Senátor

Senátor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431629/bmid_senator-tO2-431629.jpg 4 60 27

Tomáš Krása série

< 2. díl

Detektivní příběh o mladém senátorovi, který se začne zajímat o sebevraždu vysokého politika. Dost věcí mu tam totiž nehraje. Netuší, do jak nebezpečné hry se pouští… Tomáš Krása je bývalý policista, který se v prvním dílu s názvem Advokát dostal do křížku s mafiány v řadách advokátů i policistů. Ten střet se štěstím přežil. Teď se věnuje malé advokacii v Kladně. Přichází však nabídka, kterou se po chvíli váhání rozhodne přijmout. A vstupuje do světa politiky. Stává se senátorem. Velmi rychle se ale i tady dostává ke slovu jeho policejní duše. Je konfrontován se starou sebevraždou bývalého ministra. Ta by ale sebevraždou tak úplně být nemusela. Tomáš začne pátrat po tom, jak to před lety bylo. Jenže vysoko postavené politické kruhy mají enormní zájem na tom, aby se tenhle starý případ neotevíral. Pročpak asi? Tomáš odmítne dobře míněnou radu, aby do toho už „neryl“. Pustí se do objasňování dávného zločinu naplno. A tím se i dostává do války s protivníky, proti kterým dosud ještě nestál.... celý text

weberda
14.06.2020 5 z 5

Super čtivá kniha. Doporučuji.

Illyria88
04.06.2020 5 z 5

Výborná kniha. Přečtená prakticky ihned. Nešlo se od ní odtrhnout.

hanzmb
27.05.2020 4 z 5

Namlsaný fantastickým Advokátem jsem se okamžitě pustil do dalšího dílu. Bohužel. Ne, že by autor nezvládl řemeslo. Je to napínavé, má to spád a spoustu zajímavých (pokud pravdivých tak pane jo) informací z politického zákulisí. Potvrdilo se mi to, co pozoruji v poslední době v televizi. Umíme udělat fantastické detektivní seriály jako 1.oddělení, Modrava, Temný kraj(1.řada) apod. Ale jakmile se do toho začne motat vysoká korupce, tajné cizí služby apod. jde úroveň okamžitě dolů. Jako kdyby autorům najednou nešlo o literaturu, ale spíš o vyřizování účtů.

Romanka40
23.05.2020 4 z 5

V celku fajn :)

Ivuska.09
12.04.2020 5 z 5

Já jsem opět naprosto spokojená. Líbí se mi autorův styl psaní a propojení tolika témat (policie, advokacie, politika). Je znát, že autor má ze všech oborů své vlastní zkušenosti, z obou knih mám pocit, že tohle se prostě reálně děje. Je to dokonale sepsané, inteligentní, dobře vystavěné, zkrátka skvěle vytvořený příběh Tomáše Krásy.

Jaruš7
07.04.2020 4 z 5

Fikce, aneb jak zpracovat informace s nápadem na trhák, dnes už jaksi bez bublinek.
Čtivé, vždy v roli bez bázně a hany s právním poučením.
Hnutí - "Nesehnutí " *****

Dan
31.03.2020 4 z 5

Minulá kniha Advokát pro mě byla jedna z nejčtivějších knih. Zde byl začátek pozvolnější a začínal jsem mít strach, že to nebude ono.... naštěstí byl strach předčasný a postupně jsem mohl začít hltat každou větu. Jako u Advokáta. Po několika knihách se mi tak opět podařilo číst delší dobu v kuse... Autor knihy je pokud se nepletu také advokát a zároveň senátor, takže je jasné, kde a kým se inspiroval. Tedy doufejme, že se jen inspiroval... :-) S láskou si přečtu další knihu Václava Lásky.