsem si příběh celkem užívala z pohodlí domova:) Knihu doporučuji k přečtení!

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Moc pěkné čtení.

Adhara
30.09.2018 4 z 5

Zaujímavý príbeh, v ktorom, podobne ako v iných Yrsiných dielach, vedú stopy k nadprirodzenu, ale... niečo som predpokladala (ak sa v detektívkach niečo príliš silne javí ako podozrivé, nebude to ono), ale mnohé aj prekvapilo. Pre mňa jedno z autorkiných lepších diel. Možno aj preto, že mám rada príbehy z nezvyčajných prostredí a uzavretej skupiny ľudí, medzi ktorými narastá dusivá atmosféra.

Blondebookdevil
17.09.2018 3 z 5

Četla se mi hůř než Yrsiny ostatní knížky, zasazení děje na loď byl dobrý nápad, nicméně se to docela dost táhlo a rozuzlení bylo sice nečekané, ale urychlené. !!!Spoiler: Tři hvězdičky i za konec, protože jsem doufala, že aspoň někdo přežije.

LuBu
27.08.2018

Jako vždy autorka nezklamala. Za mne plný počet bodů.