To nejlepší z Komenského: Obecné porady o nápravě věcí lidských

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha byla vydána v rámci vzdělávacího projektu Komenský 2020. Cílem projektu je navázat na myšlenkový odkaz Jana Amose Komenského. Když Komenský před 350 lety zemřel, zanechal po sobě své největší nedokončené dílo s názvem Obecná porada o nápravě věcí lidských. Je to dílo krásné, hluboké, ale rozsáhlé. Držíte v ruce výběr těch nejlepších citátů. Smyslem projektu je nejen přiblížit osobnost a vrcholné dílo „učitele národů“, ale též aktivizovat žáky, studenty i veřejnost k činu. Tato kniha poslouží k veřejnému čtení Komenského v roce 2020. Porada o nápravě věcí lidských trvá. Metamorfóza stále probíhá. Ale nechceme jen mluvit, inspirováni Komenského myšlenkami chceme tvořit a realizovat „Projekty proměny“ (PROPRO) napříč celou zemí. Proměna společnosti začíná u jednotlivce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419624/to-nejlepsi-z-komenskeho-obecne-por-sI0-.jpg 53
Žánr
Duchovní literatura, Náboženství, Vzdělávání
Vydáno, České studny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha To nejlepší z Komenského: Obecné porady o nápravě věcí lidských

Přidat komentář
Zdenek65
27.12.2020

Úžasná kniha. Když čtu ty skutečně nadčasové myšlenky, přijde mi to, jakoby to psal Komenský teprve nedávno. Doporučil bych tuto knihu jako "povinnou" četbu všem lidem.

Covid2020
21.11.2020

Nemám slova na to abych ocenil genialitu autora a jeho díla. Nic takového na světě neexistuje.


Kopretina
30.08.2020

S pokorou přiznávám, že je to moje první seznámení s myšlenkami Komenského. Hluboko smekám před jeho sečtělostí, moudrostí a všestranností. Ne vždy se dá se vším souhlasit, ale i tak mají jeho slova hlubokou váhu. Oceňuji pokládání otázek muslimům, sama bych byla zvědavá na jejich odpovědi.
A aspoň kousek z kapitolky O touze po penězích a majetku: "Nechtít stále něco kupovat, to představuje příjem. Žít tedy spokojeně s tím, co mám, je největší bohatství. Zvykej si proto na málo a nevztahuj svou touhu na to, co přesahuje tvé možnosti..."