To prší moře

To prší moře
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356556/bmid_to-prsi-more-rIL-356556.jpg 4 1592 1592

Hančin svět naruší poprvé nečekaný rozvod jejích rodičů a střídavá péče, o níž rozhodne soud. V otcově nové rodině se setká s Alešem, synem otcovy ženy. Měla by ho považovat za bratra, ale ona se do něj zamiluje. Nešťastně, protože Aleš v ní vidí především sestru. Jenže to není jediný Hančin problém. Nejdřív otcova a potom i matčina smrt ji zcela vykolejí a Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?... celý text

Beruska18
19.05.2018 3 z 5

Zajimavy, trochu depresivní příběh jedné rodiny, ve které se každý snaží žít svůj život co nejlépe to jde a jak mu to okolností umožňují.

Nočnípták
16.05.2018

Moje druhé setkání s autorkou a opět zklamání. Na knihu jsem v knihovně čekala dlouho a nakonec jsem ji vrátila nedočtenou. Záznam do pořadníku na Bábovky a Osm jsem odmítla. Už nemám odvahu. Asi se Radka Třeštíková zaměřuje na mladší čtenáře. Jenomže bych byla zklamaná i kdyby mě bylo dvacet.

Nehodnotím, protože jsem nedočetla.

Bar16
07.05.2018 5 z 5

Možná proto, že jsem tuto knihu četla jako poslední od této autorky a už jsem trochu zvyklá na její styl, tak se mi kniha četla mnohem lépe než všechny ostatní. Ale co se týče příběhu - jednoznačně nejlepší. Zanechal ve mě takový zvláštní pocit... To uvědomění si, že ne vše v životě je samozřejmé... Že stačí vteřina, aby se nám změnil život...

Magris
30.04.2018 3 z 5

Obdobně jako v Bábovkách autorka stvořila spoustu postav, které svůj život moc neumí žít. Divné, pasivní, depresivní a když už se konečně rozhodnou ke změně, následky jsou fatální. Třetí hvězdičku jsem udělila jen kvůli závěru celého příběhu.

Manifest blech
26.04.2018 4 z 5

Na české autory si tolik nepotrpím, od autorky je to má první kniha. Hodně mě překvapila, během čtení se mí mísily všechny možné pocity. V závěru vlastně nevím, jestli se mi líbila.

marcolka
24.04.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem nejdříve odložila, říkajíc si, že tohle fakt nedám. Hrozně nesympatické, divné postavy. Depresivní děj, samá katastrofa. Po nějaké době jsem se k ní vrátila a najednou, fíha, ono se to nejen dalo číst, ale i to bavilo a četlo se hrozně rychle. Ve finále sice dávám jen tři hvězdičky, ale i tak bych tuto knihu doporučila k přečtení.

Kozel65
17.04.2018 4 z 5

Radka Třeštíková píše o ženách a pro ženy, i tato kniha je technicky vzato čistě vztahová a proto potěší každou čtenářku, která tento typ knížek preferuje. Přestože navozená situace, do které autorka hlavní hrdinku uvrhla, je - mírně řečeno - netypická, nijak mě nepřekvapilo sebestředné a ublíženě nesympatické počínání hlavní hrdinky - zřejmě převládla genetická výbava po otci (ukázkový slaboch). Celkové pojetí i rozuzlení knihy se mi líbilo, zejména postava stalkera je dokonale vykreslená; vyvolává lítost přes odpor až po mrazení... Ponechávám stranou úvahy o uvěřitelnosti předloženého příběhu; beru tak, jak autorka předkládá, ačkoliv, jsouc svou podstatou racionálněji zaměřená, těžko chápu některé myšlenkové pochody hlavních postav. Knížka je dle mého názoru lepší než Bábovky a Osm.

blacklucie
07.04.2018 2 z 5

Několikrát jsem chtěla odložit. Styl psaní mi vůbec nesedl. Prolínání dějových linek mi nevadí, ale připadalo mi to jako nekonečný úvod k příběhu, který nakonec vůbec nezačal.

Mišulenka
03.04.2018 5 z 5

Poslední rok a půl je ze mě ryze konzumentský čtenář, neboť se mi čtecí čas smrskl na minimum kvůli mé báječné dcerce. A tak jsem si pořídila v pořadí druhou knihu paní Třeštíkové a těšila se na - dle mého prvního soudu - prvoplánový jednoduchý příběh. A tu jsem náhle zjistila, že se mi rozdrnkala struna mých vlastích vzpomínek a čtení pro mě bylo hodně bolestivé. Jako nezávislý, emočně plochý pozorovatel bych hodnotila třemi hvězdičkami... ale za mě, jako MĚ, je to pět a s klidným svědomím, protože téma je pro mé oči, které toho už tolik viděly, hodně těžké a silné.

jula23
30.03.2018 1 z 5

Ctiva kniha, nenarocna, s neuveritelne jednoduchym vyresenim zapletek.

SimonaP
23.03.2018 4 z 5

Knížka napsaná čtivě, určitě lepší než Dobře mi tak, ale postavy mi byly nesympatické. Za jedno přečtení kniha určitě stojí, ale víckrát se k ní vracet nebudu a ani bych jí nedoporučila. Bábovky jsou mnohem lepší.

certik003
23.03.2018 4 z 5

Občas jsem se ztrácela v ději, postavy byly hodně nesympatické a docela mě štvaly, ale i tak nemůžu knížce upřít čtivost a rozhodně nelituju, že jsem ji četla.

CelaPeta
19.03.2018 3 z 5

Zajímavý a opět trochu depresivní příběh ze života, nijak extra vás nenadchne, ale klidně si ho za pár let přečtu znova. Celkově jsou romány od autorky velmi čtivé, mohu doporučit.

Dija
16.03.2018 2 z 5

Jsem z toho nějak zmatená. Četla jsem knihu šíleně dlouhou dobu. Příběh nebyl úplně špatný, ale nějak mi moc nesedlo jeho zpracování. Ani mi nevadilo prolínání časů, ale čekala jsem asi víc. Větší rozuzlení, větší logičnost. Spousta věcí tam byla dle mého názoru nedořešená. Některé linky příběhu třeba na začátku rozvité a pak už netknuté. Autorka tak jako navnadila a pak už to nechala být. Každopádně co musím říct je to, že jsem opravdu ráda, že jsem nejprve četla, dle mého názoru, skvělé Bábovky a dobrou Osmičku a až potom první dvě knihy. Nevím, jestli bych po dalších knihách sáhla, kdybych je četla popořadě, jak byly psané.

LuciíŠvarc
14.03.2018 3 z 5

Po Bábovkách docela zklamání. Ze začátku pro mě byla kniha docela psycho, k tomu nepříjemné a divné postavy. Hlavní hrdinka mi pila krev asi nejvíc ze všech, její chování opravdu na ránu. Asi v půlce knihy jsem se do ní pokusila vžít ale stejně, ten požitek z knihy... nebylo to ono.

ThrisaManx
06.03.2018 3 z 5

Má první a poslední kniha od Radky Třeštíkové. Vadilo mi střídání ich formy a er formy. Vadilo mi neustálé skákání v čase, kvůli němuž jsem se zpočátku v ději ztrácela. Vadila mi hlavní hrdinka, neskutečně protivná a s nelogickým chováním. Také docela velké množství nesympatických a divných postav a málo těch, které bych mohla mít ráda. Spíš ani jedna postava, kterou bych si mohla oblíbit, kromě koček. Autorka také často používala některé věci tak často, až začaly být otravné. Příběh byl často docela o ničem. Přitom ale nemůžu tvrdit, že bych se u knihy začala byť jen na vteřinu nudit. Kniha byla velice čtivá a i přes všechny vyjmenované chyby byla mi byla četba příjemná a já si ji užila. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, i tak to stálo za to. Četlo se to snadno a poměrně rychle a nejednou jsem se u knihy zasmála. Nebylo to něco, z čeho bych byla vyloženě nadšená, ale špatné to rozhodně nebylo. Takové to neurazí, nenadchne. Průměr.

Amy27
06.03.2018 4 z 5

Tato paní spisovatelka má jedno velké nadání... dokáže psát poutavě o ničem. :D Toto je knížka, která nemá víceméně žádný děj, nic moc se tam nestane, ale prostě musíte číst dál a dál. :) Díky ní jsem si začala psát seznamy!!! :)

Makus216
05.03.2018 3 z 5

Jako první knihu jsem od autorky četla Bábovky, ty se mi líbily. Bohužel kniha "To prší moře" mě nenadchla, nemohla jsem se do knihy začíst, zhruba v půlce se mi to povedlo, ale některé momenty se mi zdály překombinované a absurdní. Ale knihu úplně nezatracuji, byly tam i povedené místa, u knih se příliš čast nahlas nesměji, ale scénka s instalatérem Mikulášem mě opravdu rozesmála.

hannina
05.03.2018 4 z 5

Poutavý, čtivě napsaný příběh, od kterého jsem se neodtrhla

brabofka
23.02.2018

I tuhle knížku jsem nedočetla. Prostě Bábovky jsou top a top zůstanou asi dlouho. Musím říct, že Moře a Dobře mi tak mě tak "zastavily", že jsem kolem nich chodila hodně dlouho, než jsem si řekla že to nemá cenu a vrátila je. Zpět do hry mě dostala až paní Mornštajnová a nyní Martin Goffa.