Skočný příliv

Skočný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4 757 197

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Springfloden , 2012

haWranka
10.02.2014 4 z 5

Hodně zajímavý počin s atmosférou typickou pro severské thrillery. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci během prvních pár stránek, její "kolega/detektiv" taky. Děj je malinko překombinovaný, ale to se asi od scénáristů televizních seriálů dá tak trochu čekat. Nijak výrazněji mi to nevadilo. Když to vezmu kolem a kolem, těším se na další knihu z téhle série.

danuska
10.02.2014 4 z 5

Putave, ale trochu prekombinovane.

beetlinka
23.01.2014

ze začátku trošku nepochopitelné kdo kdy co. Ale cca v půlce knihy to dostalo správný šmrnc a všechny postavy dostaly své opodstatnění.
Závěr knihy byl překvapivý

Katuska88
20.01.2014 5 z 5

Mne se tato detektivka celkem líbila. Zaujalo mne hlavně to, že se ta spousta postav nakonec zcvrkla v jeden ucelený kompletní příběh. Myslím si, že je to povedená zápletka. Nemohu si vybavit nic, co by mi na tom vadilo...

Peris
27.12.2013 4 z 5

Jedna z lepších severských detektivek - zajímavý zvrat na konci.

MaLoMe
17.12.2013 2 z 5

Nie, nie a ešte raz nie. Na fenoméne severského krimi sa už naozaj chce zviezť hocikto. Keby bola na konci knihy veta "A všetci šťastne žili až kým nepomreli", vôbec by som sa nedivil. Je to obyčajná rozprávočka, slabučká limonáda, odvar. Vraj napätie? Ale kdeže. Striedanie dejových línií môže niečo také navodiť, ale na thriller je to príliš málo.

*Lucias*
10.12.2013 4 z 5

zaver az tak prekvapivy nebyl

Hella
05.12.2013 2 z 5

Tak jsem četla a četla, i když mě to zrovna nechytlo a vůbec nebavilo a pořád jsem čekala, že už už... No takže bohužel ne a strana 168 byla poslední, které jsem dala šanci. A to jsem to ještě, myslím, vydržela dost dlouho (po pravdě, říkala jsem si, že když se to všem ostatním líbí, jsem asi nějaká divná a že prostě musím vydržet). No, v mém případě to fakt nešlo.

mysterygirl
02.12.2013 5 z 5

Po téhle knížce už mi každá krimi bude připadat nezáživná

Izu
30.11.2013 4 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami.Ze začátku mi dělal problém styl,jakým je kniha napsaná.Postavy byly rozehrány dobře,ale někdy mi vadila přílišná strohost.Olivii a Stillona si člověk musí oblíbit.Jsem zvědavá na další knihu autorů.

MiaVanAcid
28.11.2013 2 z 5

PO přečtených recenzích jsem očekávala skvělou knihu, bohužel jsem ji asi v polovině odložila, nuda ,nuda, nuda, psané na sílu...

dalimoni
24.11.2013 5 z 5

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Zpočátku trošku nejasný úvod, autoři skákali z jedné akce na druhou a pro mě bylo dost těžké se zorientovat, ale pak to přišlo. Vše se postupně propojovalo a rozuzlovalo až do "velkého finiše". Knize nechybělo napětí, zajímavý námět, kvalitní vypravovací styl, takže celkově dávám 5 hvězdiček. Sice jsem četl lepší severské trháky, ale tento mě určitě nezklamal a patří mezi ty lepší (z té záplavy, která v posledních letech "vplula" na náš knižní trh).

kneslova
08.11.2013 3 z 5

Další celkem běžná detektivka, nevím proč v edici bestseller

evasamankova
01.11.2013 4 z 5

Výborný thriller, u kterého mi chvíli trvalo, než jsem mu takříkajíc přišla na chuť. Ale od jistého momentu, asi ve čtvrtině, jsem knihu odkládala s obtížemi. Šokující začátek i konec ( i když finální odhalení se dá už pár stran dopředu vytušit). Knize nechybí napětí, atmosféra, mnoho odhalení a uvěřitelné celkové rozuzlení. Další severská lahůdka.

T-rish
30.10.2013 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, s překvapivým rozzuzlením. Během pár stran budete vtaženi přímo do děje kolem Olivie a Toma. Autoři dokonale propletli několik nepříjemných témat stojících na okraji společnosti s pomalu prosakujícím problémem z minulosti, který se ve finále týká všech… a tak o napětí a nečekané závěry není nouze.

Morsie
23.10.2013 4 z 5

Hned samotný název mi tak nějak vyrazil dech. Je záhadný a nám, co žijeme bez moře a nezajímáme se o meteorologii, v podstatě nic neřekne. Skočný příliv. Jako že za toho přílivu se nejlíp skáče do moře? No asi těžko. Zkrátka mě to zaujalo. Knihu jsem prolistovala a začala číst první slova – no, byla to láska na první pohled. Já jasně věděla, že tahle kniha bude šokovat - a to mám ráda. Teď, když jsem ji dočetla, vím, že jsem se nemýlila - šokovala mě. A nejen to, taky mě ohromila a trochu zhnusila - s tím příběhem jsem zkrátka nadmíru spokojená. A v neposlední řadě pak nesmím zapomenout zmínit skvěle vyprofilované postavy, které se zdají jako živé...

Babouš
10.10.2013 3 z 5

Kniha se zajímavou zápletkou, ale především se sympatickou hlavní hrdinkou Olivií. Olivia je výborně napsaná postava, které čtenář při čtení musí držet palce, protože ač není policistka, omezený přístup k materiálům a dokumentům si dokáže vynahradit přirozenou zvědavostí a vytrvalostí. Musím říct, že v zápletce jsem se zpočátku špatně orientoval.