Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468305/bmid_tma-mjE-468305.jpeg 3 1318 1318

Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať si pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté…

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Tma , 2015

Beky
30.12.2020 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, ono zatím každá kniha autora pro mne byla NĚCO.
Karika má dar vyvolávat ve čtenáři napětí a touhu číst a číst dočíst knihu do konce.
Závěr byl fakt drsný a nečekaný, nicméně jsem pořád zmatená z toho, CO se tam tedy vlastně dělo, když byl v tom srubu ... Ale to se asi nedozvím, prostor pro fantazii ponechán. :)

Kuzelka83
27.12.2020

První dílo tohoto autora a přečetla jsem ji na 1 zátah....... Vyústění příběhu mne překvapilo

zuzana4291
21.12.2020 3 z 5

Tato kniha mi přišla ze začátku zajímavá. Ale jak jsem se dostávala dál, tak mi přišla stále více a více nejasná, až absurdní a rozuzlení, už bylo úplně mimo moje chápání.

mona.benny
17.12.2020 4 z 5

Po přečtení Trhliny, které pro mě byla velkým zklamáním, jsem dala šanci této knize. A mile mě překvapila. Konec mě hodne překvapil, nečekala jsem takové pojetí příběhu. Mám před sebou ještě Strach, tak uvidíme. Každopádně Tma podle mě stojí za přečtení a Trhlina ztráta casu.

Dellamorte
10.11.2020 1 z 5

Po Priepasti další kniha, ke které už se nikdy nevrátím. Jak si můžete přečíst u dalších komentářů: úvod výborný, ale potom se začne vypravěč chovat naprosto nelogicky, začne se tu objevovat product placement a v zatím logickém vyprávění se začnou objevovat Trhliny. Konec je naprosto zbytečný a tam už se plácá histerie a šamanské rituály dohromady bez ladu a skladu. Přijde mi, jako by se autor snažil vytvořit "twist" za každou cenu co nejoriginálnější tím, že smíchá hromadu klišé na jednu hromadu. Hlavně to, že si na konci "vzpomene" co vlastně udělal, nesnáším snad nejvíc.

Centurion.d
31.10.2020 1 z 5

První kniha od autora, kterou jsem sem pokusil přečíst, ale bohužel se nepovedlo. Dočetl jsem stěží do půlky a pochopil, ze je to na mě moc podivné, zmatené a nebaví mě to. Autorův styl psaní mi vůbec nesedl, další už nebudu zkoušet.

vmatusko
29.10.2020 4 z 5

Počúval som ako 3 hodinovú audio knihu - cez youtube...
Ten Karika to proste vie, dej graduje, drží celý čas v napätí a až na konci sa to "pekne" celé rozuzlí.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

V porovnání s Trhlinou a Strachem se mi Tma líbila nejvíc.. čekala jsem zas nějakou záhadu a ono nic :D .. celý děj jsem pochopila až na úplném konci knihy, kdy to pro mě bylo překvapením.. za mě napínavá a perfektně napsaná kniha :)

Nikol92
26.10.2020 2 z 5

Po Strachu jsem čekala nějakou fakt napínavou knihu ve stejném duchu. Bohužel tato kniha zůstala za očekáváním. Bylo to místy strašně nudné, tak tak jsem knihu dočetla. Efekt wow se nedostavil. I když příběh jako celek možná dobrý a konec - přiznání byl překvapivý, tak vše ostatní bylo nic moc. Čekala jsem rozhodně více.

Ridley
19.10.2020 5 z 5

Musím říct, že tohle jsem vůbec nečekala....po Strachu a Trhlině, jsem čekala opět nějakou záhadu...a ono ne....celou dobu jsem čekala co z toho "vyleze" a nakonec jsem byla překvapená....za mě perfektně napsaná kniha o bojích, které v sobě sám vedeme každý

Booka
19.10.2020 5 z 5

Skvěle napsané.

kallisto
18.10.2020 3 z 5

Audio | Slušně gradující, mrazivá záležitost. Měla sice pár technických nesrovnalostí v ději, ale nebolelo to příliš.

Je pro mě velkým objevem, tenhle pán Karika, protože to nepotrvá mnoho knih a bude pro mě Pán Karika. Nejsem si jistá, jak moc spokojen by byl, kdyby to slyšel tváří v tvář, ale pro mě je to autor svižně kráčející v rytmu Kingovských tradic.

Kája95
14.10.2020 3 z 5

Hlavní hrdina je na zabití.

Limetkasknihou
09.10.2020 3 z 5

Tma co k ní napsat asi to že mi trvalo pochopit děj :) nakonci sem pochopila ale moc mrazivé mě to nepřislo:)

Allla9
02.10.2020 4 z 5

Knížka mě vtáhla do temného děje. Trvalo mi dost dlouho, než jsem pochopila, kde je pravda. Zajímavý byl i závěr knihy.

nai.ivka
30.09.2020 3 z 5

Nechce se mi napsat, že to bylo slabší, ale docela mě to nudilo. Ze zdánlivého chaosu se nakonec vyklubalo vysvětlení celé situace.

PetrCepek
29.09.2020 3 z 5

Po Trhlině trošku zklamání, nicméně smysl pro budování atmosféry autor určitě má. Nyní ještě zkusím údajně solidní Strach a snad si potom udělám defintivní názor.

Hana86
28.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Toto je první kniha, v níž jsem četla o hysterické slepotě, takže za tohle plus, protože ten termín už jsem slyšela. Také pro mě první kniha, v níž vystupuje skoro celou dobu jen jedna postava. Bylo zajímavé, jak byly vykresleny stavy mysli, co je skutečnost a co je fantazie?? Jen si nemyslím, že je reálné, aby člověk v takové zimě přežil tolik zranění. To už zavánělo americkým filmem. Hlavní hrdina mi nebyl sympatický a dopadl tedy hrozně, ale tak nějak jsem podobný konec čekala a wow efekt to na mě nemělo. Knížka měla několik hluchých míst (oproti Trhlině nebo Strachu).
Myslím, že je škoda, že nebylo vysvětleno, kam se poděli obyvatelé druhé chaty, to na mě působilo nedotaženě.
Jinak ale velmi zajímavé a místy děsivé.
Těším se na další knížku tohoto autora.

Dolik13
28.09.2020 3 z 5

Opět jsem využil audioknihy a po Trhlině, která se ke mně dostala náhodou a naprosto mě pohltila (právě i díky skvělé audioknize), jsem se vrhl na knihu Tma. Nebudu chodit kolem horké kaše, ale kdybych tuto knihu četl a neposlouchal, asi bych jí ani nedočetl. Mrazivá atmosféra se s Trhlinou nedá srovnávat. Navíc ten konec mě zklamal a čekal jsem zajímavější rozzuzlení. I tak je ale Karika pro mě lepší vyprávěč hororů než King a těším se na jeho novou knihu Smršť, ta podle popisu vypadá skvěle.

mekkinka
27.09.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Autor umí dobře popisovat , ze jsem si vše živě představila, jako bych to prožívala na vlastní kůži . Zajímavý a nečekaný konec ...