Skočný příliv

Skočný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4 757 197

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Springfloden , 2012

Makii
07.04.2020 3 z 5

Jednoduchá detektivka, která neurazí. Nemám moc ráda natahování textu tím, že se napíše jedna věta na řádek. Kniha mohla mít o 100 stran méně. Ale nelze upřít, že námět byl zajímavý a vše do sebe nakonec dobře zapadlo. "Odhalení" úplně na konci bylo poněkud trapné a navíc.

swixl
01.02.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se v knize ztrácela, spoustu názvů míst a jmen různých lidí, ale po začtení a zorientování jsem byla vtažena a kniha mne velice bavila. Konec byl přímo strhující a velice překvapivý. Těším se na její pokračování.

Ava365
12.12.2019 4 z 5

Severský moderní thriller. Napětí, pochmurná atmosféra, originální způsob vraždění.

viva71
06.09.2019 4 z 5

Zajímavá zápletka na začátku, několik dějových linek a hlavní postavy, které vzbuzují sympatie. Knížka mě naprosto vtáhla do děje a od půlky jsem ji už nedokázala odložit. Hodně dobrá detektivka.

smardice
17.05.2019 4 z 5

Další ze "severských" autorů krimi, tento díl nebyl špatný, ale "Třetí hlas" se mi líbil více.

RADIN
04.03.2019 3 z 5

Čakal som viac,ale koniec ma prekvapil.

Katulinka69
25.02.2019 3 z 5

Dost dlouho mi trvalo zorientovat se ve všech jménech,ale vydržela jsem a pouštím se do dalšího dílu. Fajn.

pedroK
20.02.2019 2 z 5

Jsem fanda severské krimi. Přečetla jsem xx knih od xx autorů. Tato autorská dvojice, scénaristé, slibovala dobrý příběh. Ale..spousta věcí dobře rozehraných, ale nedokončených. Jakoby autorům došly nápady. Zničehonic se objeví nějaký Abbas, který defacto vyřeší jednu půlku problémů, ačkoli o něm nebyla dříve ani zmínka, takže jejich citové vazby z minulosti jsou stále jen v pozdním náznaku. Stilton, který má být jednou z hlavních postav, se tam spíš jako oběť nachomýtá, jeho osud není dobře vysvětlen. Část zločinů kolem Magnusona skončí poněkud naivně, jiná část nevysvětlená. A až posledních cca 50 stran přichystalo wow překvapení u vraždy na Nordkosteru. Takže za mě? Další díl už ne. Pan Nesbo a Jussi nasadili jinou laťku. Dočetla jsem, ale už od strany 300 jsem se těšila na jinou knihu.

LeHor
19.12.2018 3 z 5

Nebýt těch názvů a jmen, bylo by to ještě lepší. Nicméně se to četlo dobře.

trudoš
29.11.2018 3 z 5

Takový standard skandinávské kriminálky, kdy příběh otevírá nepochopitelně brutální zločin, následuje spousta vhledů do soukromí ústředních protagonistů, a na závěr přichází překombinované řešení, které sice má logiku na papíře, leč v realitě by neobstálo. Lépe řečeno v normálním životě by dotyčný dostal po hlavě, a vrahem by byl univerzální dědic, nic složitýho. Navíc se nedokážu zbavit dojmu, že těch čtyři sta padesát stran by klidně šlo zkrátit o polovinu a se základní dějovou linkou by se přitom vůbec nehnulo, možná by jen získala na dramatičnosti. Co mě ovšem mrzí asi nejvíc, je nevyužitý potenciál detektiva Toma Stiltona, který si zvolil život mezi bezdomovci. Jenže kromě toho, že má tenhle postoj dodat hrdinovi na tragičnosti, to ve vyprávění jiný význam vlastně nemá.
Celkově sychravé, pochmurné, depresivní - jak už bývá u seveřanů zvykem. Až se člověku nechce věřit, že díky hygge má jít o nejšťastnější lidi na světě. Možná je tohle ale jejich obdoba suchého humoru, kdo ví?

marie8567
25.11.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou,ale dlouho jsem se takhle nezačetla.Naprosto skvělá kniha!Jsem nadšená!!!!!

Misute603
04.11.2018

Absolutně luxusní knížka...hltala jsem každou stránku. Nemohla jsem přestat cist.jak mě dej pohltil..za mě doporučuji...,???????? tentokrát jsem se pachatele vůbec nepoznala...většinou pachatele trefím nebo aspoň trochu tuším,ale tentokrát jsem byla úplně vedle...těším se na další knížku "Třetí hlas .

Costanzo
01.11.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou. Vzhledem k tomu, že miluju severskou krimi (Nesbo, Kepler, Larsson) tak jsem si řekla, zkusím tohoto autora. Vynikajicí! Začátek trochu gulajda, ale výborný příběh, který všechny postavy sjednotí a dílky zapadnou do skládačky. Konec nepředvídatelný a to mám docela slušný odhad! Jsem nadšená, určitě sáhnu po další knize a na závěr: čtivé, svižné, dramatické, fascinující. Severská krimi prostě jede.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Když jsem vybírala úlovek z nového katalogu, byla jsem nerozhodná. Nakonec jsem se však rozhodla pro tuto knihu a absolutně nelituji, naopak. Kniha mě velmi bavila, nešlo se od ní odtrhnout. Hltala jsem každé slovo a nakonec jsem byla překvapená, že vrahem není můj favorit. :) Zítra si jdu vyzvednout díl druhý a už se nemohu dočkat.

Vesmich
08.10.2018

Mně se, narozdíl od předchozího čtenáře, nepodařilo se přes ten začátek převalit. Začínala jsem to číst třikrát a když jsem zjistila, že se k tomu vyloženě nutím, tak jsem to odložila. Nechci si z četby dělat řeholi.

PabloFuentes
04.09.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu dostal. Z počátku mi to přišlo celé takové naivní, ale setrval jsem a nakonec mě to začalo bavit. Jediné, co bych příběhu vytkl je až příliš mnoho náhod. Zápletky byly zajímavé a všechny se nakonec hezky propojily. Finále mělo překvapivý zvrat. Doporučuji.

broskev28
22.08.2018 4 z 5

Pročítám komentáře a vnímám často se opakující "příliš mnoho postav". A napadá mě "příliš mnoho not" ve Formanově Amadeovi. Je na autorovi, kolik postav či not do svého díla zařadí; a je na nás, čtenářích/posluchačích, abychom tu výslednou kompozici ohodnotili.
Nejsem velkou milovnicí detektivek, čtu je hlavně proto, abych věděla, co nabídnout čtenářům v knihovně. Proto jsem občas příjemně překvapena, že i tady se dají najít zajímavé příběhy, dobře vymyšlené postavy, netradiční způsoby, jimiž lze vystavět zápletku. Tato kniha splnila mé očekávání, s drobnými výhradami: některé náhody byly jaksi méně uvěřitelné; osoby bez přístřeší a jejich znovuzapojení do profesního života. Naopak velmi reálné mi připadaly "problémy" těžařské firmy v Kongu.
Pro mě byla kniha čtivá a doporučuju!

Zrzavá_Tereza
10.08.2018 2 z 5

Já miluju severské detektivky! A nadšeně jsem se pustila do prvního dílu téhle série a těšila se na to, že si pořídím další díly a budu mít dalšího oblíbence. Ale bohužel - mě to nebavilo. Častokrát jsem se přistihla, že myslím na něco úplně jiného, postavy mi přišly ploché a posledních 100 stránek jsem už ani nedočetla. Tohle mi prostě nesedlo.

Mandlevest
07.07.2018 5 z 5

Tak tahle nesourodá partička, Olivia, Tom, Abbas , ale i další mě fakt baví. Tohle je naprosto luxusní detektivka. Kdo nezná, začtěte se,nebudete litovat.
DOPORUČUJI.

mytinka