Tma mezi hvězdami

Tma mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/bmid_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 4 330 98

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Dark Between Stars , 2018

JessieEx
24.02.2020 3 z 5

2,5*
Ploché verše, které se nerýmují, fráze plné kýče a krátká motta...
Při čtení jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem některé z nich někdy četla, třeba jen jinak formulované.
Ale abych nebyla jen negativní, našla jsem si tu i pár básní, které mě zaujaly a které jsem si opsala.
Navíc mám splněný bod do výzvy :)

"Bouřlivé mladí
sežehlo mě zaživa,
z popela povstal básník,
z ohně vzešla slova."

barbora3888
23.02.2020 2 z 5

Nejsem fanouškem poezie a po knize jsem sáhla jen kvůli knižní výzvě. Po přečtení jsem se akorát utvrdila v tom ,že poezii nerozumím a už vůbec ne téhle instagramové :D..

martina.culik
23.02.2020 2 z 5

Podle ohlasů jsem čekala něco, co mi vyrazí dech.
Bohužel teď lituji, že jsem si knihu pořídila - lepší by bylo si ji jen půjčit.
Grafické zpracování je nádherné - černobílé zpracování s fotografiemi je výborně zvolené a koresponduje s textem.
Bohužel textu je v knize poměrně málo. Nevím, jestli je to překladem, nebo jsem jen autora nepochopila, ale některé texty mi přišly úplně o ničem. Za mě prostě spíše zklamání než nadšení.

gargamelka
22.02.2020 5 z 5

V porovnání s autorovou předešlou knihou, jsou to propojené nádoby. Opět dodávající naději, k zamyšlení a připomenutí, každý se v ní najde.

JP
22.02.2020 4 z 5

Čistá milostná poezie. Atticus se stal svého druhu senzací... chápu proč. A stejně tak lehce pochopím i ty, co ho odmítají, protože je to kýčovité, až křečovité (někde jsem dokonce četl, že přímo vykrádá určité texty, někdy doslova přepisuje), ale na mě to i tak v momentech fungovalo. Koneckonců rozdělená čtenářská obec a konflikt jsou atraktivnější. Volně přeloženo (protože jsem četl v angličtině):

Příliš mnoho zemře
se štětcem ve svých rukou
a srdcem plným barev
a životem prázdných pláten

Plague
19.02.2020 5 z 5

Já jsem TMU moc užil. Některé věci mě oslovili hodně, některé víc, některé míň, a pár skoro vůbec. Ale tak to má být. Myslím že si tam každý najde to svoje, co neoslovilo mě, oslovilo někoho jiného. Já zastávám názor že v jednoduchosti je krása, a právě ty jednoduše krásné kousky se mě dotkly kolikrát úplně nejvíc. Nejde o snahu vymýšlet něco nového, ale připomenout to co uvnitř většina z nás má a co pro oči nevidíme a pro uši neslyšíme. Grafická stránka super. Věřím že překlad musel být náročný, ale i tak ..... to je asi to jediné co v několika případech pokazilo dojem, který měl originál.

lucy.sankova
15.02.2020 5 z 5

Několikrát jsem při čtení sama sebe nachytala, jak se pousmívám. Milá kniha. Krásná slova, která nutí člověka k tomu zastavit se a přemýšlet. Doporučuji.

LenysekC
12.02.2020 4 z 5

Atticus je rozhodně duše ve válce se slovy, vyvolané bitvami sváděnými v jeho nitru.
Dokonale umí vystihnout pocit zamilovanosti, a je hezké si to připomenout, ikdyž už je tahle fáze dávno na jiném levelu. Taky se mi líbí ty básně, které popisují rozervanost a někdo by mohl říct, že i šílenství. Ale něco jsou jen takové výkřiky do tmy, které přijdou a odejdou bez následků.

Upíjíme jed,
který nám
nalévá naše mysl,
a divíme se,
proč je nám tak zle.

adriane9
07.02.2020 3 z 5

Devět dobrých z toho dvě nejsou jeho :-) ... Ale jo graficky je to hezké, vidím to na hezká volná místa vlastních popisků, proč ne..

Pitbullka
04.02.2020 3 z 5

Tohle mě příliš neoslovilo. Za mě hodně průměrné. Ale pár myšlenek pěkných.

veriszv
04.02.2020 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi spousta těch řádků nelíbilo, znovu bych si tuhle knihu ale nepořídila.
Nedá se jí upřít krásné grafické zpracování. Černá, bílá, do toho občas černobílá fotografie, a ta překrásná obálka. Ale na druhou stranu mi bylo líto těch prázdných stránek. Dva řádky na stránku mi prostě přijdou škoda papíru...
Navíc, kdybych si teď měla rozmyslet, jestli knížku koupím, určitě bych ji chtěla v angličtině. Asi bych si ji užila trochu víc. Tím ale nechci říct, že by se jednalo o špatný překlad. Zaprvé mi to nepřísluší soudit a zadruhé si to ani nemyslím, ale některé věci přeložené vyzní prostě jinak. Taky bych si knihu užila víc, kdyby mi bylo třeba 16...
No, sečteno a podtrženo. Za mě asi tak: některé věci klidně můžou zůstat na instagramu

jiri77
04.02.2020 5 z 5

Velmi krásné a hodně na zamyšlení ,plus krásné fotografie. Moc se mi to líbilo.

svanta
02.02.2020 4 z 5

Jednohubka s krásnou obálkou

Anetka03
01.02.2020 5 z 5

Nádherná knížka s božími fotografiemi, u kterých se musíte zastavit a minimálně minutu si každou prohlížet.

snowpinkee
31.01.2020 5 z 5

ATTICUS... je třeba více slov.. dokonalost
100%

Annkag
30.01.2020 5 z 5

Byla silná
ne proto,že se nebála,
ale proti,
že šla dál tak neochvějně
navzdory strachu.

Být naživu
je podivný,
báječný zázrak,
na který zapomínáme.

A moja úplne top.
Země byla opilá
a potácela se,
zatímco já se pevným krokem
vracel domů z baru.

Krásne,jednoduché a pritom na zamyslenie.....já se prostě znova zamilovala.

Mišule_11
28.01.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem! :) Mnohdy krásné a pravdivé úryvky, ve kterých se člověk najde a které ho zahřejí u srdce..! Těším se až se k oběma knihám jednou vrátím! :)

adevis
28.01.2020 4 z 5

Nejsem odborník na poezii. Tohle dílko je z poezie první, které jsem pořídila. Grafická stránka je skvělá, designovky prostě můžu. Básně jsou lehké, krásné, krátké. V některých jsem viděla sebe samu. Některé mě nezaujaly, ale i přesto jsem spotřebovala asi tak 20 lepíků a vím, že se k těm dvaceti ještě někdy vrátím. A ráda :))

bookemma
26.01.2020 2 z 5

Grafická stránka je hezky zpracovaná, některé fotografie jsou velmi povedené. Co se týká "básní"... Ehm. Vše podstatné už tady řečené bylo. Občas se jako záblesky ve tmě objeví cosi s hlubším smyslem...něco, díky čemu jsem se dokopala k tomu, abych knihu alespoň celou přelétla...
" Země byla opilá a potácela se,
zatímco já se pevným krokem vracel domů z baru"
Tady ten potenciál je! A ne že ne! Ale bohužel, takovýchto hvězd je v celé sbírce jen poskrovnu.

Andynka
24.01.2020 1 z 5

Tohle byl přehmat. Je to poezie pro mládež. Pro mě to nemělo žádnou hloubku. Bylo mi líto těch prázdných stránek. Myslím si, že je to poezie, která potěší, když se Vám jednou za čas objeví třeba na sociálních stránkách, ale takhle jako soubor básní mi to přišlo zbytečné. Nějak si nedokážu vysvětlit to vysoké hodnocení ? Jestli je to opravdu tím, že to přečetlo hodně náctiletých ? :)

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Tma mezi hvězdami je v