21 úderů

21 úderů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372629/bmid_21-uderu-mrg-372629.jpg 3 176 41

Tomáš Kosek série

Na nejvyspělejší automobilku v zemi zaútočily neznámé magické síly. Podaří se nebezpečnému průmyslovému konsorciu ukořistit převratné IT technologie? Boje si vyžádaly první životy. A proto je na čase povolat experta na nevysvětlitelné jevy, Tomáše Koska, který dokáže zmobilizovat síly z jiných světů. A když nepomůže ani voodoo? Zbývá už jen jeho IT parťačka, přebornice v softballu.... celý text

Pasadenka
13.01.2019 3 z 5

Ale jo, nebylo to špatné. Taková odlehčená Kotletka s příchutí zelené plísně. Klasická zápletka v kratičkém formátu s pár drobky neotrlých nápadů. Taková jednohubka, která ani neurazí, ale ani úplně nenadchne. Asi to co se dalo čekat. :) Takže dobré čtení ale na Kotletu je to takovej průměr.

kleo9554
23.11.2018 5 z 5

Paráda:-) Je mi jedno, kdo ho sponzoruje, hlavně ať píše!

panPatejl
16.10.2018 4 z 5

Pan Kosek má problém. Tedy vlastně dva. Za prve chtějí technicky geniální Škodofce ukrást software na šizení emisních testů. Ten druhý je ještě horší. Za celou dobu nezasune, protože by to neprošlo přes PR oddělení! A tak kopnul do vrtule a případ vyřešil v rekordním čase, aby měl tu puritánskou prudu z krku.
Je to rozhodně nejlepší náborový leták, co jsem kdy četl!

Malarkey
01.10.2018 3 z 5

Druhý díl ze série menších sci-fi novel z prostředí IT ve Škoda Auto a opět poměrně příjemné překvapení. František Kotleta je tu sice daleko střídmější, než v jiných knihách, ale zbytečně tu neprovokuje, když nemusí. Ono už stačí jen jeho způsob vyprávění, které je jednoduše nabušené akcí od začátku do konce. A jelikož je kniha lehce přes sto stránek dlouhá, tak je jasné, že o zábavu tady nemůže být nouze.

markyticka
29.09.2018 2 z 5

Prostě to nebyl Kotleta takový, jakého ho známe a máme rádi... Krátká reklamní povídka a spojení s technologiemi se mi líbilo. Kdyby to skončilo před kapitolou "Projekt Mercury", dala bych i tři hvězdičky, protože jsem od začátku věděla, že budu číst reklamní text...

lachtan77
26.09.2018 4 z 5

Nerozumím komentům co obviňující Kotletu z reklamy. Naopak o čem jiném by měla povídka být, když je zasazena do České republiky . Mám rád takové knihy a pokud je děj o velké společnosti proč by to neměla být zrovna Škoda.

kethy
07.09.2018 2 z 5

ŠKODO cos to provedla s mistrem Kotletou? Místo aby psal pořádné knihy, donutila´s ho napsal podprůměrnou povídku (vlastně dvě, ta druhá je ještě horší), která se rozhodně nebude vyjímat na prvních místech jeho tvorby. Prach sprostá komerce, nic jiného v tom nevidím.

Tazz1
17.07.2018 4 z 5

Taková chuťovka. Krátký příběh, ale plně v Kotletově stylu. Líbilo se mi spojení démonů a IT technologie.
"...ještě nemohu zemřít, ještě jsem nedohrál Fallout 4..."
...jak mu rozumím

slawa.cap
10.07.2018 4 z 5

Jsem Koskův fanoušek a tak jsem čekal na Poslední tango v Havaně - místo toho vyšel reklamní leták na Fabii na chůdách, kterou Tomáš Kosek prezentuje ve svém dobrodružství jako luxusní SUV...
Nemám rád Škodovku, vadí mi reklamy, ale tohle se Škodě (na rozdíl od většina aut) povedlo. Reklama je nevtíravá, povídka se tváří jako regulérní příběh od Kotlety a jediné co ji prozrazuje je absence sexu a menší množství černého humoru.

Makropulos
04.07.2018 3 z 5

Další povídka z náborové a propagační edice Backend Stories.
Zatím jsem od autora nic nečetla, a podle toho, co vím, asi ani číst nebudu, ale tohle se docela dalo. Je to zábavné a ta reklama je dost dobře zakomponovaná do děje.

mot33
23.06.2018 4 z 5

Na Kotletu takové jiné ,málo krve i mrtvých .Podle mě zajímavý pohled a styl jinačí než jsme zvyklí.

sharik
31.05.2018 3 z 5

Další novela/povídka od škodováckého projektu Backendstories. Knížka, kterou můžete sehnat výhradně zdarma, ale zase se musíte smířit s reklamou v textu. Jak se s tím porval Frantisek Kotleta? Inu, dobře! Reklama je v jeho textu většinou nenápadná, ta nápadnější se nacpala do poznámek pod čarou. Pokud vás baví série Tomáše Koska (Příliš dlouhá swingers party, Velké problémy v Malém Vietnamu), tady se se svým oblíbeným hrdinou setkáte znovu. Leč je to jiné než obě zmíněné knihy, které jsou plné (a někdy až přecpané) sexu - těžko říct, jestli Kotleta musel, ale tady zůstal nebývale slušný. A kupodivu to vůbec nevadilo. Povídka je zábavná, plná démonů a Kotletova typického ironického humoru plného pop-kulturních narážek. Není tak super jako "swingers party", ale je lepší než "Vietnam". Nechci dělat reklamu reklamě, ale tenhle projekt od Škodovky je mi fakt sympatický, ačkoli autům vůbec nerozumím a jsem neřidič. Cením si toho nápadů, jakým způsobem dělají reklamu - ta tady není samoúčelná, ale spjatá s dobrou scifi literaturou. Jediné minus téhle knihy je bonusová minipovídka na konci. Ta není nic jiného než ukecaný reklamní text tvářící se jako povídka. Ale co chtít zadarmo? ;-) Když hlavní příběh funguje, tenhle appendix navíc nevadí, jen je zbytečné ho číst...

QEDS
26.05.2018 4 z 5

Kotleta umí psát mnohem lepší knihy. Na druhou stranu je mi jasné, že psát na zakázku není tak jednoduché. Důrazně doporučuji nečist vysvětlivky v knize, pokud si nechcete zkazit zážitek ze čtení a pokud nechcete byt neustále vytrháváni z děje. Pro dodaného fanouška Kotlety je tato kniha povinnost, proto jsem taky dal 4 hvězdy. Ostatní si můžou jednu hvězdu odmyslet.

Bublinka.
22.05.2018 3 z 5

Oproti první knize ze série Backend stories se mi 21 úderů líbilo o dost víc, řekla bych, že Kotleta se s tou reklamou popasoval o něco méně násilně, než pan Stančík. Alespoň, co se týká 21 úderů. Pákrát jsem se zase od srdce zasmála. Projekt Mercury už tak záživný nebyl, ale zase podal zajímavé informace. Za mě jako propagační povídky to bylo super.

Terva
21.05.2018 3 z 5

Možná je ŠKODA
zastřelit vás jen tak jako psa.
Mohlo by být zábavné vás nejdřív mučit
a pak obětovat démonům.
Jistě by to ocenili.

Jedná se vlastně o dvě povídky. 21 úderů a Projekt Mercury. Z těch dvou se ten druhý odehrává rok po událostech v Mladé Boleslavi a po Koskovo vyšetřování. Figuruje v něm jen Andrea Junková.
Že by měl pan Kotleta novou hlavní hrdinku pro své knihy?

Citát: Vždycky, když se něco jmenuje jako „Projekt X“, smrdí to průserem.

Mistr Kotleta na objednávku pro IT Mladá Boleslav dokázal jejich technologie (není to už VW?) zastřít rouškou magie, vyzvednout jejich údajné umění nových technologií a přidal i špiona, který jim ty technologie bere. Nebylo sice vysvětleno, pro koho pracoval, ale anglická Rolls Royce to určitě nebyla. Vzhledem k tomu, že kniha byla zdarma a proto prošpikována produkt placementem, nemůže si čtenář stěžovat. Obě povídky jsou povedené, hlavně ta delší „21 úderů,“ která má i celkem slušnou zápletku a dobré ukončení. Druhá povídka „Projekt Mercury“ je takové nedochůdče s klasickou špionážní zápletkou, jednoduchým dějem a nepřekvapující pointou.

Malá ochutnávka:
„Mimochodem, jmenuji se Andrea Junková.“ prohlásila a podala mi ruku.
„Kosek. Tomáš Kosek,“ odvětil jsem.

Někde jsem slyšel pojem „vlakovka“. Kniha do vlaku. Tady to neplatí. Sice to má asi 130 stran, ale spousty stran zabírají černé poutače s názvy podpříběhů a zbytek zabírají počítačové obrázky. Malé procento pak je písmo samotné. Začal jsem tak knize říkat „Dvojitá záchodovka“ Dvakrát jsem navštívil záchod (na velkou) a knížečku přečetl :-)

Jako další příběhy Tomáše Koska se to hodí vedle dalších knih, jako je Swingers ve Vietnamu. Není to nic extra, ale dá se to číst a čtenář se pobaví. Pro milovníky Františka „Kyši“ Kotlety je to povinnost.

Citát: Máte ruku na mém prsu, pane Kosku!

PierRe Vesper
21.05.2018 2 z 5

Jako další příběh z Koskových trampot tomu dávám plus, ale za ten zbytek je to tak trochu zklamání.
Mínus je absence sexu, která ke Koskovi a Bakulgovi patří.
Další mínus je reklama, ale ne ta v podstatě nevtíravá a samozřejmá, která nás doprovází celou knihou, ale ta, která je v poslední "kapitole", ve které vystupuje už jen Andrea.

A věta mimo: Už se těším, až bude nějaké Kotleťácké sci-fi. :-D

NemmamSlov
18.05.2018 4 z 5

Pre mna velke plus, ze sa tu opet stretavam s Tomasom Kosekom, mam rad jeho pribehy a preto sa aj tesim na 3. cast Swinger party. Pri tomto extra podani sa clovek este ani poriadne nerozcita a je koniec, co je skoda. Posledne stranky nebudem ani hodnotit, lebo to by som musel hviezdu ubrat, ale ked si clovek odmysli tu reklamu na Skodu tak slusne citanie.

krausmary
18.05.2018 2 z 5

O proti první knize ze série Backend stories docela pokles. Příběh sám o sobě byl poměrně fajn, občas jsem se i zasmála, ale jinak to bylo takové nějaké. "Ukrytá" reklama na firmu Škoda hodně kazila celkový dojem, jasně, v první knize byla taky, ale v tak malé míře, že mi to vůbec nevadilo, tady byla na každém kroku, bohužel.

Drowned
17.05.2018 3 z 5

Reklama na knížku na mě vyskočila na facebooku a jelikož mám Kotletu rád, tak jsem se registroval a "21 úderů" dostal celkem rychle. Povídka je krátká a ač se Kotleta snaží je text protnutý reklamou na Škodovku až to pomalu balancuje na hraně parodie. Myslím, že ač je kniha zdarma nemusela by býti až přehnaně směšně reklamní. Někdy je přeci lepší méně než více což potvrzuje extra kapitola navíc... ta je fakt bídná. Předešlé knihy s Tomášem Koskem mám dost rád a na letošní novinku s ním se velmi těším tohle je takové slabé přímočaré magické polechtání baseballkou :-)

pobijecmuch
16.05.2018 3 z 5

V tomto případě nejde o knihu, ale spíše o takovou delší povídku, která je vlastně reklamou firmy Škoda. Příběh byl sice vytištěn, ale Škoda IT ji zasílá zdarma všem těm, kteří se u nich přihlásí k odběru jejich reklamních informací. Nakonec i celý příběh si můžete volně přečíst např. přes facebook.
Co říci k samotné povídce? Pro fanoušky Kotlety příjemné doplnění jeho literárních počinů, ostatním čtenářům to asi nic nepřinese. Boj s nadpřirozenými bytostmi je lepší v jeho jiných knihách. Toto je pouze taková sběratelská věc pro jeho nejskalnější. Za mně pouze takový průměr. Já se spíš těším na jeho novou letní knihu Poslední tango v Havaně, nebo předvánoční Stalingrad.