Skočný příliv

Skočný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4 757 197

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Springfloden , 2012

veronika5879
08.09.2014 3 z 5

Kniha má zajímavou zápletku, netradiční hlavní hrdiny, ale tak nějak jsem od ní očekávala víc, proto jsem asi ve finále byla krapet zklamaná. Ale děj zajímavý, příběhy jednotlivých osob se dobře prolínaly a jako oddychovka určitě nezklame. Zajímavé vyvrcholení nakonci, to byl na celé knize, která moc zvratů neměla asi největší šok, ale pořád slabá káva...Člověka to donutilo pozvednout obočí, ale že by v úžasu s otevřenými ústy zíral do knihy a četl celou pasáž znovu aby se ujistil, že ho oči neklamou, to jistě ne. Za mě zasloužené tři hvězdy za nápad, Stiltona a zajímavý konec.

kadgam
07.08.2014 3 z 5

Postupne som získavala orientáciu v trochu neprehĺadnom množstve postáv. Záver je prekvapivý a má spád.
Prijala by som viac objasnení, niektorè záhady ostali záhadami.

mmmisulka.r
22.07.2014 5 z 5

Mohu jednoznačně doporučit, napínavé a poutavé čtení...

aktak1203
15.07.2014 5 z 5

Napínak od začatku do konce. sice mě naštvalo, že jsem se nedozvěděla co řekla matka detektivovi-bezdomovci, ale jinak moc dobré čtení.

TereziaH
30.06.2014 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších detektivek. Děj mě strhl opravdu. Trošku jsem měla problém stím jak se to propojovalo ale nakonec jsem byla překvapená.

rtesarova88
26.05.2014 3 z 5

Narozdil od jinych severskych krimi me tahle kniha prusla celkem nudna. Konec sice byl dobrý, ale jako celek nic moc.

Ajuszka
13.05.2014 2 z 5

Možná jsem od toho čekala trošku víc. Kniha mi místy přišla trošku nudná,ale konec mě teda opravdu dostal.

Žaneeetkaa
07.05.2014 5 z 5

Kniha, která patří mezi první, jenž mě dokázaly šokovat a překvapit. Několik stran před koncem jsem už jen hltala slovo za slovem, abych věděla, co a proč se tak stalo. Hlavně mě udivilo odhalení o tom, kdo byl vrah a co Tom zatajoval Olivii. Sice se mi pár scén příčilo číst, jelikož mi přišly nechutné a trochu zvrácené. Udivuji spisovatele, kteří tohle dokáží sepsat. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi severské detektivky a záhadno kolem nevyřešených vražd.

Moňa69
05.05.2014 3 z 5

Na Švédy trochu netradiční, ale na tři hvězdy to pořád stačí. Přehršel postav působí zpočátku děsivě, ale člověk si zvykne. Konec skvělý, trochu se tím vyrovnalo hodnocení:)

Ohniva
04.05.2014 4 z 5

No, dávám 4 hvězdičky kvůli závěru, jinak bych dala 3. Knížka mě zklamala. Do 3/4 se mi to četlo špatně. Pak to tedy zapadlo, ale nevím nevím. Čekala jsem od knihy víc :)

Jirulle
28.03.2014

Jak už je tu někde uvedeno, i mě dělalo problém orientovat se ve jménech a jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Jinak se mi knížka moc líbila. Mám ráda takový styl.

jarin58
24.03.2014 4 z 5

Skvělé čtení,opět mi chvíli trvalo než jsem se dokázal orientovat ve jménech,ale to je můj problém,Konec byl i trochu předvídatelný.

Gabetka
21.03.2014 4 z 5

Zpočátku bylo čtení obtížnější, patrně kvůli nezvyklému zkratkovitému stylu vyprávění. Také neustále přibývaly nové postavy a to více než do poloviny knihy a díky tomu se zápletka zdála zbytečně komplikovaná. Závěr však byl akční, téměř filmový, a všechny postavy najednou měly své opodstatnění a do příběhu skvěle zapadly. Pravda, občas to bylo až moc náhod najednou, ale to se dá odpustit. Hlavní hrdinové měli zajímavé životní osudy a většina mi byla sympatická.

ebarka
15.03.2014 3 z 5

Slyšela jsem na knihu jen samou chválu, těšila jsem se na ni, ale mě zklamala. Na můj vkus příběh překombinovaný, postavy ploché, zápletky nevěrohodné.

Palele
14.03.2014 4 z 5

Moc pěkná detektivka. Nitky příběhu se splétají, až teprve v závěru se celý příběh poskládá dohromady. Pozornější čtenář již sice před koncem tuší, ale i tak dle mého kvalitní, zajímavý thriller, určitě doporučuji k přečtení

michaela1838
08.03.2014 5 z 5

Ze začátku problémy se jmény,ale knížku jsem přečetla a ani nedýchala :) je napínavá,zajímavá zápletka a prostě úžasná...

wooloong
27.02.2014 4 z 5

Tuhle knížku jsem vložila mezi četbu holeovek od Jo Nesbo a přišlo mi, že "severské detektivky" používají podobné atributy - feťáky, bezďáky, násilí mládeže vůči skupině obyvatel, lidi postižené Downem, alkohol, zvratky, hromady odpadků a určitě bych našla další. Bylo to napínavé, rozuzlení překvapivé, dojem mi zkazil až závěr, a to odhalení původu jednoho z hlavních hrdinů (nechci příliš spoilovat). Ono se to jaksi nabízelo, ale až do konce jsem doufala, že to nakonec bude jinak, že to už je trochu moc náhod. Bohužel. Dobrá detektivka nakonec sklouzla do dimenzí trapné červené knihovny.

buschka
21.02.2014 5 z 5

Nejdříve poněkud slabší začátek a potom rozjezd, že jsem se nemohla odtrhnout....určitě patří mezi skvosty severských detektivek.

fraste
16.02.2014 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila,měla spád,logiku,dalo se většině věcí věřit,nevím, jestli jsou boje malých dětí v klecích, doufám,že ne a kdyby byly,tak bych organizátory zavíral na doživotí.Kniha s více rovinami,spokojenost.

Jitulisko
13.02.2014 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo.... Jen ten konec... Půl na půl.....