To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1587 410

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

hana9347
09.11.2016

Kniha se čte dobře, má spád. Jen jsem měla problém se ztotožnit s problémy, které hlavní postava řešila - přišly mi nereálné, příliš vykonstruované na jednu postavu...Ale dočetla jsem, styl psaní autorky mi sedl.

meduzka123
31.10.2016 5 z 5

Bavila mě snad ještě více než Bábovky. Krásně zamotané takže dokud nepřečtete nemužete odejít :-D . A konec? Dech beroucí! Doporučuji!!!!

Miška11
28.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stejně jako bábovky, byla napsaná takovým způsobem, že si čtenáře obmotá kolem prstu a nepustí dokud se nepřečte.

Janet11
27.10.2016 4 z 5

Stejně jako kniha "Bábovky" mi i tento příběh přišel čtivý, stylově dobře napsaný a závěr mě vyloženě dostal. Určitě zkusím i prvotinu autorky "Dobře mi tak".

Alusha
21.10.2016

Kniha se mi líbila

Floriška7
13.10.2016 5 z 5

Za mě ano....jedním dechem. Postavy mně ničím nepřipadali divné. Život i lidé jsou rozmanití.

Dandy87
12.10.2016 4 z 5

Co jsem si uvědomila při četbě této knihy? Dvě věci!
Nikdy nezapomeň, že se musíš vždycky odrazit ode dna nebo Ti hrozí utopení v moři sebelítosti!
Nikdy se nepokoušej jakkoli soudit jednání druhých, když neznáš celý příběh!

26Mirka
07.10.2016 3 z 5

Od Radky Třeštíkové jsem četla jako první Bábovky, které byly úžasné, ale To prší moře- na které jsem se moc těšila, mě docela "zklamalo" půlku knihy jsem četla silou vůle, chvílemi se i ztrácela, druhá půlka už byla lepší, ale podle mého názoru depresivní knížka, ke které bych se podruhé už nevrátila. Za mě 3 hvězdičky.

nakavusterezou
29.09.2016 5 z 5

Této knize nemám opravdu co vytknout!
Skvělá, úžasná, dokonalá. Nic mi na této knize nechybělo a nic mi tam nepřebývalo.

Ronny
27.09.2016 2 z 5

Nezaujalo, přeskakovalal jsem nejdříve, věty, pak stránky, v polovině odložila.

Marčullkas
25.09.2016 5 z 5

Hodně silný psychologický příběh!
Hltala jsem stránku po stránce a nestačila jsem se divit, jak bylo vše opět promyšleně propleteno, aby nám příběh /osud/ dával smysl. Neskutečný, tak silný.
A konec? Ten si přečtěte!

monikaKU
25.09.2016 5 z 5

Vyborna kniha, vtiahla ma do deja a nevedela som sa id nej odtrhnut. Fakt ma to bavilo.

Bigluska
20.09.2016 5 z 5

Od R. Třeštíkové jsem četla všechny její knížky (Dobře mi tak, To prší moře, Bábovky). Ani u jedné mě neuspokojil konec. Ale u To prší moře si nejsem jistá jestli to brát jako nedostatek nebo úmysl. Bylo to úžasné. Celou knihu jsem přečetla na jeden nádech, ale přitom jsem musela občas zadržovat dech a odvracet zrak, protože jsem s hrdinkou cítila po celou dobu až do konce. Její pocity jsem přijala za své. Pocit zoufalství atd jsem měla ještě další půl hodinu po dočtení knihy.
R. Třeštíková bude jeden z mála spisovatelů u kterých si dokážu představt, že knihy čtu víc než jednou (u mně dost nevídané). Ale nevím, zda ten nápor emocí zvládnu znovu. Jestli nevybouchnu.

kytarka
13.09.2016 5 z 5

Hodně čtivá kniha. Šílený konec, takhle jsem vůbec nečekala, že to dopadne.

Janek
05.09.2016 5 z 5

Obsahově i stylisticky jedna z nejlepších českých knih, které jsem v posledních letech četla. Bravo.

hatuli
24.08.2016 3 z 5

Souhlasím s Jizi, něco knize chybí, je to druhá kniha od autorky, první ani nezaujala, tu jsem po pár prectenych stránkách odložila..

Radííí
22.08.2016 4 z 5

Kniha na mě působila pesimisticky, negativně... Ale i přesto se mi líbila. Radky styl psaní mi vyhovuje a líbí se mi.

mstychov
22.08.2016 5 z 5

Prvnich 10% knizky jsem se musela premlouvat, abych to vubec cetla dal. Naprosto jsem nechapala, jak zacatek souvisi s obsahem knizky. Nakonec jsem ale vydrzela a jsem za to moc rada! Knizka je psana typickym stylem prace pro pani Trestikovou! Pro me mic napinave a poutave. Cetla jsem ji jednim dechem! Stoji za to.

kalinkacz
18.08.2016 3 z 5

Cože? Tuhle záležitost všichni vychvalují a mně nějak nestačila... Dost věcí jsem v knize zažila a pasáže, které by stály za rozepsání, jelikož nejsou obvyklé byly popsány jen stroze... Kniha se četla dobře, ale tak nějak opravdu nevím, čím to je, ale čekala jsem mnohem, mnohem víc... Ze současné české prózy jsem rozhodně četla lepší věci, ale Bábovky už mám doma a opravdu věřím, že budou lepší!

Clara del Valle
17.08.2016 3 z 5

Zajímavá knížka. Silný příběh o lidech, kteří neměli nebo nemají v životě štěstí. Každá z nich si do života nese cejch, který zásadně poznamenává její konání a vztahy. Velmi mne bavilo střídání časových a dějových linií. Jediná výhrada je ta, že v některých chvílích jsem měla pocit přesycenosti slovy a tak jsem jen letmo listovala, abych to měla za sebou. Chvílemi se mi zdálo, že autorka zbytečně tlačí na pilu, chvílemi těch slovíček bylo zbytečně moc. Celé to zavání jakousi lacinou exhibicí. Dvě pasáže mi vysloveně vadily - ta se zažloutlými svatebními šaty a ta v hospodě s neznámým studentem před státnicemi.